Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Titeket is zavar, ami a TV2-n...

Titeket is zavar, ami a TV2-n és az RTLKlubon megy már egy ideje? Mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés

Lécci, aki csak a "nincsistévémcsatornát" nézi, az most nyomjon a vissza gombra és olvasson más kérdést!

Én szeretek tévézni, ha lefektettük a gyerekeket, szívesen megnéznék egy filmet vagy egy jó sorozatot.

De kezdődik ott, hogy az idióta sorozatok (BK, J-R) miatt fél10-kor kezdődnek csak el a "filmek".

Azzal folytatódik, hogy nem lehet normálisan végignézni már semmit, mert 20 percenként 10 perc reklám van.

Tegnap annyira szerettem volna megnézni a Bridget Jones naplóját, mert megboldogult szinglikoromon akartam nosztalgiázni egy kicsit :) Direkt ittam kávét, hogy fent tudjak maradni, de a sorozatos, véget nem érő reklámok kiverték nálam a biztosítékot, így fél 11-kor inkább kikapcsoltam a tv-t!

Azt meg, hogy a Született feleségek fél 11-kor kezdődik és 2 reklám is van közben, nagy szemétségnek tartom, mert azt szerintem elsősorban családos nők nézik, akik általában korán kelnek.

A híradó meg a másik fele! Miért nem lehet normálisan tájékoztatni a nézőket, miért a véres, gyomorforgató, felháborító hírek vannak előtérben, amiktől az embernek az életkedve is elmegy, mert azt hiszi, hogy csak ezek a rossz dolgok léteznek?

Szóval nekem már nagyon elegem van!

Persze, nézek mást, szeretem a Spektrumot, a Discovery-t stb-t, meg van FilmBox csatornánk is, tehát a tv2 és az rtl nélkül is tudok élni, csak jó lenne, ha nem néznék hülyének a nézőket!

Hogyan lehetne elérni, hogy kicsit humánusabbak legyenek? Talán ha lenne egy "nemzeti összefogás" az ügy érdekében, akkor talán történne valami, nem?

Ti mit gondoltok erről?


2011. ápr. 8. 07:36
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%
OFF: lépten nyomon a fent leírtakat halom. De akkor ki az aki régi, hagyományos módon tévézik? Kikből tevődik össze a millió feletti nézettség?
2011. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem meg túl van ez az egész reagálva.

Aki nem akarja, az ne nézze, vannak más csatornák is.

Amelyiket utálom, nem nézem,ennyi.

2011. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"Talán ha lenne egy "nemzeti összefogás" az ügy érdekében, akkor talán történne valami, nem?

Ti mit gondoltok erről?"


Sajnos el kell hogy keserítselek; az ami a TV-ben megy az a "nemzeti összefogás" eredménye.


Értsd: A lényeg az, hogy: olcsó legyen, sokan nézzék és minél többször nézzék.


Ebből egyedül az olcsóság amit nem a "nép" irányít, de a többit igen.

A helyzet az, hogy a Barátok közt, VV, stb nézői egy rendkívül stabil nézőközönség, míg azok akiket épp érdekel egy adott film annyira, hogy 2-2,5 órát üljenek a TV előtt, azok kevesebben is vannak és nem is fognak másnap is vissza ülni a TV elé.


Persze sokan mondják ha megkérdezed, hogy igen szívesebben nézne filmet, mint egy sorozatot.

Csakhogy filmet egy héten egyszer nézne, és csak akkor ha pont olyat adnak ami neki épp tetszik.

A sorozatot meg minden nap megnézni... tehát összességében sokkal nagyobb nézettséget produkál mint egy-egy film...


Nem beszélve arról, hogy a jó filmek a csatornának is jóval többe kerülnek.

2011. ápr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Addig, amíg így is ennyi nézőjük van, nem fognak változtatni. Szerintem vagy akkor gondolkodnának el rajta, ha a nézők hirtelen elpártolnának tőlük (de ez nem fog megtörténni, meg szerintem akkor sem a műsorrenden változtatnának, hanem azt, hogy x sorozat helyett y menjen az adott műsorsávban), vagy ha esetleg valaki petíciót nyújtana be hozzájuk, amint több tízezren aláírtak, aminek a kivitelezhetőségében szintén erősen kételkedek.

Nálam a megoldás az, hogy más csatorna filmjei közül válogatok, ami meg a tv2-n meg az rtl-en fut és érdekel, letöltöm az internetről. A sorozatokat meg főleg, irritál, hogy a csatornák (nem csak a fent említett kettő) a fél órás részeket is képesek reklámokkal megszakítani.

2011. ápr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Jah, a híradóról meg leszoktam. Nem csak a véres hírek miatt, hanem a politikai hírek miatt is. Már kavarog tőlük a gyomrom. Pedig ált. szeretek képben lenni, de ez... Komolyan, inkább az áldott tudatlanság (legalábbis addig, amíg kicsit ki nem pihenem ezt a sok szemetet)
2011. ápr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy örülök, hogy mindenki normális stílusban válaszolt, pont ezért is írtam ebbe a kategóriába (meg nem is tudtam pontosan, hogy hova is való, talán a Közélet?).


Ja igen, a másik, ami még eszembe jutott, hogy a 2 említett kertévé majdnem egymás tükörképei, így max. csak választhatsz, hogy melyik sz.rt nézed ma...

