Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mit keres Stohl Luca híradósként?

Mit keres Stohl Luca híradósként?

Figyelt kérdés

Televíziós újságíróként diplomáztam médiaszakon. Van három nyelvvizsgám (angol, német, francia).


Bennem van a hiba, hogy felháborít, hogy S. Luca (kinek apja a híres színész) előbb megkap egy vezető állást, ráadásul híradós státuszban, mint az, akinek ez a tanult szakmája?


Ő táncművészetin végzett. Azt gondolnám, pont a híradózás egy olyan pálya, amihez kell a szakirányú tudás, a felkészültség, mindaz, amire az egyetemen kiképeztek minket.

Luca táncosnő.


Mi legitimálja, hogy a híradós székben ő ül, és nem én vagy valamelyik kollégám, akik szintén ezt tanultuk, erre készültünk, emiatt hoztunk sok áldozatot, amíg elvégeztük?


(Nincs nyílt verseny, tehát meg sem tudod pályázni, ezt házon belül eldöntötték, hogy L., és kész.)


2022. dec. 1. 16:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
41%
19. Nem feltétlen erre a nézőpontra kíváncsi az ember. Másfelől is meg lehet közelíteni. Én például a közel 20 válasz egyikében sem olvastam arról, hogy Luca mennyire csinálja jól, mennyire nem, tehát finoman szólva nem lett a téma kivesézve. Én jól le lettem pontozva, de nem gondolom, hogy valótlan dolgokat írtam, szívesen olvasnék cáfolatot. Szóval hülyeséget beszélek, hogy a tanításhoz mindenki ért? Hol a cáfolat? Hol a szakmai kérdésekbe is belemenő cáfolat arra, hogy azt a szakot, amit a kérdező említ, nem is kéne oktatni, mert úgyis mindenki ért hozzá? Most oké, hogy leszóljuk a kérdezőt, és hogy csak az orvos az a valaki, de kicsit azért már bele lehetne menni a szakmai részébe is. Például a 20-as válaszoló, amit ír, az hogyan kapcsolódik a kérdéshez? Nem teljesen mindegy, hányan végeznek el egy szakot? Itt az volt a kérdés, hogy miért olyan ember végez egy munkát, akinek nincs hozzá végzettsége. Azt feltételezni sem merem, hogy akit trollnak nevez itt a kérdező, ő esetleg sosem járt médiaszakon, és nem végezte el, és így írja, hogy kinek mennyit kell tudnia. Fura, hogy a szakmai részéről senki nem ír, csak van egy elképzelése az egészről.
2022. dec. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
78%

Kereskedelmi tévénél van ez nem? Ott a cél a profit. Ha nem lenne képes a kiscsaj profitot termelni, akkor az utcába se engednék be, nemhogy stúdióba. Mivel profitot képes termelni, a munkáltatója elégedett vele, ezért gondolom jól csinálja. Mivel nincs sulija, mégis jól csinálja, ez a sulikat minősíti. Mindent amit megtanítanak, el tudja látni egy utcáról beesett ember is.


Na, hol a hiba a fenti gondolatmenetben?

2022. dec. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel nem gondolnám hogy a hiradós bemondók mást is csinálnak a felolvasáson kívül, esetleg felvilágosíthatnál minket hogy mit csinálnak még.


Gondolom az eredeti 14-es választ törölték, mert a mostani elég hasznosnak tűnik.


Egyébként te szivesen vezetnél hiradót egy ilyen hazugsággyárban? Én nem igazán.

2022. dec. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
50%
Óvakodj a részeg autóStohl!
2022. dec. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Ez pont olyan, h a Schobert Lara meg riporter lett a TV2-nél. Pedig neki még érettségije sincs... Ennyit jelent, h hova születik az ember.
2022. dec. 3. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Lehet jó a gondolatmenet. De a szakmai részére lennék kíváncsi. Mit csinál Stohl Luca jól? Szakmailag kielemezhetnéd. Mondjuk a médiaszakon tanítottak alapján. Oké, hogy a nézőknek bármi jó, de az igényesebb nézők már máshogy állnak hozzá. Engem ez a része érdekelne, pl. retorikailag mit hogyan lehet, és egyéb szempontból, de ezek szerint senki nem ért hozzá, aki kommentel. Nagyon sok igénytelen bemondó van tévében és rádióban, de a népnek jó. Nem beszélnek helyesen, rosszul ejtenek ki külföldi neveket, no de nem akarom helyettetek megválaszolni a saját kérdésem. Szóval szakmai elemzés jöhetne.
2022. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ez nem egy szakma. Amit te szamonkersz, erdekel 500 embert az egesz orszagban. A hobbi szóval kevered szerintem.
2022. dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!