Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi lehet a gitárommal? :O

Mi lehet a gitárommal? :O

Figyelt kérdés

hello mindenki

nyár elején kaptam a gitáromat és azóta tanulok auto didakta módon (azt mondják nem megy rosszul de csak a reményt tartják szerintem:P) a lényeg hogy amikor hazajöttem táborból arra lettem figyelmes hogy a gitárt amikor megpengetem rezegő hangot ad ki... megnéztem az összes húr összes bound-ját és azt vettem észre hogy az A5 húron sokkal töbször lehet hallani a rezgő(zizegő) hangot amikor hangszerboltban voltam elmeséltem az eladónak és mondtam hogy ez nem egy profi 160000-res gitár csak egy kis gyakorló (egyébként elektromos)gitár és azt modnta hogy akkor se kéne ilyen hangot kiadnia:O:O

mi lehet vele? én csinállok valamit rosszul? hogyha rossz akk mibaja lehet?:O és ha én csinállok valamit rosszul akkor mit? és hogy javíthatom ki?(viszonylag erősebben nagyritkán amikor gyorsabban kell játszani lazábban fogom le a boundokat és a power chordok-náll hallani sokszor és hangosan a rezgést és amúgy ez mind unpluged- hallatszik jól) amásik furcsaság és nem tudom hogy mi van hogy amikor a teromolókart használlom akkor mindíg elhangolódik még egy nyomástól is... fél vagy akár egy teljes hangot is ugrott már a hangolás a treomló miatt:O:O


2010. aug. 9. 13:23
 1/5 anonim válasza:

szerintem simán az a baja hogy laza lett a sok gitározás miatt és ezért amikor megpengeted akkor valahol hozzáér a bundokat határoló csíkhoz nekem is volt már ilyen :)

a termolo pedig szinte az összes gitárt elhangolja (mondjuk nem egy nyomástol) de ez előfordul :) probáld meg meghuzni a hurt és gyakorolj sokat :D

2010. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Üdv! A zizegő hang valószínűleg az alacsony húroktól vagy rossz nyakbeállítástól van, egy jobb hangszerboltban ezt orvosolják neked ha még nem tudod mit és merre tekerj (kb. 5000,- egy teljes beállítás).


Az elhangolódásra pedig van pár trükk: grafitceruzával/rotringgal bedörzsölöd a nyerget a húrok alatt a fejrésznél, hátul pedig gépolajat cseppentesz a húrbaba és a húr találkozásához. Aztán még meg lehet nyomkodni pár helyen: http://www.youtube.com/watch?v=O0Oyc6slYRc

2010. aug. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
úgy érted hangoljam újra meg újra be?:O az nem szokott segíteni sajnos:(:(... de nem vállik be... bocsi:(:(
2010. aug. 9. 14:09
 4/5 A kérdező kommentje:
bocsi az eőző üzi az elsőnek volt:P második köszi a segítséget:D:D azokat az elhangoloódáesra a trükköket meg midnenféleképp megnézem:D:D köszi mindenkinek:D
2010. aug. 9. 14:12
 5/5 anonim ***** válasza:
lehet leharcoltad a húrkészletet, és kéne rá egy új. +beállítani minden felé, az sem árthat. a tremoló meg rengeteg gitárt elhangol, főleg az olcsóbbakat.
2010. aug. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!