Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Véleményeznétek a mesémet?

Véleményeznétek a mesémet?

Figyelt kérdés

Nos, egy mesét írok a karácsonyról. Egy tölgyfáról szól, aki egy kis faluban egy apró ház mellett él. Ugye minden karácsonykor a család egy fenyőfát hoz a házba, a fenyők pedig mindig kigúnyolják a tölgyfát, hogy milyen kopasz, levéltelen stb. Ettől a tölgy teljesen magába roskad.

A Mikulás szánja a manóval, egy fenyővel és magával a Télapóval pont felettük repült el, amikor váratlanul viharba keveredtek. A fenyő kizuhan, mikor a szél dobálja a szánt, és jó messzire elsodródik. A Mikulás próbálja megmenteni, ám ő is kiesik. Csak a manó marad épségben, no meg a rénszarvasok.

A Mikulás a puha hóba való becsapódástól elveszíti az eszméletét, de komolyabb bántódása nem esik. Mikor a szánban ülő manó megtalálja, figyelmezteti a Télapót, hogy muszáj megtalálniuk a karácsonyfát. A Mikulás nem is ért belőle sokat az emlékezetkiesése miatt, de nem tud sokáig beszélni vele, mert a rémült rénszarvasok akaratlanul is elhúzzák a szánt.

Így hát a Mikulás egyedül indul útnak, hogy megkeresse a karácsonyfát. A legelső fa, akibe belebotlik, természetesen a tölgy. Mivel nem tudja, hogyan néz ki a karácsonyfa, a tölgyet díszíti fel.

Amíg a Mikulás karácsonyfának képzeli, a tölgy rádöbben arra, hogy ő is éppen olyan fontos, mint akármelyik fenyő, és hogy ő is lehet különleges.

Így ennyi lenne. Köszönöm, hogy elolvastátok! :)



2014. dec. 12. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:

(Egy fáról szól, aki egy kis faluban egy apró ház mellett él. Ugye minden karácsonykor a család egy fenyőfát hoz a házba, a fenyők pedig mindig kigúnyolják a tölgyfát, hogy milyen rossz a biodiverzitása stb. Ettől a tölgy teljesen magába roskad és diszfóriája lesz.

A Mikulás szánja a manóval, egy fenyővel és magával a Télapóval repült el, amikor váratlanul a fenyő kizuhan, és jó messzire elsodródik. A Mikulás próbálja megmenteni, ám ő is kiesik. Csak a manó marad épségben, no meg a rénszarvasok.

A Mikulás a puha hóba való becsapódástól elveszíti az eszét, de komolyabb bántódása esik. Mikor a szánban ülő manó megtalálja, figyelmezteti a Télapót, hogy muszáj megtalálniuk a karácsonyfát. A Mikulás is megért belőle sokat az emlékezetkiesése miatt, de sokáig beszél vele, mert a rémült rénszarvasok akarattal is elhúzzák a szánt.

Így hát a Mikulás útnak indul, hogy megkeresse a tölgyfát. Mivel nem tudja, hogyan néz ki ezért fel díszíti a tölgyet.

Amíg a Mikulás tölgyfának képzeli, a tölgy rádöbben arra, hogy ő is éppen olyan fontos, mint akármelyik fa, és hogy ő is lehet fenyőfa.)


Igy szerintem jobb lenne plusz még tömöreb is kicsit :D


Na de viccen kívül JÓ LETT !!!

2014. dec. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem múltál el 12 éves jó.
2014. dec. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elmúltam már 12, de attól még szeretek meséket kitalálni. Szerintem nem kell minden történetnek vámpírokról, vérfarkasokról, varázslókról és csalódásokról vagy életre szóló szerelmekről szólnia. Próbálkoztam már ilyennel is, de sokkal kevésbé éreztem az enyémnek.

Ha nekem egyszer ez a műfaj tetszik, akkor ebben is írok.

2014. dec. 13. 18:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez már maga a mese, vagy csak amiről szól? :) Nekem maga az ötlet tetszik, aranyos dolog lehet belőle, szívesen olvasnám hosszabb verzióban is!

Előző kommentelőnek pedig, a kor nem számít! Ha mindenki a korának megfelelő történeteket írna, akkor a gyerekeknek ki állna elő mesekönyvekkel? :)

Mindig vannak, akik lehúzzák az embert, hogy 20 évesen hova ír meséket, aztán ugyan ezek az emberek elsőként állnak sorban a mozikban a hasonló témájú animációs meséket megnézni. Nem de? :)

Mindent bele, a lényeg, hogy szívből írj! ( az igazi művész amúgy sem akar megfelelni senkinek, a lényeg, hogy neki tetsszen)

2015. febr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Csicsky ***** válasza:
75%

Amit leírtál, az még nem a mese, hanem az, hogy miről fog szólni (ez kb. olyan, mint amikor megírják egy film forgatókönyvét). Mesét elvileg lehet bármilyen témára írni, mert nem csak az számít, hogy miről írsz, hanem elsősorban ami számít az az, hogy a mese hogyan is van aztán megírva. Írd meg a mesét aztán tedd fel ide, hogy ahhoz is hozzá tudjunk szólni (amúgy a történet nem rossz). Gyerekmeséket én is szoktam írni, az egyik itt, a GyK-en is megtalálható (A kis görbringa története):


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


@ # 2


Hans Christian Andersen, aki talán a világ leghíresebb meseírója volt 30 éves korában kezdett el gyerekmeséket írni:


[link]


[link]


Idézek a fenti oldalból:


„De 30 éves korában - pénzkeresés céljából - meséket kezdett írni egy olcsó füzetsorozat számára. És ezek váratlanul híressé, majd rövid időn belül világhíressé tették. Kezdetben egy kicsit szégyellte is ezt a főleg gyerekeknek szóló műfajt, de a váratlan siker folytán fel kellett ismernie, hogy ehhez van igazi, rendkívüli tehetsége. Ezért élete további, negyvennél is több esztendeje alatt a meseírás lett a fő műfaja. Manapság - és már régóta - meséit adják ki újra meg újra: idáig több mint 80 nyelven jelentek meg. Ez pedig igen nagy gyűjtemény, hiszen 70 évre terjedő élete folyamán 156 mesét írt.“

2015. febr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, ez csak a tartalma. :)

Köszönöm a válaszokat!

2015. febr. 16. 21:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!