Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szent Johanna gimi:Ezt csak...

Szent Johanna gimi:Ezt csak én érzem egy kicsit így?

Figyelt kérdés

Szóval,most nemrég kikölcsönöztük az SzJG Kalauzt,(amit nem teljesen nem olvastam végig)amiben azt írják,hogy Haller,az ofő,igazából németet tanít,és az osztályát,azért nem tanítja,mert ott mindenki angolt tanulni.

Én kicsit úgy érzem,hogy ezt csak helyesbítésnek írták,mert,szerintem feltűnt,hogy Haller nem tanít semmit.

Meg tudom,hogy az egész SzJG nem annyira reális,dehogy egy osztályba mindenki ugyanazt a nyelvet válassza még is csak nagyon meseszerű....Sőt,ez elején nem is írják,hogy a Szent Johannába lehet németet is tanulni.

És hogyha az ofő német tanár,akkor a bécsi kiránduláson,mikor Zsolti azt rikoltozta,hogy "Was kostet das zimmer?",akkor annál a német párnál miért nem az ofő magyarázta ki Zsoltit,Cortez helyett?



2014. júl. 17. 12:54
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
*tanul
2014. júl. 17. 12:55
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Az író bevallottan nem olvassa vissza, amit írt, így tele van önellentmondássál. Pl. Reni nem találkozott senkivel sulikezdés előtt, pedig volt iskolalátogatás és beiratkozás is.
2014. júl. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%

Leiner Laura nem szereti visszaolvasni, amit leír, ráadásul napi nyolc órákat is gépel, röviden és tömören egy mérhetetlenül hanyag és trehány író! Állítólag a nővére Linda sokat segített a könyvekben, tehát az SZJG-re nyugodtan rá lehetne írni, hogy a "Leiner testvérek" írták és nem Leiner Laura önmagában.


A kérdésedre visszatérve pl. az ének órát konkrétan ki is felejti mint tantárgyat az egész könyvsorozatból! Pedig a sulinak van kórusa, ergo kell lennie énektanárnak is. De nem csak Haller a problémás tanár, hanem Máday és Borrel is, a valóságban az igazgató és a helyettese is tanít, csak kevesebbet, mint egy átlagos tanár, és nem emlékszem, hogy őket bárhol is említenék mint tanárt.


Egyébként Haller nyugodtan lehetett volna az iskola másik franciatanára (aki emelett német szakos is), elvégre a diákok televannak franciaórával az SZJG-ben, és ezt Durand egymaga nem bírta volna a valóságban.

Amúgy igazad van, valóban abszurd, hogy mindenki angolt tanul-ha van lehetőség németre is- meg az is nevetséges, hogy Jacques is jár franciára, mert az még oké, hogy a beképzelt, teszek a világra Cortez angolra jár, miközben anyanyelvi szinten beszél, de ha másnak nem is Arnoldnak és Jacquesnak francia helyett illett volna a németet választania, elvégre Arnold már kilencedikben is eredeti franciában olvasott Moliere-t, szóval gyanítom nem szorult rá az okításra, Jacques meg evidens miért nem szorul rá a francia órákra.

2014. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. júl. 17. 20:00
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
Engem az zavar az szjgben, hogy semmi logika nincs benne, őszintén, mintha nem is tinikről szólna! Senki sem beszél csúnyán, mindenkinek tartós kapcsolatai vannak (ha vannak egyáltalán) senki sem problémás, mindenki ártatlan. Jó, elismerem hogy a karakterek jól ki vannak dolgozva, és szépen meg van írva, de ahogy már ezt előttem írták, a nővére tényleg rengeteget segített. Én régen imádtam a sorozatot, de most már irritál, meg a nagy hűhó, amit körülötte csapnak/csaptak. A találkozókon mindig jelen voltam, de ott is levágták hogy azért leiner Laura annyira nem is nagy szám.
2014. júl. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%
*levágtam
2014. júl. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
De amúgy ennyi erővel Cortez járhatna németre ha annyira jól beszél angolul...
2014. júl. 18. 13:27
 8/27 anonim ***** válasza:
87%

Ricsi is, hiszen ő általánosban és a másik gimijében sem tanult angolt vagy franciát.


Egyébként milyen angol óra az, ahol a tanár csak angolul beszél, a diákok meg nem értenek egy szót sem, mert egyáltalán nem beszélik a nyelvet? Hogy feleltette így Renit a szavakból?

2014. júl. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%

Vladárnak heti egy órája van minden osztállyal, tizedikeseknek külön van művtöri, ha még ofő is, akkor is csak 11órát tart hetente.


Durandnak meg annyi van, hogy napi 7órát tartva sem jutna a végére.


Az egész suliba nem járnak még százan sem.:)

És ha annyira fontos volt a francia nyelvű felvételi, akkor miért nem az a tanítási nyelv, vagy legalább kéttannyelvű lehetne.


A bukottakat hol helyezik el? a termekben nemigazán van hely a 13. padnak.

Szívesen megnéztem volna, mi történik, ha Reni kikerül a képből kicsit, így a fél osztály bukik.

2014. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Éppenséggel Vladár lehet csak óraadó tanár, akinek van állása egy másik iskolában is, ilyen a valóságban is sok van, és ez részben megmagyarázná, hogy miért mindig csütörtökön vannak vele órák pl. a Szent Johannában dolgozik mondjuk csütörtökön-pénteken a másik gimiben meg a hét első napjain.


Durand problémájára többen felhívtáka figyelmet, én is a hozzászólásomban (harmadik hsz.), ezért kellett volna, hogy Haller legyen a másik francia tanár. Nyilván akkor az lett volna a logikus, hogy Durand és Haller megosztva tartja az órákat Reniéknek.


Ez a kéttannyelvűség jogos, végig vártam, hogy mikortól lesz mondjuk az irodalom francia nyelven (gondolom Kardos perfekt francia), de nem, maradtak magyaron...


Lehet, hogy igazából nem buktatnak, és átrúgdalnak mindenkit osztályozón valahogy, aki meg tényleg annyira buta, hogy még ott sem megy át, azt elküldik és keresnek helyette mást.


Amúgy az osztály szimplán csak lusta, ha Reni nem lenne, akkor tanulnának, ahogy az érettségire is, elvégre Ricsi is átment kémiából.


Egyébként egyetértek a kérdezővel abban, hogy Corteznek és szerintem Arnoldnak németre kellett volna járnia. Bár Cortez szimplán tesz az ilyesmire, neki az angol potya tárgy, amire legalább nem kell készülni...

2014. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!