Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Bűvészet, vagy varázslat? Ha...

Bűvészet, vagy varázslat? Ha bűvészet, hogyan csinálja?

Figyelt kérdés

A Discowery Channelen volt egy Dynamo nevű bűvész műsora hétfőn. Ebben voltak olyan trükkök, melyeket lehetetlennek tartok.

1. Olyan erőssen fújt egy sörös üveget, hogy az felrobbant tőle.

2. Valaki kezén az óra foltját egyszerűen feljebb húzta.

3. Egy talpas pohárra ráhúzott a talp részére egy gyűrűt.

4. Gondolat erejével meghajlított egy üveg poharat.

5. Egy italos üveget megcsavart.

6. Egy keskeny nyakú italos üvegbe beletett egy széles mobiltelefont (az üveg nyakán ez nem férhetett át).

7. Egy 10 fontosról lehúzta a kezével a 0-át, és áthelyezte egy 20 fontosra (lehet nem font volt a pénz, de papírpénz volt).

8. Beleolvasott több ember gondolatába (pl. sosem hallot dalszöveget talált ki egy zenésznél, meg kitalálta valaki PIN kódját).


Ezek csak a leglehetetlenebb dolgok voltak. Ezt a filmben mind az utcán csinálta ez a Dynamo nevű bűvész, ott szerezte a kellékeket a járókelőktől (pl. üveg, mobiltelefon). Hogyan lehetséges a dolog? Nekem nagyon lehetetlennek tűnik.


2012. márc. 22. 14:31
1 2 3 4
 31/34 anonim válasza:

26-osnak: A hit az nagy erő, csak hinni kell valamiben és a lehetetlent is elhisszük. Mint ahogyan régen megégették a boszorkányokat, mert azt hitték, hogy bárkit megtudnak rontani. Mint ahogyan régen azt hitték, hogy a Föld lapos és aki kimegy a "szélére", az lelógathatja a lábát.

Én ezzel úgy vagyok, hogy valamit vagy meg tudok magyarázni és akkor tudomásul veszem, hogy hogyan csinálják, vagy nem tudom megmagyarázni és csodálom az illető ügyességét, vagy az ügyesen összevágott trükkfelvételt. De soha nem hiszek misztikus magyarázatokban. Még soha nem találkoztam semmilyen dologgal, amit nem lehetett a fizika vagy a kémia nyelvén megmagyarázni. Még soha nem találkoztam olyan "Földöntúli, isteni eredetű" dologgal, ami nem a fantázia vagy a sima átverés szüleménye lett volna.

Ha neked jólesik, csak higgyél dolgok isteni eredetében, de azért ha néha emberi módon gondolkodsz, az sem árt. Ha már az evolúció megadta ezt a lehetőséget.

2013. nov. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim válasza:
amikor a telefont beteszi az üvegbe ott a mögötte lévö szemüveges a segédje látszik hogy amikor lehajol hátra nyujtja neki az üveget dynamo.
2014. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:
2015. febr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:

5 percig nem fog hinni a szemének – nem varázslat, csak trükkfelvétel


Nehéz lenne szakmához sorolni Zach Kinget, leginkább digitális trükkmesternek nevezhetjük. Rövid, néhány másodperces videókat vesz fel, aztán a Final Cut Pro szoftverrel olyan trükkösen vágja össze őket, hogy az eredmény meggyőző.


https://www.youtube.com/watch?v=E2lNz1LqYyQ

2015. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!