Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek mire értelmezhető...

Szerintetek mire értelmezhető ''A tűz és jég dala'' cím?

Figyelt kérdés
Mint tudjuk az összes kötetnek a címe erős utalás arra ami az adott könyvben történik. Tehát sanszos, hogy az egésznek a lényege ez a cím.

2014. szept. 9. 16:06
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Jah az lehet.

Ha belegondolok tényleg felesleges az egyik, pedig gyakran használom így. Majd ezentúl figyelek. :D

2014. szept. 15. 12:53
 22/29 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam ennek a Másik bajnoka dolognak.

Azt a farkasarcú fiút folyton egy ''halottfehér faarcú'' személlyel látja Melisandre.

Tehát tuti hogy Bran az, mivel a faarc egyértelműen Brynden.

És ha jól értelmezi Melisandre, hogy ő lesz a Másik bajnoka...és mivel Brynden azt mondta Bran-nek, hogy majd megtanul repülni...én számítok egy 4. sárkányra. :D

2014. szept. 22. 10:24
 23/29 anonim ***** válasza:
Mel már nem először tévedett. De van már olyan teória is, miszerint Brynden a tüzet is képes megwargolni, így eleve ő vezeti félre a vörös papokat, így Melt is.
2014. szept. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Jajj :D Ezzel még nem találkoztam, de sztem benne van a top3 bullshitben :D
2014. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

23#


Tudom. Azért mondtam hogy HA jól értelmezi.

2014. szept. 22. 11:32
 26/29 A kérdező kommentje:

Meg volt egy olyan mondata Bran-hez,ami szintén erre utalhat.


''A sötétség lesz a köpenyed,a pajzsod és az anyatejed. A sötétség tesz majd téged erőssé.''


Nem olyan biztos az hogy a barlang sötétségére gondolt ezzel valójában.

2014. szept. 22. 11:53
 27/29 anonim ***** válasza:
Hát sztem tuti nem a barlang sötétjére gondolt, de ez eléggé nyilvánvaló is :D
2014. szept. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Amúgy mi ez a Rhaegar jóslat? Bocsi,hogy itt kérdezek :D
2014. okt. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

A hosszú éjszaka idejében (mikor a Mások Westerosra törtek) volt egy ember, aki sárkányacél karddal ölte őket és mesékben úgy nevezik,hogy az utolsó hős (the last hero).

Van egy másik történet is Essosról,ami Azor Ahairól szól. Az azt mondja,hogy a hosszú éjszakát Azor Ahai törte meg a Fényhozónak nevezett kardjával és egyszer ha a világnak megint szüksége lesz rá,akkor újra megérkezik/feltámad.

És van a kb. megígért herceg (the prince that was promised), aki a prófécia szerint kb. füstben és sóban fog megszületni egy vérző csillag alatt.

Legtöbbek szerint ezek a történetek/próféciák egy emberről szólnak. Majd egy erdei boszorka azt jövendölte,hogy Jaehaerys Targaryen király vérvonalából fog megszületni a herceg, és így Rhaegar volt az első,akire ráillett a prófécia,de ő maga úgy gondolta,hogy a fia, Aegon fogja beteljesíteni a jóslatot.

De közben lett pl. Daenerys és Jon is, akikre legjobban ráillik a jóslat.

2014. okt. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!