Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a sztoriról és az íróját hány évesnek gondoljátok?

Figyelt kérdés

Sztori:


A 16 éves Macy árvaházban nőtt fel, múltjára szint nem is emlékszik, csupán álom- és emlékképek törnek rá időnként. Egyszer a lánynak örökbefogadói érkeznek. A lány különösnek tartja, hogy miért pont őt fogadják örökbe, de a szülők megfelelő okot adnak erre.

A lány hazamegy velük, folyamatosan szokni kezdi új életét. Már négy hete tartózkodik nevelőszüleinél, amikor új apja húga, Carmen tűnik fel párjával, Victorral. Macy és Carmenék csupán egy pillantást vetnek egymásra, de felismerik egymást.

Macy teljesen megrökönyödik, amikor újból emlékek törnek fel benne, és azon is, hogy olyan embereket ismer, akiket még soha nem látott. Sőt, valami megmagyarázhatatlan kötelék köti össze őket.

Carmen és Victor elviszik fagyizni a lányt, miközben mindent elmesélnek neki a múltjáról, egy lázadásról, családról, testvérről, gyermekkori szerelemről, és egy különös, mindent megváltoztató titokról.

Macy így belekerül egy vámpírokkal, tündérekkel, vérfarkasokkal és különleges képességű emberekkel teli világba. És nemcsak lényeket talál a városát körülvevő erdőben, hanem az igaz szerelmet is.



Tudom, hogy klisés, de vannak benne eredi dolgok is, ha valaki jobban ismeri a történetet. Röviden ennyi lenne. Mindenkinek megköszönöm, aki válaszol! :)



2013. jún. 26. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kb 14 lehetsz.

"Tudom, hogy klisés, de vannak benne eredi dolgok is, ha valaki jobban ismeri a történetet." A történet tényleg klisés, ahogy te is fogalmaztál, az meg, hogy van-e benne eredetiség, azt ennyiből nem tudjuk megmondani.

2013. jún. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14-15. A helyesírásod jó, jól is fogalmazol, de a történet... figyelj, én nem akarlak megbántani, de nem jó. Nagyon nem. Ez nem szimplán klisés, ez olyan, mintha szántszándékkal összezsúfoltad volna az utóbbi évek összes irodalmi kliséjét egyetlen történetbe. Ebből az alapsztoriból legfeljebb paródiát lehetne úgy írni, hogy az ne egy lapos, semmitmondó tucatkönyv legyen.
2013. jún. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, beismerem, igazatok van. :( Örülök, hogy megmondtátok a véleményeteket! Van több történetem is, de azért erre kíváncsi lettem volna, hogy mit mondtok. Én is tudom, hogy ez nem sztori, hanem KLISÉ, csupa nagybetűvel. :)
2013. jún. 26. 18:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne használj amerikai neveket, kérlek. Főleg, mivel valószínűleg nem Amerikában élsz, és csak a filmekből látod, milyen. És hát valóban egy vörös pöttyös könyvre hajaz a sztori.

Amúgy meg ne mondd, hogy neked nem tetszik, mert kamu, az összes kérdező, aki megkérdezi, hogy hány évesnek tartják egy ifjú zseninek látja magát, és arra kíváncsi, vajon idősebbnek tartják-e a koránál, ahogyan ő a korát meghaladónak érzi a történetét.

2013. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!