Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik szintetizátort vegyem?

Melyik szintetizátort vegyem?

Figyelt kérdés

Hello,


Keresek egy megfelelő szintetizátort/digitális zongorát félig ajándékba félig saját használatra. Az én részemről jó lenne ha pc-hez csatlakoztatható lenne, hogy tanulásra és szórakozásra szánt programokkal használhassam (midi?), esetleg később komolyabb szoftverekkel. Akinek pedig ajándékba szánom jó lenne ha tudná pc-től független standalon billentyűzetként használni fülhallgatóval, illetve legalább 61 billentyűs legyen. És jó lenne, ha 30 ezer környékén lenne max. az ára, illetve nem lenne nagyon hamis a hangja, értem ez alatt a zongora hang hűséget. Létezik bármi ami ezeknek a kritériumoknak valamelyest megfelel? Sajnos nem ismerem annyira a dolgokat, ha jól sejtem nem is szintetizátort, hanem valami midi kontrollert keresek,de annyira nem vagyok tisztában a különbségekkel.



2020. dec. 16. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ennyiért nem fogsz olyat kapni ami a kritériumaidnak megfelel.
2020. dec. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, és kb. hol kezdődnek árban?
2020. dec. 16. 14:26
 3/11 elistvan ***** válasza:
Ami nem ennyi billentyűs de jó a zongora hangja az a Yamaha PSS-a50. 37 mini billentyűs és midizni is lehet vele. Nézz tesztet róla a youtubeon a hangokat is bemutatják!
2020. dec. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi megnéztem azért, de sajnos az fontosabb lenne, hogy ennél több billentyűs legyen, mert akinek ajándékba szánom nem fogja kihasználni a funkciókat, csak egyszerűen zongorázni kellene neki.

Közben találtam egy ilyet: Casio CT-S100. Ez árban is bőven jó lenne, a leírás alapján pchez köthető, bár nem írják le részletesen a laikusoknak, hogy ez mit jelent, és mellette, ha jól értettem anélkül is használható. Ez megfelelő lenne a fönt leírtakhoz szerintetek? Esetleg ennek a S200-as verziója jobb?

2020. dec. 17. 09:50
 5/11 elistvan ***** válasza:
Ehhez még kell egy adapter is hacsak nem elemről akarod használni.
2020. dec. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyik se velocity érzékeny, ne ezeket vedd!
2020. dec. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Még azért lenne kérdés így.


Az adapter hiánya nem lényeges, valószínűleg egyszerre amúgy se lenne hosszabb ideig használva.


Mennyire zavaró a hiánya a velocity érzékenységnek? Hobbi zenélőnek lenne.


Esetleg tudnátok ajánlani egy olcsóbb modellt, ami megfelelő is lenne? Vagy, ha nem lényeges annyira az érzékenység, maradhatna valamelyik a kettő közül?

2020. dec. 17. 14:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Kell a velocity. Ha nem szokik hozzá, hogy konzisztens ujjmunkával játssza az azonos hangerejű szakaszokat, akkor nagyon szívás lesz átállni a rendesre. Mint egy orgonista, akinek nem volt szabad zongorázni...
2020. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél csak midi billentyűzetet.
2020. dec. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És erről mi a véleményetek? FOX 168 BK
2020. dec. 18. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!