Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az akusztikus gitár húrjait...

Az akusztikus gitár húrjait könnyebb lefogni?

Figyelt kérdés

Csak mert ugye elektromos gitáron 9, vagy 10 es húrokat használnak, akusztikuson meg 13-ast.


Én egyszer próbáltam 12-54-es húrral elektromos gitárt, és annyira feszes volt, hogy képtelen voltam rajta játszani. Vagy meg tud annyira erősödni a kéz, hogy még 13-as készlettel is könnyedén le lehet fogni bármit?



2020. ápr. 27. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Nem könnyebb, sőt magasabban vannak a húrok ami miatt jobban le kell nyomni.

Azért hasznának akusztikushoz vastagabbat, mert ott lényegesen beleszól a hangba, és egy vastagabb szettel teltebb hangja lesz. De ott nincs legtöbbször csak akkordozás.

Elektormosnál pedig lényegtelen hangzás szempontjából a húr, mert az elektronika ott a lényeges. És a szólónál pedig jobb ha könnyebben játszható.

Hozzá pedig egy szintig hozzá lehet szokni, de más világ

2020. ápr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mojjo ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló írta. Ha nem nyújt az ember minden harmadik másodpercben, akkor teljesen korrektül el lehet lenni egy 12-es vagy akár 13-as készletet. Ha ehhez erősödni kell a kezednek, és esetleg férfi vagy, akkor valamit rosszul csinálsz.

Én kb. világ életemben 12-es húrokat használtam fémhúros akusztikuson, és soha nem volt vele semmi gondom. A gitározás egyik nagy - és baromi fontos - trükkje pont az, hogy megtanuljuk úgy lefogni a húrokat, hogy nem szorítjuk őket veszettül.


Amúgy elektromos gitár fronton is az 50-es évek végén alap volt, hogy boldog-boldogtalan aki surf rockot játszott, az _minimum_ 13-as húrokat aggatott a Fender Jazzmasterére. Illetve ma is szoktak jazzgitárosok 13-as húrokat használni.

2020. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyébként én elektromoson is 10/12-52 szettet használok, mert jobb érzés, hogy feszesebb, és azt a minimális nyújtást meg meg lehet vele oldani. Szóval ez az egész az egyéni ízléstől függ
2020. ápr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!