Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mit keres Stohl Luca híradósként?

Mit keres Stohl Luca híradósként?

Figyelt kérdés

Televíziós újságíróként diplomáztam médiaszakon. Van három nyelvvizsgám (angol, német, francia).


Bennem van a hiba, hogy felháborít, hogy S. Luca (kinek apja a híres színész) előbb megkap egy vezető állást, ráadásul híradós státuszban, mint az, akinek ez a tanult szakmája?


Ő táncművészetin végzett. Azt gondolnám, pont a híradózás egy olyan pálya, amihez kell a szakirányú tudás, a felkészültség, mindaz, amire az egyetemen kiképeztek minket.

Luca táncosnő.


Mi legitimálja, hogy a híradós székben ő ül, és nem én vagy valamelyik kollégám, akik szintén ezt tanultuk, erre készültünk, emiatt hoztunk sok áldozatot, amíg elvégeztük?


(Nincs nyílt verseny, tehát meg sem tudod pályázni, ezt házon belül eldöntötték, hogy L., és kész.)


2022. dec. 1. 16:15
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
53%

"Azt gondolnám, pont a híradózás egy olyan pálya, amihez kell a szakirányú tudás, a felkészültség, mindaz, amire az egyetemen kiképeztek minket."


Osszekevered pl. az orvosi palyaval.

2022. dec. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

1


ostobaságokat ne beszélj!


ha vki. szakács, ha pék, ha boltos (szándékosan alacsonyabb presztízsű szakmákat mondtam, mint az orvosi, hogy megértsd, mindegyikhez kell szakirányú végzettség) stb. mindenki elvégzi azt a képzést, ami a szakmájához kell.

az én szakmámhoz ami kell, azt elvégeztem.

tévedsz, ha azt gondolod, a híradózás egyenlő azzal, hogy felolvasod a súgógépről a híreket.

2022. dec. 1. 16:23
 3/27 anonim ***** válasza:
8%
Attól hogy azt gondolnád, látható hogy nem így van. Mi a kérdés?
2022. dec. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%

#3

Veled ellentétben én értem a problémát, amit kérdező felvet, és jogosnak is tartom abszolút.

Jómagam nyelvtanárként valami hasonlót érzek, amikor emberek középfokú nyelvvizsgával hirdetik magukat, hogy magánórákat adnak. De még felsőfokúval sem kéne, mert a nyelvtanítás is egy szakma, nem véletlenül tanultam nyelvpedagógiát, fejlődéslélektant, hospitáltam iskolákban, vizsgatanítottam stb.

Korábban nyelviskolában is taníthattak diploma nélkül, de szerencsére erre hoztak jogszabályt, és már csak nyelvtanári diplomával lehet ott tanítani.


Valami jogszabály ide is kéne, mert láthatóan azok jutnak be ilyen állásokba, akiknek van hátszelük.

Szerintem az apjának sem kéne műsort vezetnie, hagyja ezt a profikra, és tudtommal még az új nőjét is benyomta szülés előtt valamilyen műsorvezetői székbe.

Ez tényleg arra mutat rá, hogy nem a tudás, nem a tehetség számít elsősorban.

2022. dec. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
6%
Csak az olyan melonal szamit a hatszel, ahol a tudas masodlagos/ egy het alatt megszerezheto. Mit gondolsz miert nem sivszebesznek nyomtak be? Oda keves lenne egy atlag joskapista.
2022. dec. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Jó helyre született, ez az előny már behozhatatlan, lehet bármilyen papírod, ha nincs hátszeled felejtős ez a szakma.
2022. dec. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

5


szeretnék arra rámutatni, hogy a médiatudomány egy diszciplína, a híradós újságírás egy komoly szakma, és jobb helyeken a tudás egyáltalán nem másodlagos ezen a pályán.


6

én mindig csak az eszemre és a tehetségemre számíthattam, egyszerű családból jövök.

2022. dec. 1. 16:41
 8/27 A kérdező kommentje:
4-es, épp pár napja láttam több Fb-hirdetést, nyelvórákat adnának, van aki 60 percért 4 ezret is elkér, nem írta a bemutatkozásában, hogy nyelvtanár lenne.
2022. dec. 1. 16:48
 9/27 anonim válasza:
71%
Stohl Luca nem lehet orvos. Hirados lehet.
2022. dec. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%

Amikor erre a szakra iratkoztál, azt gondoltad, hogy az évente ezt elvégző több száz diákból mind televíziós és/vagy rádiós szereplő lesz? Csókosok nélkül csak úgy?


Pékekből és orvosokból "kicsit" többre van szükség..

2022. dec. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!