Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van még értelme elkezdeni...

Van még értelme elkezdeni zenélni?

Figyelt kérdés
Lassan 17 leszek, de már jó pár éve gondolkodom azon, hogy gitározni kezdek. Nem leszek lassan túl öreg hozzá? A legtöbb nagy gitáros egész fiatalon kezdte (10-12 évesen), befolyásolná ez tanulási készségemet? Továbbá, miért van az, hogy jobb kezes létemre úgy érzem ballal jobban menne? (Már volt alkalmam kipróbálni akusztikus gitárt, lehet mánia, de egyből bal kézzel akartam játszani rajta...) Tudom a bal kezes gitárok ritkábbak (úgy a fehér hollóval vetekszik gyakoriságuk), ha tegyük fel veszek egy gitárt, akkor hangszerüzletben/hangszerésznél vállalnak áthúrozást (fejjel lefele felhúrozni a gitárt)? Habár ehhez valószínűleg szimmetrikus testű hangszer kellene, de olyan sok van, egész elérhető áron. Szóval, mit gondoltok? Sose késő? Egy másik probléma, hogy tanárt nem tudnék fizetni. Esélyes, hogy autodidakta módon tanuljak? (pl. netről, "how to play" videókból, mittomén). Előre is kösz a válaszokat:)
2010. aug. 24. 04:59
 1/4 anonim ***** válasza:

én is 17 évesen kezdtem és autodidakta. Azóta voltam két zenekarba, amik időhiány miatt felbomlottak (nem komoly dologra kell gondolni, csak a kedvenc számainkat játszogattuk el). Most már csak itthon zenélgetek, meg néha egy billentyűssel összeröffenünk. Úgy hogy lehetséges a dolog. Az tény, hogy jobb lett volna korábban kezdeni, de így alakult. Hangszeren játszani egy nagyon jó és szép dolog, így csak több lehetsz tőle, veszteni valód nincs. Ha újból 17 lennék újból megvenném azt a gitárt és ismét elkezdenék, szóval jó döntés volt az életemben. :-)

Az internet pedig tele van jó oktató anyagokkal, szóval az autodidakta tanulástól sem kell annyira félned. Viszont ha autodidakta akarsz, akkor nem árt beszerezned valamit, amivel viszonylag jó minőségben fel tudod venni, majd vissza tudod hallgatni a játékodat, mert gitározás közben nem fogod tudni objektíven meghatározni, hogy jól csináltad-e vagy sem. Ha visszahallgatod, akkor viszont igen.


A gitárfelhúrozást az elején is meg lehet már tanulni. Szóval ha veszel egy szimmetrikus testű gitárt és át szeretnéd húrozni balkezesre, szerintem gond nélkül meg tudod Te is tenni, de szerintem a hangszerboltban is megcsinálják. Inkább a behangolással lesznek majd gondok, de azt is meg kell tanulnod előbb vagy utóbb. De úgy gondolom, hogy a balkezes gitár beszerzése se egy olyan elveszett dolog. Hangszerüzletekben meg kell kérdezni.

2010. aug. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon necro, csak szeretnék egy kis updatet írni... szóval sok víz folyt le a Dunán a kérdés óta, és meg is válaszoltam magamnak... Itt van mellettem egy klasszikus akusztikus gitár, 5000 Ft-ért vettem, és azóta lecseréltem a húrokat is, 1200 Ft-os Staggra. Meglepő módon jobb kézzel játszom rajta, ballal nem megy - meg aztán, először jobb kezesre volt húrozva, és nem volt kedvem megcserélni. Kurt Cobaint, és Jimi Hendrixet, meg a többi balkezes mestert azóta is tisztelem, de ott van még Steve Vai is, aki jobbkezes :) És jópár számot sikerült az utóbbi három hónapban megtanulnom, pl. Black Sabbath - Iron Man, Kispál és a Borz - Disznók Tánca, Nirvana - Smells Like Teen Spirit. Tehát sose késő, és egy fillért sem költöttem tanárra, bár megismertem sok jó gitárost akik megmutattak pár dolgot, a többi pedig a netről megtanulható. Tisztában vagyok vele, hogy még talán egy helyi kocsmában se fogok fellépni valószínűleg, de nem is baj, elég ha magamnak zenélek.
2012. jún. 30. 05:55
 3/4 anonim ***** válasza:

hát én mindenképpen gratulálok!

respect!

2012. júl. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez megint egy necro, azóta már van egy Cort X-1 elektromos gitárom is. :D Sajnos még mindig nem tudok annyit gyakorolni amennyit szeretnék, de már a barrés akkordokat is közel rutinosan játszom, és a repertoárba belopódzott a 30Y is. Ma este a Stairway to Heaven első pár hangját tanulgattam, ha begyakorlom menni fog. ^^ Illetve meglepődtem, hogy az All Along the Watchtower akkordkísérete nem is olyan komplikált mint hallgatásra tűnik (legalábbis a kotta alapján amit találtam).

Vettem (sajnos) egy M-Audio Keystation 88ES midi billentyűzetet (semmit nem ér, mert laptop nélkül nincs hangja, és rugósak a billentyűk, nem súlyozottak). Tavasszal jól elvoltam a Synthesia nevű zongoraoktató programmal, szóval kipróbálni jó volt. :D Következőnek ezt a "zongorát" lecserélem egy normális elektromosra, és azzal fogok bíbelődni, addig is itt a gitár változatlanul.


Nem akarom tovább csépelni a szavakat, ha ezt olvasod, és tétovázol, hogy vegyél-e a hangszert, ne várj! Vegyél olyat ami tetszik és amire telik, a többi pedig majd kialakul.


Továbbra sem mondanám, hogy tudok zenélni - még mindig nem jártam tanárnál, de ez nyilván egyéni preferencia kérdése, hogy valaki autodidaktaként tanul-e. Jó zenélést!

2014. aug. 15. 00:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!