Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szent Johanna gimi:Ezt csak...

Szent Johanna gimi:Ezt csak én érzem egy kicsit így?

Figyelt kérdés

Szóval,most nemrég kikölcsönöztük az SzJG Kalauzt,(amit nem teljesen nem olvastam végig)amiben azt írják,hogy Haller,az ofő,igazából németet tanít,és az osztályát,azért nem tanítja,mert ott mindenki angolt tanulni.

Én kicsit úgy érzem,hogy ezt csak helyesbítésnek írták,mert,szerintem feltűnt,hogy Haller nem tanít semmit.

Meg tudom,hogy az egész SzJG nem annyira reális,dehogy egy osztályba mindenki ugyanazt a nyelvet válassza még is csak nagyon meseszerű....Sőt,ez elején nem is írják,hogy a Szent Johannába lehet németet is tanulni.

És hogyha az ofő német tanár,akkor a bécsi kiránduláson,mikor Zsolti azt rikoltozta,hogy "Was kostet das zimmer?",akkor annál a német párnál miért nem az ofő magyarázta ki Zsoltit,Cortez helyett?



2014. júl. 17. 12:54
1 2 3
 21/27 Csak egy SzJGer válasza:
44%

Megmondom őszintén, én nagyon szeretem az SzJG-t. Tény, hogy vannak benne kissé logikátlan dolgok, pl. ez a Haller-dolog, viszont, ha nagyon akarom, ezt is meg lehet magyarázni. Egyáltalán nem lehetetlen, hogy kevesen jelentkezzenek németre, ha lehet angolt is tanulni, főleg a mai világban. Mivel francia tagozatos gimnáziumról van szó, franciára muszáj járni, tehát se Arnold, se Jacques, se Cortez nem hagyhatta volna ki az órákat. Mivel az angol kicsit népszerűbb, mint a német (általában), így tízen simán választhatták "csak úgy, mert az biztos jobb" alapon ezt a nyelvet. Marad Cortez és Arnold. Mivel Cortez "nyelvimádó", én egyértelműen azt mondom, hogy németre jelentkezett volna (minek fizetne ki később egy drága tanfolyamot, ha meg is tanulhatja, ingyen?), és szerintem Arnold is, mivel ő Arnold, ezt nem kell magyarázni. Eddig ketten jelentkeznek angolra. Mint tudjuk, az a-sok közül senki sem kiemelkedően okos, így nem hiszem, hogy közülük valaki beszélne második nyelvet, de ha mégis, lehet, hogy valaki pont németül beszél, ezért teljesen felesleges lenne erre az órára járnia. De az is lehet, hogy ők is inkább a népszerűbb nyelvet, az angolt választják, mondjuk ők is tízen. Nem hiszem, hogy 24-ből 4 főnek fognak németet tartani, tehát összevonáshoz is kevesen vannak. Persze ez nem biztos, de meg lehet magyarázni, és lehetséges is. Az is igaz, hogy az osztálykirándulásos jelenet is elég gáz ilyen téren, mivel, szerintem, ha egy német tanár meghall egy német mondatot az egyik nem németet tanuló diákja szájából, akkor egyből mosolyogva közli vele, hogy tulajdonképpen mit is makog. Viszont rá is hagyhatja, ha akarja. A Cortez és a német pár közti beszélgetés alatt pedig úgy emlékszem, Haller nem is volt jelen, mert elment Virágért, aki azt hiszem, óriáskerekezett a rockerekkel, vagy Gáborékkal, erre már nem emlékszem pontosan, így elég nehéz lett volna belefolynia a beszélgetésbe.

Az egyik válaszban írták, hogy Virág írt a dolgozatába smiley-kat, mégis egyest kapott, viszont a könyvben is vannak smiley-k, akkor ez most nem függ össze. Akkor tisztázzuk. Egy Romeo és Júlia dolgozatba nem írunk hangulatjeleket. Egy gimnazista lány a naplóját valószínűleg teleírja mosolygós/szomorú fejekkel, akkor is, ha ezt kiadják könyvbe. A két dolog nagyon nem ugyanaz, ez szerintem teljesen jó így.

