Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi történhetett a gitárommal?...

Mi történhetett a gitárommal? (lent)

Figyelt kérdés

Múltkor esedékes volt már egy húrcsere a gitáromon (standard stratocaster), így elmentem a boltba, de csak 11-es húr volt épp, hát megvettem azt (eddig 9-es volt rajta). Otthon felhúrozás közben leesett az a hosszú kis pöcök ami a fej és a nyak találkozásánál tartja a húrokat, ezt visszaragasztottam ugyanúgy ahogy azelőtt volt, aztán felhúroztam. Az oktáv a vastag E húron nem stimmelt, sebaj - gondoltam, beállítom a húrlábnál. Itt kezdődtek a bajok, akárhogy állítottam az oktáv csak nem akart összejönni, mindig magasabban szólt a 12. bundnál lefogva, mint üresen a húr (olyan értelemben, hogy lefogva már nem E hang volt, hanem egy fél hanggal magasabb). Megpróbáltam minden állítási lehetőséget, hiába. Azt hittem, hogy a túl vastag húr lehet a ludas a dologban, így elmentem a boltba és vettem ezúttal egy 9-eset. Felhúroztam most ezzel, ugyanaz a probléma, bár egy kicsit talán kevésbé feltűnően, de ahhoz, hogy rendesen lehessen játszani rajta. még mindig rossz. Ezenkívül a hangja is kicsit más lett torzítva a gitárnak, bár lehet, hogy ez csak a hamis hangok miatt van.


Tud valaki megoldást erre? Esetleg járt már valaki így? :S


2010. nov. 3. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A nyerget (amit pöcöknek neveztél :D) nem pontosan lett vissza ragasztva , ha nem értesz hozzá inkább vidd el a hangszerboltba , vagy hangszerészhez , megmondja a tutit , és ha fizetsz , akkor meg is csinálja . Jobb ezt profira hagyni , ezt nem tudod megcsinálni :S
2010. nov. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudod olyan pontatlanul visszaragasztani a pöcköt, hogy a húrlábbal ne lehessen behúzni az oktávot (legalább úgy, hogy minden más hang pontatlan legyen), szóval szerintem más lesz a gond. Az én gitáromon vissza sem ragasztottam, a húrok tartják, és mégis megvan az oktáv.

Ha az oktáv magasabb, mint az oktáv-üveghang, akkor a húrlábat messzebb kell tekerni a gitár fejétől, ha alacsonyabb, akkor közelebb. Plusz, ha 9-esről 11-esre váltottál, akkor óhatatlanul nyakat is kell állítani, mert gyaníthatóan szép visszacsapó rendszerű íjat csinál a vastag húr a gitárodból.

Szóval töltsd le valahonnan az Ap Guitar Tunert, ami tized százalék pontossággal hangol, tekerd be a húron az oktáv-üveghangot 1%-on belülre, aztán fogd le az oktávot, és pengesd meg! Ne az alaphanghoz hangold szerintem az oktávot!

A más hangja torzítottan a húrcsere miatt van, több benne a magas, ami átüt az eddig megszokott szép, gömbölyű torzított hangodon, meg fogod szokni, meg pár nap alatt elmúlik a húr hangos csengése is.

A húrlábbal meg csak bánj bátran, nekem egy új húrkészletnél néha fél centit kell tekernem rajta, hogy pontos legyen.

2010. nov. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A nyerget nem hiszem, hogy rosszul raktam vissza, mert tökéletesen ugyanúgy áll mint eredetileg.


A nyak be van állítva, ugyanolyan mint mikor még rendesen működött a 9-es húrokkal a gitár. Meg szerintem a nyak miatt nem lehet a gond, mivel csak a vastag E húr a rossz, és a 11-es húroknál is csak ez volt rossz. :S


Az oktáv magasabb mint az üveghang, így a húrlábat az E húrnál egészen tövig tekertem, annyira, hogy már a rugót is kivettem mögüle, hogy teljesen tövig vissza tudjam húzni, de még így is alig változott. :(

2010. nov. 4. 16:24
 4/5 anonim ***** válasza:
A húrláb nem változott?
2010. nov. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az oktáv helye nem változott az E húron, miután annyit állítottam a húrlábon amennyit csak lehetett, remélem érted mire gondolok.
2010. nov. 5. 11:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!