Milyen szintetizátort vegyek telejesen kezdőként?
Szeretnék megtanulni billenytűs hangszeren is (gitár után) és ezért 60-70.000 ft körül keresek szintetizátort. Pozitívum lenne ha össze tudnám köti pc-vel is (van focusrite scarlett interface) vagy valahogy egy DAW-val együtt működtetni. Milyen típust, márkát érdemes venni?
Csak a magam szórakoztatására, otthoni gyakorlásra lenne, esetleg amatőr felvételekre.
Azért ruházok be ebbe is gitár után, mert szerintem könnyebb vizualizálni a "zenét".
Honnan érdemes megtanuli a mozdulatokat, kéztartás, ujjhasználatot?
Yamaha Ez-220-at néztem ki, ezt össze lehetne kötni a focusrite interface-el?
Nekem Casio CT X700-asom van, pár éve vettem, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Gitáros vagyok, de nagyon ritkán szoktam ezen is pötyögni, billentésérzékeny, szépen szól, más nem is kell. MIDI USB kábellel össze szoktam kötni a gépemmel, GarageBanddel használom, ajánlani tudom ezt a hangszert. A Yamahával nincs tapasztalatom.
Szerintem ha belefér anyagilag, vegyél egy-két órát tanártól, legalább az alapokat vegyétek át, kéztartás, testtartás, ujjak sorrendje, ha van hozzá valamennyi érzéked, utána egy bizonyos szintig tanár nélkül is el tudsz jutni, de eleinte kéne egy hozzáértő zenész segítsége szerintem.
Én biztosan nem vennék egy ilyen gyerekenek való játékot. Főleg, hogy DAW-al használnád, ami önmagában komolyabb hangszerparkkal rendelkezhet, mint ez a szinti. Ráadásul, ha egyben akarod látni a produktumodat, akkor még a szinti hangját is fel kell venni a DAW-ba. Szóval, elég macerás és számos hibalehetőséggel bír.
Azt javaslom, vásárolj egy öt oktávos, billentésérzékeny 'mester-vagy midi, ahogy tetszik-billentyűzetet', kösd össze a gépeddel, legyetek boldogok.
Sajnos a zongoraleckék valóban elkerülhetetlenek, ha szeretnél valami kis alapkészséget tanulni. Ha csak önmagadnak zenélsz, akkor is jót teszel magaddal, ha tudsz bizonyos alap dolgokat. Ujjrend, harmóniák, harmónia fordítások, stb. Ezt meg tudják mutatni 3-4 hónap alatt, heti alkalmakkal. Utána magadnak kell fejleszteni, ha nem akarsz mást, csak zeneszerzéshez pötyögtetni. Megéri, jó móka!
Köszönöm a válaszokat.
Az utolsó válaszra kitérve, lehet hogy ez lesz. Szerencsére zenélni tudok valamennyire, tényleg csak a helyes játékot kellene elsajátítanom.
MIDI billentyűzeből milyet ajánlasz? Esetleg olcsóbban mint 50,000 Ft találni jókat? Jelengleg a mizuker oldalát nézegetem és jónak tűnnek a termékek ilyen árkategóriában is.
3-as vagyok. Megnéztem GSfanatic használt kínálatát az előbb. Hát... talán tényleg jobban jársz, ha veszel valamit újonnan.
Vásárlásnál figyelj oda, hogy milyen kimenet van a midi billentyűzeten. Ha midi kimenete van csak(nem usb) és neked a hangkártyán ez nincs meg, akkor az újabb költség, amit ugye épp igyekszünk elkerülni.
Fatar billentyűk rendben vannak. A cég több más márkának-köztük a Roland is-beszállítója.
Jófogáson nézz körül, ha jóárasítanál. Muzikeren nem találtam olyat, amit én megvennék.
Megint 3-as. A régi, nagyon jó árban lévő eszközökkel óvatosan, mert könnyedén lehet felújítás, vagy kuka a vége.
Ha használtan veszel valamit, minden egyes billentyűt tesztelj le. Szól, működik a dinamikája, nem mozog, nem lötyög, nem öntöttek bele valamit, amitől a lenyomott billentyű oldala esetleg ragad/elszineződött, stb.
De azért ki lehet fogni jót is. Jófogáson megdobbantotta a szívem egy Roland A30 :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!