Egy másik válaszban azt említik, hogy kihagyják az énekórát. Éneket nem feltétlenül kell tartani egy gimnáziumban, főleg nem egy francia tagozatos magánsuliban. Én most leszek kilencedikes és az én sulimban sincs énekóra. Ettől függetlenül kórus lehet, csupán csak szakkör szinten tartják és ennyi. Ha belegondolunk, főzés óra sincsen, konyhakultúra szakkör mégis létezik. Ugyanígy a színjátszókör.

Az igazgatónak nem kell tartania semmilyen órát sem, gimnáziumban pláne, az igazgatóhelyettessel azonban már vannak gondok, kivéve akkor, ha ő ilyen sulititkár szerűség, mert akkor meg van oldva az egész.

Azzal, hogy Vladár utazótanár, egyetértek, teljesen lehetséges. Azt viszont senki az ég világon nem mondta, hogy Durand az egész sulinak tartja a franciát! Biztos, hogy van másik tanár is, csak ezt éppen nem említi Leiner Laura, azzal az egyszerű okkal, hogy nem lényeges.

Egy másik válaszíró szerint - idézem - "Senki sem beszél csúnyán, mindenkinek tartós kapcsolatai vannak (ha vannak egyáltalán) senki sem problémás, mindenki ártatlan." Attól még, hogy Reni olyan fajta, hogy egy ronda szót nem ejt el (mert vannak ilyenek), a többiek káromkodnak. Számtalanszor írja a könyv, hogy Reni cenzúrázza ki a naplójában a csúnya szavakat. Tartós kapcsolatok. Erre csak pár nevet említek: Edina, Andris, Robi, Zsolti, Macu, Kitti, Kitti oszt. társai. Senki sem problémás. Aha. Végül is, a rockerek a ballagásukra egy Rammstein koncertről esnek be, "du hast"-ot énekelve, bakancsban, együtteses pólóban, farmerban. Cigiznek, állandóan pogóznak, heti negyven panasz érkezik rájuk, a maradék harmincon osztozik Zsolti, Macu, Ricsi, Dave és Cortez. Ricsi raszta, van két piercinge, fültágítója, tetkója. Cortez minden órán zenét hallgat, Dave és Macu gépeznek, Virág rajzolgat, Zsolti eszik. Reninek folyton van valami bánata, Kinga pszichopata. Áh, nem problémás senki. Mindenki ártatlan. Aha, Reni, Gábor és Jacques esetleg, a többieket figyeljétek jobban.

Más megkérdezte, hogy "milyen angol óra az, ahol a tanár csak angolul beszél?". Én válaszolok rá. A legjobb. Így lehet a legkönnyebben nyelvet tanulni, és ez a franciára is igaz. Reni szavakkal kapcsolatos feleleteiről pedig annyit, hogy mégiscsak Magyarországon él az a tanár, elolvasni csak el tudja, és gondolom nagyjából meg is érti őket, ha nem, akkor beírja a Google Fordítóba, vagy megkérdez valakit. Vagy ha nem, akkor fogja a könyvek végében található szógyűjteményt, letakarja az angol részét és rábök arra, amit tudni szeretne.

A suliújsággal kapcsolatban írták, hogy nagyon drága lenne. Aki esetleg nem tudná, ez egy magángimnázium, itt havonta százezreket fizetnek a szülők egy-egy diákra, simán belefér az összegbe.

2014. aug. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
96%

"Más megkérdezte, hogy "milyen angol óra az, ahol a tanár csak angolul beszél?". Én válaszolok rá. A legjobb. Így lehet a legkönnyebben nyelvet tanulni, és ez a franciára is igaz."


Heti három órában épp hogy így a legnehezebb! Amire te gondolsz, az az, amikor valaki anyanyelvi környezetbe kerül és az egész napját az az egy nyelv tölti ki. Ha csak hébe-hóba magyarázgat így az embernek valaki, nem lényegében fog belőle tanulni semmit se, rengeteg téves következtetést von le.

