Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Segítséget kérnék! Regények...

Csabika1971 kérdése:

Segítséget kérnék! Regények kiadói igény szerint, hogyan kell formázni a kéziratot?

Figyelt kérdés

2014. aug. 31. 09:17
 1/5 A kérdező kommentje:

Kérném olyan írjon, aki tudja is a választ.

Konkrét dolgokra lennék kíváncsi, példákként: Jó-e a Wordben készült dokumentum? Betűméret, típus, sortávolság, bekezdések nagysága, kis fejezetek közti üres részek távolsága. Gondolat jel után párbeszédekben az üres szakasz nagysága. STB.

Az az egy pontos és teljes leírásra lenne szükségem. Ha ez leírni bonyolult és meg oldható akkor ha lehet egy már megfelelőn formázott dokumentumból mintát küldeni.

Ha kell írjatok privát, és küldök elérhetőséget.

Előre is köszönöm a hozzá szólásokat.

2014. aug. 31. 09:28
 2/5 anonim ***** válasza:
Első körben ne foglalkozz formázással, a szöveg legyen olvasható és a lehetőségek szerint hibátlan. A formázást úgyis meg fogjátok majd beszélni, ha befogadják. Ha szerzői magánkiadásról van szó, ahol a kiadó nem sokat csinál, olvasd át ezt: [link]
2014. aug. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra gondolsz, hogy beküldenéd, de nem akarod a kiadót felesleges formázással terhelni, akkor ez a kérdés volt már párszor, és talán valaki linkeli az egykori válaszaimat. Van legalább három. :)

Formázással ne foglalkozz, ha minden Word alapbeállítás, abból nem lehet baj. Igény szerint úgyis leírják, ha valami mást kérnek. Általában a Times New Roman, 12 p betűméret elfogadható, vagy a Word alap Calibri 11. Sima sorköz, alap margó, a behúzások behúzással megoldva (nem szóközökkel tologatod a helyére, nem tabulátorozol). Fekete betű, fehér háttér. :) Kiemelés kurzív vagy félkövér, többit feletsd el. Speciális formázási igényű részeknél valami jelzés, ha szorosan kapcsolódik a könyvhöz, de az ilyen annyira ritka, hogy illik előre szólni emailben. (Innentől kezdve a kiadó gyanakvóan néz majd rád.) Kép, hasonlók nincsenek, címek lehetnek középre zárva vagy nagyobb betűmérettel kiemelve. (Én egyszerűen oldaltörnék előtte és félkövér, de mindig vannak extra igények.) Felesleges sorközöket hanyagold, nagyobb részek, címek elválasztása esetén egy üres sor hagyható. Ne használj vicces nem-nyomtatható karaktereket, csak ha szükséges, de ez alap kiadványszerkesztés és nem minden kiadó egységes ebből a szempontból. Van, aki utálja a feltételes kötőjeleket, de általában ezt javasolják sima elválasztójel helyett. A nem törhető szóköz, nem törhető sorköz kérdéskört egy huszárvágással oldd meg: ne használd. Kéne, de hanygd a csudába, úgyis kiszedik.

indez .doc, .docx, esetlge .rtf formátumban, csatolva, ennyi.

2014. aug. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

times new roman 12


láblécben: oldalszám

fejlécben: neved+telefonszámod+kézirat címe


sorkitöltés ne!

2014. aug. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem magánkiadóhoz mész akkor nem nézik a formázást, ha elnyeri a tetszésüket akkor mindent elvégeznek rajta, neked csak az írás minőségére kell figyelned.
2014. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!