Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek mire értelmezhető...

Szerintetek mire értelmezhető ''A tűz és jég dala'' cím?

Figyelt kérdés
Mint tudjuk az összes kötetnek a címe erős utalás arra ami az adott könyvben történik. Tehát sanszos, hogy az egésznek a lényege ez a cím.

2014. szept. 9. 16:06
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Megtörtént, a második kötet végén Bran farkasának szemén keresztül látjuk Winterfell pusztulását, akkor ott van egy sárkány.
2014. szept. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Vagy az is inkább Jon-ra értelmezhető. Egy sárkány felemelkedése Deres-ből.
2014. szept. 14. 11:15
 13/29 anonim ***** válasza:

Szerintem Dany inkább konkrét eseményeket látott, nem pedg szimbolikus képeket. Max. a kék rózsa, meg a magas fűben rohanó oroszlán.

De a többi szerintem egyértelműen valódi dolog.

2014. szept. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

*:D Amúgy azt hiszem ide passzol egy másik ilyen találgatás is. Ugye Dany braavos-i emlékei során mindig egy citromfára gondol. Viszont a citrom elvileg nem terem meg ott. És a Völgyben, amikor Sansa megkérdezi honnan van a citrom, mert ott biztos nem nő, Lysa mondja, hogy úgy hozatták (a sorozatban). A Völgy meg Braavos pedig kb. ugyanabba az égtájba esnek.

Szóval akkor mi Dany kapcsolata a citrommal? :D

2014. szept. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Nem mondta senki,h Braavosban nem terem citrom. Lehet,h ahol laktak ott ültettek egy fát, csak nem őshonos vagy nem szokás ültetni. Meg a Völgy az inkább egy hegység, míg Braavos nem.


Off: én elképzelhetőnek tartanám egy élőhalott sárkány felbukkanását is a történet végére. Egyrészt Martin írt könyvet jégsárkányról, másrészt néhány karakter szerint egy Targaryen sárkánya rakott tojást a Fal közelében még régen. De ami miatt leginkább bízok ebben a teóriámban az az,h a Falon túl megpróbáltak régen egy várost létrehozni, magyar fordításban asszem Rideghon. De aztán olyan gyorsan elpusztult a város, mint Valyria. És ott a nagy havas Északon a város hatalmas lángokban állt és hamu hullott az égből. Mikor ez elmúlt, akkor pedig nem emberi hangokat hallottak a közeli barlangokból. Szal én eltudnám képzelni,h sárkány(ok) rombolta le Rideghont és beköltözött a barlangokba. De ez az aktuális történet előtt kb. 600 évvel volt, viszont sztem ott is tudnának szaporodni, ha meg nem, akkor ottmarad a sárkány csontváza, és ugye ami a Falon túl pusztul el, az nem sokáig marad egyszerű hulla... Plusz a sárkányok táncakor is volt olyan sárkány, ami eltűnt, így az is odamehetett betelepedni a barlangokba.

És ha ez megvalósul, remélem megvalósul, akkor arra tippelnék,h Bloodravennek ezért kell a wargolni tudó Bran...

2014. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Hogy Bran irányítson egy jégsárkányt a Mások javára?:D Az szép fordulat lenne...


Mondjuk én azt gondolom, hogy ez a 3szemű holló mindvégig csak felhasználja Bran-éket egy rossz ügy érdekében. Nekem ez a megérzésem.


Lehet pont ez az a rossz ügy?


De viszont akkor hogy veszi rá Bran-t, hogy a Mások oldalán harcoljon?

2014. szept. 14. 22:45
 17/29 anonim ***** válasza:
Deviszont, olyan nincs >.< Mittudom én, azt mondja, becsletből ezt kell tennie, mert... oszt Bran megteszi, mert a Starkok mindent megtesznek becsületből.
2014. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Hát a háromszemű holló/Bloodraven az eddigiek alapján sztem nem mondható gonosz karakternek. Ő ugyebár leginkább a Dunk&Egg novellákban szerepel, és számomra egy szimpatikus karakter. Kb. Tywin Lannisterhez tudnám hasonlítani, azzal a különbséggel,h Bloodraven nem a saját érdekeit tartotta szem előtt, hanem a királyságét és neki a király mindig szabott egy határt. Pl. elmondta Brannek is,h volt egy fivére akire felnézett (Daemon), viszont a királyság érdekében mégis megölte őt. A többi felkelővel is durvábban leszámolt volna, de akkor még nem volt kapott olyan hatalmat, mint a novellákban, és a király sem engedte neki. Viszont a 2.Blackfyre felkelést a saját kedve szerint nyomta el, mert akkor már volt hatalma, mint a király segítője. Szal sztem egy pozitív karakter.