Mi is úgy szoktuk, hogy felvesszük a kedvenc, későn kezdődő sorozatokat és másnap "főműsöridőben" megnézzük, de akkor is rohadt bosszantó, hogy ha egy kis agyzsibbasztásra lenne szüksége az embernek, akkor fél óráig kell zongoráznia a távirányítón, mire talál vmi érdekeset!

Sajnos "muszáj" előfizetnünk a kábeltévére, mert a kedves párom sportközvetítés-függő és mivel a legtöbb normális focimeccset, na meg a Moto-gp-t is csak a DigiSport közvetíti, így amiatt fizetjük az egészet...


Persze, én is tudom, hogy a reklámokra szükség van, nincs is azzal baj, ha egy 2 órás film közben mondjuk van 2x5 perc reklám. Ennyi nekem is jól jön, az elsőnél mondjuk wc-re megyek, a másodiknál meg fogat mosni és betakarni a gyerekeket :) Na de ami felháborító, hogy egy 2 órás film alatt kb. 4x10 perc reklámot is betesznek! Arról nem is beszélve, hogy sosem képesek időben elkezdeni a műsorokat, mert a kiírt időpontban még tutira elkezdődik egy 10 perces reklámblokk...


Én csak azt nem értem, hogy az nem számít az említett kertévéknek, hogy egy csomóan úgy vannak már vele, hogy vagy már eleve oda sem kapcsolnak, vagy elkapcsolnak vagy esetleg kikapcsolják a tévét?

Vagy ez a réteg elenyésző azokhoz képest, akik jólnevelt zombi módjára bambulnak egész este a tévére? :)))

2011. ápr. 8. 13:01
 17/19 A kérdező kommentje:

Sajnos a letöltéshez mi bénák vagyunk, meg engem annyira nem érdekel az egész számtech, hogy hiába mutatták meg már többször is, full béna vagyok és valamit mindig rosszul csinálok :)

Meg hát az mégiscsak illegális, vagy nem jól tudom? :)


Ja, és én MINDENKIRE zöldet nyomtam!

2011. ápr. 8. 13:07
 18/19 anonim ***** válasza:

"Meg hát az mégiscsak illegális, vagy nem jól tudom? :) "


Egyébként, nem teljesen tudod jól. :)

Ez egy kissé paradox jogi helyzet.

A filmek, sorozatok letöltése NEM illegális.


A feltöltés viszont általában igen (nyilván az se mindig).


Tehát az a fura helyzet áll elő, hogy te legálisan tölthetsz le olyan filmet, amit teljesen illegálisan töltöttek fel.


Egyéni véleményem etikai szempontból: én magam semmi különbséget nem látok aközött, hogy egy filmet/sorozatot felveszek a TV-ről reklámok nélkül, vagy letöltöm internetről.


Természetesen teljesen más a helyzet olyan filmeknél, amiket TV-ben nem tudnék megnézni csak moziban, vagy dvd-n megvéve.

2011. ápr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az RTL klub és a TV2 "egymást majmolja". Ha ez egyik betesz egy új műsort, a másik is ugyanezt csinálja. Ilyenkor én általában azt mondom van DVD, le lehet tölteni az internetről filmet - sőt már a nagyobb boltokban 500 forintos árért simán lehet kapni CD-ket is - és azokat kell nézni. Inkább sorozatfüggők. Általános tény, hogy nehezebben lehet hozzájutni sorozatokhoz, így ezeket futtatják. Van belőlük elég:


* Árva angyal

* Seherezádé

* A szerelem rabjai

* Rex felügyelő

* Barátok Közt

* Jóban Rosszban

* NCIS - NCIS LA

* CSI

* Dr. House

* Bűbájos Boszorkák

* Hawaii FIVE O

* Valóvilág

* Csillag Születik


... és még sorolhatnánk. Valamiért az emberek szeretik ezeket. Nekem az a válaszom, hogy lehet azért, mert jobban beletudják élni magukat, minta egy kétórás filmet néznének. S az olyan, mint a JR vagy a BK a mindennapi életről szól, teljesen igazodik hozzánk.


A REKLÁM: ebből tartják fenn magukat, nem a filmekből! Ha Bridget Jonest akarsz nézni, internet, vagy DVD.


A híradóval én is ki vagyok akadva, nem is nézem. Mindig gyilkosságok, véres foltok a padlón, kisgyerek agyonlőtte a testvérét stb... Olyat nem lehetne, hogy gólyák érkezéséről, a természet virágzásáról, a Föld újjáébredéséről szóljon egy riport? Akkor az ember szívesen ülne le elé.


Az jó ha Spektrumot nézel, Discoveryt. Adhatok egy tanácsot? Mivel látom elvagy keseredve, megosztom veled kedvenc sorozataimat! Linkeket is adok, de nézd meg, mert nem latin-amerikai sz*r, hanem olyan, amin egyszerre lehet sírni, nevetni.


http://www.youtube.com/watch?v=ROA_m41nu28

A palota ékköve

http://www.youtube.com/watch?v=J61kVnBFUZ0

A királyi ház titkai

http://www.youtube.com/watch?v=fpogJgwUSlA

A Silla királyság ékköve


Imádom mindegyiket. Persze NEM akarok semmit rád erőltetni, tőled függ megnézed-e. De többet ér mindennél. :)


17/L.

2011. ápr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!