Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi (k) az eddigi kedvenc...

Mi (k) az eddigi kedvenc könyve (i) d?

Figyelt kérdés

Spoiler nélkül,de kérlek fogalmazd meg néhány szóban miért X könyv(ek) a kedvence(i)d. Kort és nemet is írjatok.

Könyvutalványt nyertem,és 20x is megszeretném gondolni milyen könyveket vásároljak meg rajta. 17/L Halak csillagjegyben születtem(hátha segít az ajánlásban,mivel az általános ismertetők 95%-ban igazak rám).

Köszönöm!


2014. júl. 17. 09:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy fantasy elemekkel. Szövegértést gyakorolgasd még picit.
2014. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értek egyet. Azt hogyan határozod meg, hogy mennyire van távol és mennyire nem az általunk ismert világtól? Az amúgy is csak egy ismérve. "High fantasy is a sub-genre of fantasy fiction, defined either by its setting in an imaginary world or by the epic stature of its characters, themes and plot." Szerintem ez egyértelmű és ennek a sorozat elég epikus.

A teljesen kitalált lények és nyelvek megvannak, a természet törvényei máshogy működnek (az évszakok nem csak kb. 3 hónapig tartanak, tehét a bolygó teljesen máshogy viselkedik. Elvileg a feudális társadalom és középkori életstílus megengedett. Az szintén, hogy a mi, létező történelmünkhöz valahogy kapcsolódjon (világon belüli világ, vagy valamilyen kapuval összekötve.)

A nyár és tél ellentéte teljesen fekete és fehér, tehát ez is megvan, még ha maguk a karakterek nem is ennyire elhatárolhatóak.

2014. júl. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hú micsoda drámák zajlanak :D

Ez talán segíthet a Trónok Harcás vitát eldönteni: [link]


És hogy a kérdésre is válaszoljak: az én kedvenc könyvem az Alice Csodaországban / Alice Tükörországban (általában egy könyvbe teszik mindkét történetet, de láttam már külön-külön is)

Szerintem ezzel a könyvel kapcsolatban spoilert már nagyon nem tudok írni a Disney film miatt, de a könyvet nagyon megéri elolvasni. Az egésznek olyan szürreális; álomszerű hangulata van (talán azért, mert a szerző fénykorában nem vetette meg az ópiumot), meg a filmben összegyúrják a két történetet, és nyilván nem is tudtak mindent belezsúfolni a másfél órába, pedig a könyvnek minden szava kincs.

Ezen kívül tudom még ajánlani Neil Gaiman könyveit - konkrétan bármelyiket - de talán az Amerikai istenek, vagy a Sosehol a legjobbak tőle. A pasi könyvei általában nagyon hozzák a szintet; sose tudod még csak megtippelni se, hogy mi fog történni a következő pillanatban, vagy milyen (látszólag) oda nem illő szereplő tűnik elő a semmiből. Ha a sajterjesztésről szólna a következő könyve, akkor is megvenném, mert annyiszor múlta felül az elvárásaimat... :D

Mivel nem nagyon beszéltél az érdeklődési körödről, ezért még hozzáírom ezeket, hátha hasznosak:

- A legjobb könyv olyan könyv, amiben nagyobb hangsúlyt kap a romantika is az a Rachel Vincent - Shifters sorozat (Stray, Rogue, Pride, stb...) Jó sztori + olyan írásmód, ami csak úgy olvastatja magát + menő főhősnő. A legjobb vörös pöttyös könyv :)

- Vagy ha az izgalmasabb (= véresebb) könyvek érdekelnek, akkor a Battle Royale tuti tetszeni fog. Ez kb az Éhezők Viadala 18+os változata, csini ruhák meg szerelmi háromszög nélkül. (Egyébként egy ideig ez volt a kedvenc könyvem, de jött Alice, és leverte :D)

Remélem tudtam segíteni :D

20/L

2014. júl. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

amiket ők írtak


Musil, Hrabal, Joyce, Dosztojevszkij, Proust, Goncsarov, Gide, Flaubert, Sartre, Sillanpää, Solohov, Mann, Murakami, Ottlik, Krasznahorkai, Szerb, Faulkner, Larkin, Bulgakov, Duhamel, Mauriac, Marquez, Borges, Cortazar, Sabato, Bjornson, Sienkievicz, Liu O, Oe

2014. júl. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet a hasznos válaszokért(kinek nem inge...)!
2014. júl. 21. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!