Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jól írtam le a depressziót?

Jól írtam le a depressziót?

Figyelt kérdés

Könyvet írok róla, és szeretném tudni, hogy akik már átélték körülbelül ilyen-e, azt se tudom hogy tudok-e írni csak azt tudom hogy szeretnék tenni valamit. Mert vanak gyógyszereink meg okos orvosaink hogy elélüjnk legalább 60 évet de arra egy se aki boldoggá tudná tenni ezt az életet.

Esik. Azért mondom, hogy esik mert csak erre tudok gondolni, mert a tény hogy esik az kifejez, valamit amit még én is letudok írni. Az ég szomorú nekem is annak kéne lennem, de nem tudok. Csak ürességet érzek belül. Bár bennem nem tombolt semmi úgy mint ahogy felhők lázadoztak az ég ellen, villámokal csokoltak a homlokát és mélyen betakartak feketén eltorzult testükkel, de már bent a házban ugyanekkora felfordulás volt, egy nagy parti kezdődöt éppen. A házunk ablakánál bújtam el, vissza huzodva a terasz egyik sötét sarkába, a falon felfutó borostyán zavaróan csiklandozta a hátamat, és a sok rozsaszín virágoktól és kövér, pelenkás, kis babás szobor látványától, úgyéreztem mintha egy hatéves kislány fantáziájába csöppentem volna. Nem tudtam, hogy azok kupidók és hogy a szerelemet jelentik, hogyan is tudhattam volna? Akárhogy is nem akartam, hogy egy barátom is meglásson itt nehogy visszavigyenek, ahol ott az a sok ember, ahol ott az a sok boldog ember és ahol tovább kell játszanom a agyamat. Mintha minél szomorúbb vagyok annál boldogabbnak látnám a többieket. A barátok persze megértőek tudnak lenni az ilyen helyzetekben, ha egyedül akarsz maradni látják rajtad és békén hagynak de ha köztük vagy és nem tudod megmondani miért vagy szomorú, azt fogják hinni hogy csak megjátszod magad és otthagynak, vagy elegük lesz mert a megszólalasáimra nem tudnak mit mondani. Nem kell ezt kimondaniuk, hogy tudjam látom a szemükbe, ez csak túl zavaró nekik látni egy morcos fickót, aki ki nem állhat mindenkit aztán azon panaszkodni miért nem kedveli senki. Tény az nem tudtam mit akarok ha emberek között voltam menekülnöm kellet ha egyedül voltam társaságra vágytam. Csak túl bonyolult vagyok, de pillanatnyilag nem, pillantnyilag azért nem szeretek velük lenni mert kívülállónak éreztem magam, a sorból kilógot. Nem érthetik min megyek keresztül mert nem hisznek nekem, és ha meg nem értenek, hogy segíthetnének. A fejem erősen zúgott, de a nem benti zenétől, a sötét gondolatoktól amíg megbujtak a fejemben vártak rám, amíg elég nagy csönd lesz és szurkálhatnak hátulról. Amik miatt nem éreztem magam elég viccesnek elég jóképűnek, eléghez hogy összejöjjek valakivel elégnek hogy szeressenek nem érzem magam elégnek semmihez.



2015. nov. 3. 19:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de az internetre kitett kérdésedre az válaszol, aki akar. Ha nem tetszik, töröltesd a kérdést.
2015. nov. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem, ennek nem sok köze van hozzá.


Tudod, milyen? Mintha bedobnának egy mély gödörbe, és ott hagynának, hogy boldogulj, ahogy tudsz.

Minden sötét, a fény odafenn, számodra elérhetetlen messzeségben. A gödör oldala sima, sehol egy rés, amiben megkapaszkodhatnál, hogy kijuthass. A többieket látod, ám az az aprócska fény egyre szűkül, és lassan körbe zárnak a falak. Kezdeti erőlködésed, hogy kijuss, lassan megtörik, és már nem tudsz, ha köteled dobnak eléd, abban sem kapaszkodsz, inkább hagyod, hadd vásson el, de te odalenn (odabenn!) bolyongsz, céltalanul, és már csak a halált várod, a megváltót.

2015. nov. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Én csak szeretném érezni a fájdalmat amik ezek a szavak okoznak és nem megy. Sosem ment.
2015. nov. 4. 18:11
 14/22 A kérdező kommentje:
Nekem beszélsz a gödörröl képzeld el csak egy percre hogy te is ott vagy a gödörben és senki ember fia még egy internetes kommentelő se hisz neked, hogy ott vagv. Aztán meséld el milyen érzés
2015. nov. 4. 18:13
 15/22 A kérdező kommentje:
Nekem nincsenek érzéseim sosem voltak 3 évig voltak egy lány mellet azt annyi, de azért dolgok velem is történnek, csak épp nem érzem őket.
2015. nov. 4. 18:14
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Jó hogy nem ment, érzelmi analfabéták is kellenek a Földre.
2015. nov. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Pofa be és hagyjatok békében akkor inkább.
2015. nov. 4. 18:15
 18/22 A kérdező kommentje:
Mi a szar ez most valódi? Nem képzelődök?
2015. nov. 4. 18:16
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fordulj orvoshoz.
2015. nov. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Kösz te is kedves kommentelő
2015. nov. 4. 18:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!