Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szent Johanna gimi:Ezt csak...

Szent Johanna gimi:Ezt csak én érzem egy kicsit így?

Figyelt kérdés

Szóval,most nemrég kikölcsönöztük az SzJG Kalauzt,(amit nem teljesen nem olvastam végig)amiben azt írják,hogy Haller,az ofő,igazából németet tanít,és az osztályát,azért nem tanítja,mert ott mindenki angolt tanulni.

Én kicsit úgy érzem,hogy ezt csak helyesbítésnek írták,mert,szerintem feltűnt,hogy Haller nem tanít semmit.

Meg tudom,hogy az egész SzJG nem annyira reális,dehogy egy osztályba mindenki ugyanazt a nyelvet válassza még is csak nagyon meseszerű....Sőt,ez elején nem is írják,hogy a Szent Johannába lehet németet is tanulni.

És hogyha az ofő német tanár,akkor a bécsi kiránduláson,mikor Zsolti azt rikoltozta,hogy "Was kostet das zimmer?",akkor annál a német párnál miért nem az ofő magyarázta ki Zsoltit,Cortez helyett?



2014. júl. 17. 12:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
22%

Egyetértek a válaszolókkal.

Én még azt tenném hozzá, hogy Virág egyest kapott Kardostól az egyik beadott fogalmazására, mert telerakta smile-kal és rövidítésekkel, ugyanakkor maga a könyv is tele van smile-kal meg szlengekkel. Ha Laura írhat smile-kat, akkor Virág miért nem? :D

2014. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
92%

Én is gondoltam rá, hogy Vladár óraadó, de már párszor összefutott vele Reni a suliban, más napokon is.


A suliújság is milyen nagy szám, pedig 96 diáknak készül csak. Szóval ne zavarjon minket a matematika és az anyagi megtérülés.:)

2014. júl. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Vladár lehet, hogy életművész :-D tart heti 10 órát és az azért kapott fizetésből eltengődik, ha jól emlékszem elég fiatal még, talán a harmincas évei elején jár az első könyvben. (mondjuk egy rajz-etika szakos diplomával az is csoda, hogy egyáltalán állást kapott valahol a szakterületén)


Engem még az is zavar, hogy Reni apukája egy magániskolába járt, és ezért is íratták őt is be egy ilyenbe, csakhogy Reni kanadai nagyszülei (tehát az apaiak) csak akkor mentek ki Kanadába, mikor a fiuk már felnőtt (ezért nem beszél Reni apja franciául és angolul rendesen csak németül), de akkor a szocializmus időszakában hová járt ő magániskolába? Egyházi iskolából is csak mutatóban engedtek működni kb. 10-15 darabot, az összes többi állami suli volt, de persze még lehetne hosszan sorolni az érthetetlen dolgokat.

2014. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
98%
Hallod, itt már nem tudom, hányadik kérdés van a logikát illetően...Komolyan mondom, újra el fogom olvasni, most már más szemszögből, mert a felére nem emlékszem, és kíváncsi vagyok, tényleg ekkora ellentmondások és buktatók vannak-e benne.
2014. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés, mert pont most tartok a 8-as könyvnél, amiben Zsolti egyik reggel németül köszön a portásnak, aki Reni szerint nem érti, hogy mit keres a suliban ez a nyelv.


Akkor most hogy is van ez?

2014. júl. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Hű,köszönöm ezt a sok kommentet!

Egyébként,én szeretem a Szent Johanna gimit,csak,ahogy már "nagyobb" leszek,rájövök ezekre a logikai dolgokra.

2014. júl. 21. 10:53
 17/27 anonim válasza:
Lehet, hogy mivel sokan az angolt választották, ezért tanulnak angolt, és nem németet. Mert lehet, hogy csak Cortez és Arnold választotta volna, és két embernek nem tartanának külön órát. Amúgy képtelenség, hogy csak Haller csak ofő lenne, mert nem is lenne óraszáma.. :)
2014. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
95%
És ott van még az is, hogy Reni nem hallgatja azokat a zenéket, amiket a fiúk igen, nem ismeri a modernebb zenéket sem, aztán pedig minden sulirádiós és egyéb számot/bandát leír a naplójába amit aznap hallott.
2014. júl. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Utolsó: Mondjuk ja. De ha meg be is mondják mi megy,akkor Reni,hogy tudja helyesen leírni?
2014. júl. 24. 14:00
 20/27 A kérdező kommentje:

Valaki azt írta,hogy biztos nem jelentkeztek elég sokan Reni osztályából,ezért nincs német.

De akkor mondjuk össze lehetett volna vonni őket az a-sokkal.

2014. aug. 1. 18:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!