Viszont ahogy mondta Brannek is, a varsafák szemein keresztül lehet látni, amit azok láttak, tehát a történelem elég nagy részét, és Bloodravennek volt kb. 60 éve,h a varsafákon keresztül nézelődjön plusz azóta a Falon túl van, így sztem ő már tudja a Mások rejtélyét/eredetét/titkát, mi ugyebár alig tudunk róluk valamit, és sztem elképzlehető,h Bloodraven látott és megtudott olyan dolgokat, ami miatt szerinte az a helyes,ha a Mások oldalán harcol. Elvégre azok az élőket akarják elpusztítani, akik viszont folyamatosan ölték egymást, viszálykodtak, hátbatámadták egymást stb. szal lehet úgy érzi,h el kell pusztulnia az embereknek vagy legalábbis nagyrészüknek.

És az a kijelentése Bran felé,h megtanítja őt repülni, nekem többet mond, minthogy wargolni tudja majd a madarakat és repdesni.

A másik dolog Melisandre látomása, amelyiket úgy fogta fel,h a Másik isten bajnoka egy fiú lett a farkasával. És mivel mondta Melisandre is és eléggé össze is illik szerinte,h míg R'hllor az életet jelenti és a Másik isten a sötétséget és pusztulást, akkor a Mások a Másik isten eszközei. És mivel ők Északon vannak, ezért sztem ez a fiú a farkasával nem lehetne Rickon, csak Bran.

És ha tényleg így van, akkor sztem Bloodraven van annyira ravasz,h a maga oldalára állítsa Brant.

Ha pedig az is beteljesül,h Jon lesz az új Azor Ahai, akkor a végső ütközet egy testvérháború is lehet Jon és Bran között :D

2014. szept. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

#17

Honnan tudod hogy nincs jégsárkány?:D

1980-ban adta ki először The Ice Dragon címen ezt a bizonyos novellát, amely szintén a Tűz és Jég dal-ához kapcsolódik sokak szerint. Legalábbis ha a történetét vesszük alapul sok a hasonlóság.


2007-ben adták ki ismét.


A főszereplője Adara benne a sárkánylovas. Az édesanyja meghalt a szülésben. (Csak úgy mint Daenerys, Jon és Tyrion anyja...a sárkány 3 feje?)


Ha érdekel a lényege a novellának itt van angolul:


-Adara is the little girls name in the story

-She is born in the long winter/her mother dies giving birth to her

-She is a pale blue and Ice Cold when she is born(she stays this way). She had pale blonde hair. She never cries.

-Its not known if the Ice Dragon bring the cold or if the cold brings the Ice Dragon (like with White Walkers)

-Adara has an older sister (Teri) and a older brother (Geoff)

-Teri works at the Inn by the Crossroads (sounds like the riverlands)

-The father ran a farm and was gruff looking kind like a bear (a Mormont maybe?)

-Adara could play/lie for hours in the snow without gloves

-Father had a Brother named Hal who was a dragon rider for the king.

-Dragons can NOT stand the cold so they fly south for the winter

-Ice Dragons are rare, even in the times during the story

-When Ice Dragons are seen it is a sign of a very long hard and bitter winter, and spring comes later and later each year sometimes without a harvest

-An Ice Dragon had been seen flying across the face of the moon the night Adara was born

-People set fires and prayed at them to keep the Ice Dragon away (R'hollor worship?)

-Ice dragons can not be tamed like fire breathing dragons, but Adara rode one on her forth birthday and every year after

-The breath of and Ice Dragon killed three fire breathing dragons and its rides, when it touched the first dragons wing. it froze immediately and broke into pieces

-Where ever an Ice Dragon lands, when the thaws of spring and summer come, the area it landed in never thaws and stays unnaturally cold and barren

2014. szept. 15. 11:50
 20/29 anonim ***** válasza:
Szerintem azt,hogy "olyan nincs" az általad használd "de viszont" kifejezésre értette :D Am ha már itt tartunk olyan sincs,hogy "oszt" :D
2014. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!