Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket szerettek...

Milyen könyveket szerettek olvasni? Amit E/1-ben vagy E/2-ben írnak, múlt vagy jelen időben?

Figyelt kérdés
2014. szept. 3. 17:12
 1/8 A kérdező kommentje:
bocsi, a második E/3 akart lenni.
2014. szept. 3. 17:24
 2/8 anonim ***** válasza:

E/3-ra gondoltál szerintem.


Valamiért nem szeretem a jelen idejű könyveket, így a múltat mondanám, E/1-ben.

2014. szept. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha egy könyv jó, és nem tudom letenni akkor nem számít , hogy E/1 vagy E/3, jelen vagy múlt idő.

Ha egy könyv pocsék, akkor meg végképp nem számít.

2014. szept. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha E/1-ben írok, akkor hogyan tudom beleírni azokat a történéseket, ahol a főszereplő (én) nincs jelen? Egyszerűen csak "írjam oda"?
2014. szept. 3. 17:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha E/1-ben írsz, akkor azokat a jeleneteket ki kell hagynod és egy másik, jelenlévő szereplővel elmeséltetned a főszereplőnek, vagy hasonló módon megoldani. (valaki naplójában olvassa, videót lát róla, stb.)
2014. szept. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
E/3-ban szeretek olvasni inkább. Bár nyilván néha meg kell barátkozni E/1 könyvekkel is, mert a kedvenc íróim dolgoznak mindkét verzióval.
2014. szept. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 akárki 10000 válasza:

Én mindegyik fajtát szeretem! A kedvenc könyveim közül sokat e/1- ben írtak és ott úgy oldoták meg hogy az egyikben meselte a történetet és elmesélte, hogy ahol nem volt ott azt neki is csak mesélték és onnan tudja a másikban voltak olyan fejezetek amik egyszerűen harmadik személyben szóltak a többi szereplőröl akik távolabb vannak de ilyenkor általában a címhez hozzáraktak egy nevet h melyik szereplő az, de azt is meg lehet csoinálni, hogy több szereplő is e/1- ben beszél.

Mondjuk ha csak most kezdesz írni szerintem egyszerűbb e/3 -ban mert így is teljesen ``beleláttathatsz``-( vagy hogy mondják ) a főszereplő gondolataiba de így ha kedved támad megmutathatod a többi szereplő érzelmeit is anélkül, hogy beszélnikük kéne róla.Persze vannak olyan műfajok vagy témák amikhez sokkal kifejezőbb az e/1 használata mostanában pl nagyon divatos a romantikus regényeknél, de viszont ilyenkor egy csomó olvasó mondja hogy mennyire kíváncsi lenne az egészre a másik fél szemszögéből, mert így nem mindig látszanak indokoltnak a cselekedetei vagy nem mindig könnyű megëteni az érzelmeit

2014. szept. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#4 Szemszögváltás, azonban ez nagyon macera, ha kezdő író vagy, nem ajánlanám, mert könnyen elvérezhet ezen a regény.


Agatha Christie úgy oldotta meg az ilyeneket az E/1-ben írt könyveinél, hogy a fejezet elé odaírt valami olyasmit, hogy "a következő párbeszédnél nem voltam jelen, és a fejezetet olyan emberek beszámolója alapján írtam, akik ott voltak", vagy valami ilyesmi. Az ABC gyilkosságoknál futottam bele.


A legegyszerűbb, és legszebb megoldás akkor is az, amit az 5-ös javasolt, hogy majd mellékszereplők tájékoztassák ezekről a dolgokról a főszereplőt. Azonban ezzel is tudni kell bánni, mert ez nagyon könnyen tud mesterkéltté válni.


Remélem, segíthettem. :D

2021. júl. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!