Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ezek közül melyik gitárt...

Ezek közül melyik gitárt ajánljátok? (lent)

Figyelt kérdés

[link]

Itt helyileg csak erre a boltra van lehetőségem. Szeretnék megtanulni gitározni. Nem szeretnék nagyon drága hangszert venni először, de nem is szeretnék rossz minőségűt. Valaki hozzáértő tudna segíteni?



2020. ápr. 5. 15:22
1 2
 1/14 Mojjo ***** válasza:
Fémhúros vagy nylonhúros gitárt szeretnél?
2020. ápr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nylon húrosat. De hogyha a fémhúros jobban megéri esetleg van belőle nem drágán, akkor azzal is megelégszem! :) Mint láthatod sajnos semennyire nem értek hozzá.. Melyiket ajánlanád?
2020. ápr. 5. 15:27
 3/14 Mojjo ***** válasza:

Ha nylon húrosat, akkor látatlanban az utolsó Valenciát, a 36 ezreset. A Valenciák, bár nem épp felső kategóriás hangszerek (pár tízezerért nehezen is lehetnének), általában megbízhatóak és jól játszhatóak. Próbáltam jópárat, egyik sem csörgött/zörgött, mindegyik jól hangolható és viszonylag kényelmes volt, és ebben az árkategóriában ennél többet nem nagyon kívánhatunk. (Sőt, egy Valenciám nekem is van, és szeretem/rendszeresen játszom is rajta, pedig 10x annyiba kerülő nylonhúrosaim is vannak mellette.)


Viszont látatlanban nylonhúros gitárt még sok százezres kategóriában is lutri venni, nemhogy ebben a legalsó árszegmensben. Mindegyik darab más, előfordulhat, hogy nem tökéletes, pl zörgő D húr, nem jól síkolt és/vagy éles peremű bundok, bármi. Szóval nem garantálhatom, hogy konkrétan ez a darab is tökéletes lesz tanulógitárnak, de biztos, hogy abban lenne a legnagyobb bizalmam.

2020. ápr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Személyesen megyek majd venni, gondolom az eladó arra fog menni hogy rám tukmáljon valami sz.rt, hogy ő jól járjon. Eléggé lelomboz, hogy olcsón már nem lehet egy normálisat venni, aminek semmilyen hibája sincs. Főleg, hogy a 30ezer+-t sem engedheti meg mindenki magának..
2020. ápr. 5. 16:29
 5/14 Mojjo ***** válasza:

@4: Ne érts félre, nem mondom, hogy nem lehet olcsón hibátlan tanulógitárt venni. Csak azt mondom, hogy nincs olyan, hogy valamely kategóriában 0% legyen a hibásak aránya - gyakorlatilag minden árkategóriában (kivéve a pár milliótól kezdődő, egyénileg összerakott mesterhangszereket).

Ez a te szempontodból csak annyit jelent, hogy legalább az eladóval pengettesd meg a hangszert, és fülelj, hogy hallasz-e kellemetlen csörgést/zörgésd. Ezen kívül nézd meg a nyakat, hogy az egyenes, vagy minimálisan (!) homorú-e. Ez a kettő elfogadható. Ha erőteljesen homorú, vagy bármennyire domború, akkor ne vedd meg.


Igazából ennyi, kezdőként nem tudsz többet tenni, de ennyi elég is. A következő lépés meg az, hogy tanulj élvezd a gitározást :)

2020. ápr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a segítséget! :)

Még annyit kérdeznék, hogy a kotta olvasás szempontjából számít e valamit, hogy 3 évet trombitáltam?

2020. ápr. 5. 17:16
 7/14 Mojjo ***** válasza:
@6: Gitáron is violinkulcsban olvasol kottát, mint trombitán, szóval igen, nagy előnnyel indulsz :) Annyi a különbség, hogy a gitár úgynevezett transzponáló hangszer, ami ebben a konrét esetben azt jelenti, hogy a kottában a valós, ténylegesen megszólaló hangok felett egy oktávval jegyzik le a hangokat. Pl a középső vonalon az egyvonalas h hang van a normál kottákban, de gitáron az egy oktávval mélyebbet, a kis h-t jelöli. Vagy a felső vonalköz a kétvonalas e-t jelölné, itt az egyvonalas e-t szólaltatod meg helyette a gitáron. Minden egy oktávval mélyebben fog szólni.
2020. ápr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mai nap elmentem és vettem egy gitárt. Sajnos nem volt valencia, de az eladó ajánlott ugyan olyan árban egy elektro klasszikus toledo gitárt. Szép hangzása van, remélem jól fog teljesíteni és végig kísér fejlődésem során. Van rajta automata hangoló, és 5 év garanciát is kaptam rá
2020. ápr. 6. 14:45
 9/14 Mojjo ***** válasza:
@8: Akkor nincs más hátra, minthogy jó (és jó sok) gitározgatást és tanulást kívánjak! :)
2020. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Esetleg egy kis kezdő löketet kaphatnék, hogy mit s hogy kezdjem?

Az eladó megtanított egy akkordot minek a nevét semtudom már, de azt tudom hogy az A és D húr 2-es bundot kell lefogni.

2020. ápr. 6. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!