Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jól írtam le a depressziót?

Jól írtam le a depressziót?

Figyelt kérdés

Könyvet írok róla, és szeretném tudni, hogy akik már átélték körülbelül ilyen-e, azt se tudom hogy tudok-e írni csak azt tudom hogy szeretnék tenni valamit. Mert vanak gyógyszereink meg okos orvosaink hogy elélüjnk legalább 60 évet de arra egy se aki boldoggá tudná tenni ezt az életet.

Esik. Azért mondom, hogy esik mert csak erre tudok gondolni, mert a tény hogy esik az kifejez, valamit amit még én is letudok írni. Az ég szomorú nekem is annak kéne lennem, de nem tudok. Csak ürességet érzek belül. Bár bennem nem tombolt semmi úgy mint ahogy felhők lázadoztak az ég ellen, villámokal csokoltak a homlokát és mélyen betakartak feketén eltorzult testükkel, de már bent a házban ugyanekkora felfordulás volt, egy nagy parti kezdődöt éppen. A házunk ablakánál bújtam el, vissza huzodva a terasz egyik sötét sarkába, a falon felfutó borostyán zavaróan csiklandozta a hátamat, és a sok rozsaszín virágoktól és kövér, pelenkás, kis babás szobor látványától, úgyéreztem mintha egy hatéves kislány fantáziájába csöppentem volna. Nem tudtam, hogy azok kupidók és hogy a szerelemet jelentik, hogyan is tudhattam volna? Akárhogy is nem akartam, hogy egy barátom is meglásson itt nehogy visszavigyenek, ahol ott az a sok ember, ahol ott az a sok boldog ember és ahol tovább kell játszanom a agyamat. Mintha minél szomorúbb vagyok annál boldogabbnak látnám a többieket. A barátok persze megértőek tudnak lenni az ilyen helyzetekben, ha egyedül akarsz maradni látják rajtad és békén hagynak de ha köztük vagy és nem tudod megmondani miért vagy szomorú, azt fogják hinni hogy csak megjátszod magad és otthagynak, vagy elegük lesz mert a megszólalasáimra nem tudnak mit mondani. Nem kell ezt kimondaniuk, hogy tudjam látom a szemükbe, ez csak túl zavaró nekik látni egy morcos fickót, aki ki nem állhat mindenkit aztán azon panaszkodni miért nem kedveli senki. Tény az nem tudtam mit akarok ha emberek között voltam menekülnöm kellet ha egyedül voltam társaságra vágytam. Csak túl bonyolult vagyok, de pillanatnyilag nem, pillantnyilag azért nem szeretek velük lenni mert kívülállónak éreztem magam, a sorból kilógot. Nem érthetik min megyek keresztül mert nem hisznek nekem, és ha meg nem értenek, hogy segíthetnének. A fejem erősen zúgott, de a nem benti zenétől, a sötét gondolatoktól amíg megbujtak a fejemben vártak rám, amíg elég nagy csönd lesz és szurkálhatnak hátulról. Amik miatt nem éreztem magam elég viccesnek elég jóképűnek, eléghez hogy összejöjjek valakivel elégnek hogy szeressenek nem érzem magam elégnek semmihez.



2015. nov. 3. 19:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ennek köze sincs a depresszióhoz. Ne írj olyan dologról, amit még nem éltél át. Egyébként meg ha írsz, akkor figyelj a helyesírásodra.
2015. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Megsüvegelendő dolog, hogy segíteni akarsz az embereken, de ahogy az előttem lévő is írta, olyan dologról, amit nem éltél át nem lehet érdemben írnod.

Ez nagyjából olyan, mint akik anélkül szidnak egy könyvet - vagy mást -, hogy akár csak egy sort elolvastak volna belőle.

2015. nov. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

A helyesírásod valami borzalmas, ne haragudj. Ezen javíts, hamar.


A második, amit már előttem is írtak, ne írj olyanról, amit nem éltél át.

Amit most ide írtál, annak köze sincs a depresszióhoz. Ez inkább egy savanyú, önsajnáltató ember gondolatai.

2015. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Mi a depresszió ha nem önsajnáltatás, minden a pszichológiában az, arra vannak hogy csodálatos önsajnálatot érez.
2015. nov. 4. 15:54
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeséget beszélsz. Legalább ne hordanál össze ennyi baromságot. A pszichológia SOHA nem írta le a depressziót önsajnáltatásnak, ez egy komoly mentális probléma amivel rengeteg ember küzd. Ha ezt az irományt egy idétlen paródiának szántad, akkor nőj fel. A depressziónak semmi köze ehhez. És tanulj meg írni.
2015. nov. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Mótiváció hiány, étvágytalanság, letörtség, rossz gondolatok, elkeseredettség, reménytelenség. Úgy érzed magad mint valami ködben vagy vízallat, semminek nincs értelme semmi nem okoz örömet elszigetelődsz a többiektől mindegy mennyire támogatnak. Ez bizony önsajnálat és minden az. Az emberek egész életünkben gyülőlködnek és csodálkoznak miért kapnak szívrohamot, egész életükben félnek aggódnak minden dologért aztán csodálkoznak miért kapnak agyvérzést.
2015. nov. 4. 16:07
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez még mindig nem a depresszió. Légyszíves ne okoskodj olyan dolgokról, amit életedben nem éltél át, csak az internetet böngészted fél óráig, és kijelentetted, hogy ez a depresszió. Hárman megmondták neked, hogy amit leírtál, az hülyeség, mikor a te kérdésed az volt, hogy jól írtad e le. Meg lett válaszolva: NEM. Akkor ne próbáld itt nekem adni az okost, mikor a kérdésedre válaszoltak, hogy a leírásodnak köze nincs a depresszióhoz úgy valójában. Rosszul vagyok az ilyen gyerekes kérdezőktől, mint te. Kérdezel valamit, és még neked áll feljebb, ha nem polírozzák fényesre a segged az 5 perc alatt leírt, helyesírási hibákkal teli cliché szarod miatt. Áldd meg az eget azért, amiért nem kellett soha depresszión keresztül menned, és ne találj ki hülyeségeket olyan emberekre, akiknek komoly problémáik vannak. Van elég bajuk nélküled is, nem kell idiótaságokat terjesztened amik ráadásul nem is igazak. Írj olyanról, amit már megtapasztaltál, ne olyanról, amihez még hozzá sem szagoltál soha a büdös életben. Hányok tőled.
2015. nov. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Írtam egy hosszú ecsetelést, de kit érdekel igaz? Ez jó szeretem a gyülőletet az mégiscsak jobb mint az elutasítás, minthogy ember számba se vegyenek. Hirtelen rájöttem, hogy nem kell hogy szeressék a könyvemet csak hogy elolvassák, és elmondják mi a véleményük. Ez valamiért jobb, mint a magány.
2015. nov. 4. 17:18
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem könyv. Ez egy hülyeség. Ráadásul írni sem tudsz, minden második szó benne helytelenül van írva. Először nézz utána annak amiről írsz, KÉRDEZZ MEG PSZICHIÁTEREKET, és ezen kívül DEPRESSZIÓS EMBEREKET, és akkor majd talán megérted, hogy miről is akarsz írni. Ja, meg ne feledd a magyar helyesírási szótárat lapozgatni naponta legalább 5 alkalommal.
2015. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Csak fogjátok be jó?
2015. nov. 4. 18:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!