Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit csináljak a gitárommal?

Mit csináljak a gitárommal?

Figyelt kérdés
Van egy klasszikus gitárom, és az a baj, hogy mikor elkezdek gitározni, egyből zúg akármelyik húrt fogom le. Ilyenkor mit csináljak? rosszul pengetek, vagy mi a baj? először azt hittem rosszul van behangolva, de most már jó és mégis zúg. A gitár nem régi, kb. fél éves.
2011. márc. 3. 16:56
 1/3 anonim válasza:
Hát az elképzelhető, hogy rosszul fogod le! De nekem egyszer olyan is volt, hgoy zörgött az egész, és el nem tudtam képzelni mitől van, aztán kiderült, hogy hozzáért a gitár hátához a pulcsimon lévő kis bigyó és amiatt rezgett be X)
2011. márc. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát akkor nagyon béna vagyok, mert úgy látszik nem tudom lefogni normálisan :/

de hogy fogjam hogy ne zúgjon?

2011. márc. 3. 17:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ujjaid hegyeivel fogd le a húrokat. De mindenekelőtt fogd le a húrt az első bundnál, és nézd meg, ilyen állapotban hozzáér-e a húr a második bundhoz. Ha igen, az nem jó. Akkor lehet hogy ferde a nyak (ami klasszikus gitár esetében elég kínos, mert nincs benne "truss rod", amivel beállíthatnád), vagy a bundokkal van baj, rosszul vannak a helyükön vagy hasonló. Esetleg a húr maga szorul cserére, bár kétlem, ha azt mondod hogy mindegyik zúg.
2011. márc. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!