Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek mire értelmezhető...

Szerintetek mire értelmezhető ''A tűz és jég dala'' cím?

Figyelt kérdés
Mint tudjuk az összes kötetnek a címe erős utalás arra ami az adott könyvben történik. Tehát sanszos, hogy az egésznek a lényege ez a cím.

2014. szept. 9. 16:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Melyik cím utalna mire a köteten belül?

Egyébként meg a Mások - emberek ellentétre.

2014. szept. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

1) Az élet és halál->Emberek és a Mások

2) Két főszereplő család->Targaryen és Stark

3) A Rhaegar által a fiának írt dal

2014. szept. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
*szal van jónéhány lehetőség
2014. szept. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

1.válaszoló: gondolom úgy értette a kérdező,h:

Trónok Harca: marakodnak a trón fölött

Királyok Csatája: 5 király háborúja (akik sosem voltak egyszerre 5-en :D )

Kardok Vihara: a háború közben nem tudni ki kivel van

Varjak Lakomája: a királyság szétesését/halálát látva megérkeznek a varjak(Martellek, vasemberek, Tyrellek, Cersei) falatozni belőle

Sárkányok Tánca: ez szerintem nem a legszerencsésebb címválasztás, mivel volt egy sárkányok tánca néven ismertté vált történelmi esemény is a sztoriban,de utalhat pl. arra h előkerült "Aegon", illetve ott van Dany, és Danyn kívül azt lehet mondani h a 2 főszereplő Jon és Tyrion és mindkettejükre volt utalás,h Targaryen fattyak

The Winds of Winter/Tél Szelei? nemtom pontosan h fogják fordítani, ez meg ugyebár azért, mert az 5. könyvben beköszöntött a tél

A Dream of Spring ha ez marad az utolsó címe, ebben pedig gondolom majd a tél végében reménykednek

2014. szept. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
2014. szept. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Több lehetőség is van:

- Mások és emberek

- Mások (fagyott pengéi) és sárkányok (sárkánytűz)

- Mások és Azor Ahai

- a sötétség istene (akit Melisandre emleget) és R'hllor

- Starkok és Targaryenek

- Jon és Dany

- Jon (ha igaz az R+L=J)

- Rhaegar fiának szánt jóslat (eredetileg, persze lehet, hogy másé)

- stb. (biztos van olyan lehetőség, ami épp nem jutott eszembe)


A jóslatos biztos, hiszen csak Rhaegar jóslatában szerepelt konkrétan "A tűz és jég dala kifejezés", az, hogy ki(k)re utal maga a jóslat, még bizonytalan, rengeteg lehetőség van rá.

2014. szept. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

"Mások és emberek

- Mások (fagyott pengéi) és sárkányok (sárkánytűz)

- Mások és Azor Ahai

- a sötétség istene (akit Melisandre emleget) és R'hllor"


Nem kukacoskodásból, de a sárkányok kivétel a másik 3 ugyanaz :D Emberek, Azor Ahai is ember, R'hllor az emberek istene. A másik oldalon Mások, Mások és a Másik isten, aki a Melisandre szerint a Mások használja fel :D

2014. szept. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
*Másokat használja fel
2014. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Szerintem a Mások sehogy nem jönnek a címhez. Oké hogy a jég jelképezheti őket is, de akkor már az elejétől kezdve többet kellett volna szerepelniük. Mert ennyi erővel az első 5 könyvre semennyire se utal a ''tűz és jég'' jelző. Azt meg nem hiszem hogy 5 könyv lenne a tűz, a maradék 2 meg a jég.


Szerintem az egész egy vagy két emberről szól.

2014. szept. 14. 00:40
 10/29 anonim ***** válasza:

Ha az egész egy vagy két emberről szólna, akkor nem így, ilyen formában lenne megírva a történet, ennyi karakter sorsán keresztül. Ha már, akkor sokkal inkább családok. Ahogy írták is korábban: Starkok, Targaryenek, Lannisterek, Martellek, Greyjoyok.

Egyébként a Sárkányok táncában szerintem ott a válasz. Az erdő gyermekei elmondják, hogy az ő népüket úgy nevezik, "akik a föld dalát éneklik"-

Értelemszerűen a tűz és a jég dalát éneklők is egy-egy népet takar. A leglogikusabb magyarázat pedig az, hogy ezek az emberek és a mások.


Bár a történetben említik, hogy a tűz és jég dala a hercegé, akit megígértek. De ez eléggé homolyás. Talán abban az esetben lehetne érdekes, hogyha a Starkokban tényleg ott folyna a Mások vére. Akkor lehetne maga a család is az a bizonyos cím vagy tényleg valami "kiválasztott".

De én inkább abban bízok, hogy a "herceg" vagy Azor Ahai is nem konkrétan egy személyt jelöl, hanem valami közösséget...vagy akár egy családot.

Ez már csak teljesen az én teóriám, de ha esetleg tényleg a Stark család lenne, akkor beleillene a képbe az az elmélet is, hogy Deres alatt egy sárkány szunyókál...amit, amikor eljön az idő felébresztenek, így maga Deres válik Nissa Nissává (mert a kőből kiemelkedő sárkány ugye lerombolja a várat).

És ha jól tudom Danynek volt is egy hasonló látomása a Halhatatlanok Házában, amikor egy szörny emelkedett ki egy lángoló/füstölgő (?) toronyból. Az még várat magára.

:D Már annyi találgatás van, mert az emberek annyira várják a folytatást, de csak nem jön.

2014. szept. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!