Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Katniss miért igennek szavazot...

Katniss miért igennek szavazott? (Az Éhezők Viadala)

Figyelt kérdés
A kiválasztottban Katniss miért szavazott igennel, amikor arról kellet dönteniük, hogy megrendezzék-e az Éhezők Viadalát a kapitóliumi gyerekekkel? Hiszen nem ez ellen lázadtak fel?

2015. jún. 16. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A húga miatt, teljesen összetört miatta.
2015. jún. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a saját véleményem, ill. értelmezésem, de Katniss szerintem soha nem szavazott volna igennel, ha őszintén szavaz. Első kézből tudta, mit tesz az emberekkel a viadal, és nem kívánhatta ezt a kapitóliumi családoknak. Fontos részlet, hogy a szavazás azután történt, hogy beszélt Snow elnökkel, vagyis ekkor már tudta, hogy Coin a felelős Prim haláláért, nem pedig a Kapitólium, így szerintem nem áll meg az az érvelés, hogy a Kapitóliumot akarta büntetni bosszúvágyból. Szerintem arról van szó, hogy eddigre már eltervezte Coin megölését. Ha nemmel szavaz, Coin tudta volna, hogy nem bízhat Katnissben, és nem ad neki alkalmat, hogy megölje. Vagyis azért szavazott igennel, hogy fenntartsa a lojalitás látszatát. (Szerintem Haymitch is értette, hogy erről van szó, ezért támogatta a szavazatával.)
2015. jún. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És még egy érv amellett, hogy nem belemagyarázásról van szó: "Gondosan mérlegelem a lehetőségeimet, mindent alaposan átgondolok." Ez az idézet Katnisstől származik, mielőtt igennel szavaz. Ez számomra nem arról árulkodik, hogy kétségbeesés vagy irracionális érzések munkálnak benne a Kapitólium ellen, hanem hogy mire kimondja, "Igen, Prim miatt", addigra átgondolta, hogy igennel kell szavaznia, ha bosszút akar állni Primért Coinon.
2015. jún. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. jún. 17. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!