Mit gondoltok erről a részletről? Egy thrilleren dolgozom, és ezzel kezdődik.
Magányos alak rohant az erdőben. Időnként rémült tekintettel fordult hátra, de az ezüstösen világító Hold ellenére nem látta üldözőjét, csupán a fák körvonalait. Viszont jól hallotta közeledtét, a bokor-és falevelek susogására emlékeztető hangot, valamint a földre hullott ágak reccsenését, ahogy a nyomában száguldott. A félelem jeges ujjai szorították össze Kerekes László szívét.
Tudta, hogy eltévedt, fogalma sem volt róla, merre tart, csak minél messzebb akart kerülni attól, aki a sarkában loholt. Szúrós bokrokon és kidőlt fatörzseken át csörtetett előre, ruhája szakadozottan lógott a fáradtságtól elgyötört, karcolásoktól borított testén, miközben váratlanul rátévedt egy ösvényre. Ez biztos visszavisz a faluba, gondolta a fekete hajú, alig huszonhat éves fiatalember. Ekkor egy felhő úszott a Hold elé, s árnyékba borította a környéket. László a hirtelen beállt sötétségben sem lassított, és egy mélyedésbe lépve kificamodott bokával orra esett. Keményen beverte a homlokát egy gyökérbe, de nem törődött vele, fájó lába ellenére megpróbált felállni, ám visszazuhant a talajra. Felpillantva sárgás fényt vett észre a fák lombjai között, és szempillantás alatt rádöbbent, hogy a Siroki vár kivilágított maradványait látja a távolban egy dombtetőn magasodni.
Remény éledt a lelkében, fájdalmasan nyögve tápászkodott fel, majd bicegve tovább indult. Nem állhatok meg! Csak most jutott el a tudatáig, hogy síri csönd uralkodott körülötte, semmi nem csapott zajt a fák között, még egy bagoly sem huhogott. László valahogy nem találta megnyugtatónak a beállt csendet, és a következő pillanatban ismét meghallotta a levelek susogására emlékeztető hangot, holott fülledt volt a levegő, szél se lebbent. A Hold újra előbújt a felhő mögül, ezüstös fényével kirajzolva egy sötét alak körvonalát az ösvényen, alig pár lépésnyire a férfitól, aki megtorpant, mintha falnak ütközött volna.
– Ki maga, és mit akar? – kérdezte hangosan a férfi, de nem kapott választ.
Volt valami fenyegető és természetellenes abban, ahogy az idegen mozdulatlanul állt előtte, és László úgy érezte, hogy a tekintete áthatol a húsán egyenesen a szívébe, melyen eluralkodott a rettegés. Hirtelen ötlettől vezérelve jobbra fordult, hogy bevesse magát a fák közé, de a bokája miatt túl lassúnak bizonyult, és elkésett a meneküléssel. Az alak meglódult felé, majd utolérve őt keményen a földre döntötte. Egy szívdobbanásnyi idő múlva aztán vérfagyasztó sikoly hasított az éjszakába, mely még sokáig zengett a Tarna völgye fölött
Jó lesz ez!
De ami szinte pofánvert, az a Kerekes László volt. Tudom, hogy magyarok vagyunk, ápoljuk a nyelvet, használjunk magyar neveket blahblahblah...
De szerintem egy angol névvel sokkal hogyismondjam formaibb lenne, nem ütné meg az embert a név, nekem legalábbis így hatott. Ha megfogadod az én tanácsomat, nem írsz magyar nevekkel, hanem angol neveket keresel. De magával a sztorival nem lesz gond! :)
Nekem nincs bajom a magyar nevekkel. Sőt. Ijesztőbb belegondolni, hogy a mi kis országunkban is leshet ránk a kedves pszichopata vagy valami egészen más.
Ha már arra kérdezel, hogy mit gondolok róla, mint kezdésről, akkor azt mondom, átgondolandó, hogy egy mellékszállal indítsál-e, amelyben megjelenik egy szimpatikus, ám rögtön halálra ítélt figura. Ha nem erről van szó (végül is nem derül ki egyértelműen), tekintsd tárgytalannak a válaszom.
Az nagy eséllyel csalódást kelt az olvasóban, ha jön egy karakter teljes névvel, leírással, akiért lehet szurkolni, aztán már annyi is neki, kiderül, hogy a történetben nincs is szerepe, teljesen passzív, áldozat-karakter. Ha már személyesen ismerjük, és tett olyat, ami befolyásolja a történést, akkor egy ilyen helyzetben bekövetkezett halála drámai fordulat lehet. Így viszont se nem drámai, ugyanakkor semmivel sem vagyunk előrébb, mint ha úgy indulna a történet, hogy megtalálták a megcsonkított holttestét. Abból is kiderül, hogy valami vagy valaki garázdálkodik a környéken, ellenben máris olyan szereplők vonulhatnak fel, akik képesek tenni a történet alakulásáért, és ők mindjárt meg is teszik az első lépéseket.
Amúgy jól fogalmazol. Arra ügyelj, hogy a folytonosságot ne törd meg oda nem illő részletekkel. Az, hogy az illetőnek milyen haja van meg hány éves, senkit nem érdekel egy ilyen helyzetben. Pörgés van, nem érünk rá megszemlélni az emberünket, pláne holdfényben, ahol a haja színéről maximum annyit érzékelhetünk, hogy sötét, a korából meg annyit, hogy nem túl öreg, de nem is gyerek. Erre az infóra a legkevésbé ebben a helyzetben van szükség. Például a rendőrnyomozónak tett jelentésben már hasznos infó. Hitelessé teszi a szereplők közötti kommunikációt, színesíti a hátteret, de még az is lehet, hogy visszatérő motívum, mert mondjuk a többi áldozat is fekete hajú fiatalember.
Szerencsére nem erről van szó, a történet szempontjából fontos a karakter a későbbiekben is :)
Hmm... kösz a tanácsot, igyekszem megfogadni :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!