Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Jim Carrey mitől olyan túlérté...

Jim Carrey mitől olyan túlértékelt színész?

Figyelt kérdés

Igazából egy egyivású cirkuszi mutatvány. Egyetlen karaktert tud előadni. Jim Carrey a retardált túlgesztikuláló ripacs.


Bármilyen karaktert játszik el, ugyan ezt a karaktert adja elő


Ace Ventura

Edward Nygma / The Riddler

Cable Guy

Fire Marshall Bill

The Mask

Dr Robotnik


Különböző filmekbe különböző szerepek, de ugyan azt a karaktert adja elő.

Ha egyet láttál, láttad az összeset.


"Jim Carrey a retardált ripacs."

Ez az egy szerep amit el tud játszani.


2023. aug. 5. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. aug. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, hogy minden filmben ugyanazt a karaktert adja. Truman Show, Egy makulátlan elme örök ragyogása, Ember a Holdon, 23-as szám... Ezeket nem láttad?
2023. aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem az.
2023. aug. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Amiket felsorolták, azokban a szerepek is egyformák, ezért hasonló nagyon a játéka bennük. A második felhasználó felsorolt pár komolyabb filmjét, nézd meg azokat is.
2023. aug. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért az remélem megvan, hogy Hollywood szereti skatulyázni a színészeit, ezért ha egy színész nagyon jól hoz egy karaktert, akkor a perverz és sátánista hollywoodi producerek mindig hasonló szerepbe próbálják belekényszeríteni, mert így reménykednek több profitban, hogy legyen pénzük új yachtra.
2023. aug. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A Maszkban eleve két karaktert alakít és éppen az a lényege, hogy ezek nagyon különbözőek...
2023. aug. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes amúgy mert Jim a Method Actingot követi és én szeretem is és jónak is tartom, ha objektív akarok lenni mindig erősen jelen van Ő maga is az összes szerepében. Tehát egyrészt hozza is azt a karaktert amit kell, de emellett ott van a tipikus Jim Carrey is. Persze van pár kivétel…

Egyébként meg érdemes megnézni régi videókat, ahol más sztárokat utánoz.

2023. aug. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A komédia az egy jópofa műfaj ami feltölt a szürke hétköznapokra. Miért ne lehetne szórakoztató, csak más más történetszállal?

Egyébként egyetértek a korábbi válaszolókkal. Van pár komolyabb filmje, illetve ha egy bizonyos szerep jól áll és sikere van, akkor következő filmekben is hasonló karaktert fog alakítani, hogy hozza a bevételt.

Egyébként, nem lehet mindenféle stílusú szerepet rátenni egy színészre, mert 1. nem áll jól, 2. ha nem azonosul a karakterével eléggé akkor, csődbe is mehet a film. Lehúzhatják.

Pl. Robbie Williams. Kedves, vicces, komikus szerepek állnak jól neki, erre kapott egy szerepet amiben gyilkost kell játszania. (Álmatlanság) Abszolút nem néz ki gyilkosnak és elmebetegnek én abszolút nem tudtam elképzelni gonosznak. Nem tetszett. Persze ez csak a saját véleményem.

2023. aug. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A #2-es kommentelő által említett Truman Show-ban nagyot alakít. Ott szó sincs egy hülyéskedő karakrerről. Épp ellenkezőleg: komoly szerepe van.


Amúgy A maszkban két karaktert is játszik. Hiszen a Stanley és az álarcot viselő énje két külön karakter, akik másképp viselkednek.

2023. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utólag olvasva látom, hogy a #6-os kommentelő is észrevette azt, amit én.


#9 voltam.

2023. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!