2014. aug. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
91%

Nekem Kinga karaktere abszolút irreális. Oké, léteznek erős jellemű, sőt, nagyon durván karakán csajok, de olyan nincs, hogy egy egész gimi rettegjen egy lánytól, olyan meg pláne nincs, hogy a tanárok is. Tetézi, hogy a tanárok tűrik Kinga ámokfutásait, meg hogy üvölt rájuk, meg kikéri magának a tanárok döntéseit. Nagyon bírom Kingát, de ilyen a világban nincsen :D


Amúgy, ha reálisan néznénk, az osztály fele cigizne, igenis néha-néha elmennének berúgni, és kizárt dolog, hogy Reni 1 év után aludt volna Corteznél, előtte semmi petting, orális szex, vagy ilyesmi :D Bocsi, nem akarok durva lenni, + mivel tudjuk hogy kisebb gyerekek, ill. fiatal tinik is olvassák, így jó, hogy nem írják le mindezt, vagy nem így írta le Laura. :)

off: amúgy nagyon szeretem a sorozatot, nagyon tetszik ^^

2014. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
27%

Kedves mindenkiakiittcikiziazszjgt! Olvassátok el a könyvet még mielőtt itt okoskodtok, mert

- a szent johanna gimiben nem lehet németet tanulni (ezért nincsen beleírva sem)

-a napi akár 3 óra francia az oké egy franciatagozatos suliban, és Durrand nem mindenkinek tart olyan sok órát a 9.-eseknek pl. csak napi 1- et tart

-az angoltanár beszél magyarul (így értette meg Gábor búcsúbeszédét is) csak az órán nem fogadja el, ha valaki magyarul kommunikál vele

-Arnold, Jacques és Cortez azért járt be francia és angol órákra mert kötelező volt nekik

-Reni azért tudja a sulirádiós számokat leírni, mert (mint ahogyan a könyvben is írta) megkérdezi Virágtól, hogy ennek meg ennek a számnak mi a címe

-azért nem káromkodnak olyan sokat mert ez egy könyv, olvassák kisebbek is, meg egyébként is az milyen amikor egy könyv tele van káromkodásokkal?

-ki mondta, hogy minden szava igaz? Ha egy csillámpónin lovagolna Kinga, Máday egy sárkánnyá változna át vagy az iskola egy rózsaszín kastély lenne az is megengedett egy ifjúsági regényben, mert nem tankönyvet írt Leiner Laura tehát még oké a meseszerűség


Tehát le lehet szállni az SZJG-ről, akinek nem tetszik az tartsa meg magának a véleményét.

2014. okt. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
87%

"Olvassátok el a könyvet még mielőtt itt okoskodtok"

Kérdező és a válaszolók is olvasták, szóval értelmetlen a hőbörgésed.


"a szent johanna gimiben nem lehet németet tanulni"

Az író szerint pedig igen.


"Durrand nem mindenkinek tart olyan sok órát a 9.-eseknek pl. csak napi 1- et tart"

Napi egy 9-10. osztályosoknak, az alapból 20 óra, ehhez jön még a két felsőbb osztály órái, ezek együtt adják ki a túl magas óraszámot.

...


"Tehát le lehet szállni az SZJG-ről, akinek nem tetszik az tartsa meg magának a véleményét."

Még mindig szabad a véleménynyilvánítás, akkor is, ha neked nem tetszik! Nőj fel végre!

2014. okt. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 StephBlack ***** válasza:
Maga az alap abszurd, mármint, hogy megjegyezni a nap minden percét, aztán meg leírni, képtelenség.
2015. jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Èn ehez csak ennyit tudok hozzászólni:

Was kostet das zimmer?

Ja meg még valami... Kis szobába toppannék, röpül felém anyám, kinyitom az ablakot, hagy repüljön tovább!

2018. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!