Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Rush esetében a dupla...

A Rush esetében a dupla gitárok ki is lettek használtan, vagy csak dísz volt? Illetve a Queen, a Yes vagy a Rush az amelyik összetettebb zenét játszott?

Figyelt kérdés

2020. szept. 26. 19:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%
Queen. Még a rövidebb, egyszerűbb számaik is rendkívül aprólékosan kidolgozottak.
2020. szept. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

#1.Mintha a másik kettőnek nem...

Ajánlom figyelmedbe a 2112 és a Close to the Edge albumokat, már csak azért is mert a kritikusok által objektíven elismert albumok közé ezek tartoznak.

Zenei komplexség, szöveg, rengeteget hangszer és szignatúraváltozás.

Elismerem a Queen-t én is, de ezen együttesekkel nem egy kategória.(ahogy a Pink Floyd sem, még a korai Genesis illene 3.-nak)

Másrészt a Queen-nek max az első 2 albuma mondható progresszívnek inkább, Yes lerakott legalább 7 alapművet, a Rush-nak pedig az egész életműve megállja a helyét.


Kérdező:

Természetesen nem csak dísz, most is lehet venni ilyen gitárt bár elég borsós áron, meglehetősen sokoldalú gitárról van szó.

Nem furcsa dolog hogy egy ilyen kombót visznek a gitárosok ha éppen többféle hangzásra van szükség, és a Rush-ra ez jellemző.(dicséretes hogy ők képesek voltak modernizálni a hangzásukon mindig)

Hogy melyik az összetettebb, szerintem a Yes nehezebben emészthető, Steve Howe a 70-es évek legjobb gitárosa volt, ezek mellett ők abszolút nem szabványos zenét játszottak, a jobb szövegek szintén a Yes mellett szólnak.

Bár számomra a Yes éppen ezért nem hallgatható igazán, a Rush egyszerűsége és hangulatosabb számai sokkal jobban bejönnek de ez csak szubjektív.

2020. szept. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi! Még jöhetnek vélemények!

Korai Genesis alatt mit értesz?

2020. szept. 26. 22:22
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A Genesis nevű bandát értem, nekik szintén vannak hasonló alapműveik mint az általam felsoroltak.

...And Then There Were Three... album óta azonban pop-rock-t játszottak így leginkább azon stílusból ismertek.

Selling England by the Pound albumot ajánlom tőlük mindenképpen.

2020. szept. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én meghallgattam a Rushtól pár számot, de nem igazán jött be. A Yest viszont bírom. Mondjuk az énekes hangja szimplán szr, de a dalok azok jók. De leginkább a gitárok miatt hallgatom. Nekem jobban bejönnek az újabb progresszívrock zenekarok, akik ezeken nőttek fel.
2020. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
#2: Köszi a kioktatást. A helyzet az, hogy a Queen-en nőttem fel (8 évesen ott voltam a '86-os budapesti koncerten), a Yes sosem fogott meg igazán, a Rushról pedig még sosem hallottam. Így aztán róluk nem írtam véleményt, csak a Queenről, amelynek ismerem az összes albumát.
2020. szept. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszi! Ismerem a Genesist, csak rengeteg albumuk van, meg ugye Phil Collins külön albumai is ott vannak.

Van amit szeretek Tőlük, de főleg a slágereket ismerem...

Az említett lemezükön ki az énekes?

Nem igazán találtam a neten.

2020. szept. 28. 21:27
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
peter gabriel sztem. De én nem ismerem a genesist. de majd lehet h belehallgatok. Csak slágereket hallottam tőlük
2020. szept. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én mind a három zenekart nagyon szeretem, de (szerintem) a Rush volt közülük a legérettebb és legösszetettebb zeneileg.
2020. szept. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

A Rush és a Yes esetében is kivan használva a dupla gitár. A legösszetettebb zenét ezek közül a Yes játszotta fénykorában (70-es évek eleje) amikor még progresszív rock volt. Volt egy kommerszebb, poposabb korszakuk a 80-as években, akkor értelemszerűen zenéjük komplexitása is egyszerűsödött.

A Rush szintén rendkívül összetett de úgy gondolom egy fokkal könnyebben emészthető, mint a Yes. A Rush eleve a legkomplexebb korszakaiban is sokszor volt inkább hard rock, mint színtiszta prog, meg persze nekik is volt a 80-as években kommerszebb érájuk. De még olyankor is intelligens maradt.

A Queen tényleg nem egy kategória ezekkel, őket nem is nevezném progresszív rocknak, inkább egyes korai számukat progosnak. Leginkább a dalok aprólékos kidolgozottsága, hangszerelése, és szokatlan felépítése az, ami miatt összetettnek vagy progosnak nevezhető, de maga a zene az inkább glam rock, pop rock, helyenként hard rock, stb. Ők nem írtak gigahosszú, epikus rockszimfóniákat, náluk a zenészek nem "villognak" annyit, és technikailag sem kiemelkedőek, náluk nincsenek jazz vagy komolyzenei alapok, és nem voltak olyan forradalmian újítóak (progresszívek) mint pl a Yes vagy a Genesis.

2020. szept. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!