Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nektek melyik a kedvenc...

Nektek melyik a kedvenc könyvetek, és miért?

Figyelt kérdés

légyszi indoklást is, ha lehet

a fiúk véleménye is érdekel, ha van itt olyan, aki olvas



2014. júl. 16. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Rejto Jeno konyvek. Izgalmasak, es baromi viccesek.

Leslie L. Lawrence konyvek, mert a ficko egyben James Bond, Indiana Jones, es Rambo egyut veve. Meg kiralyok a sztorik.

Nagyon szeretem a Sherlock Holmes - Mert az o torteneteit is imadom - szoval a Satan Kutyaja cimu konyvet.

Persze szinte minden kaland regenyt szeretek...

De a leges leges leges leg kedvencebb konyvem az a Kobaltas Ember. Ezt te valoszinuleg nem ismered, mert ez akkor volt ifjusagi regeny, amikor a szuleid voltak az ifjusag. De imadom. Es azert, mert en is az oskorban akarok elni. (Valaki urhajos akar lenni, valaki tuzolto, en meg egy barlanglako osember, kohegyu landzsaval, Mamutra vadaszni, barlang falara festegetni, es agyek kotoben rohangaszni a tokig ero fuben hogy csiklandozza a pucer seggem.)

2014. júl. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

28/F

1. Galaxis útikalauz stopposoknak eddig 4* olvastam, ez a kedvencem, mert nagyon mókás burokba zárva boncolgat elképesztően mindennapos filozófiai témákat.

2. Harry Potter, mert ez szerettette meg velem az olvasást, és mert rendkívül összetett bonyolult világ, csak sajnos túl rövid :)

3. Fűbolygó, mert akár én is írhattam volna :)

4. Candide avagy az optimizmus, mert bár középiskolás koromban nem értettem és utáltam, 25 évesen véletle előszedtem, és rájöttem, hogy ez egy olyan sztori, amihez fel kell nőni.

5. Howard Phillips Lovecraft művei,mert tényleg tud para lenni :)


ezeken kívül még imádom, de azt már nagyon nem tudom indokolni:

Silvana De Mari fantasy sorozata, Aranyiránytű, Dűne(az összes) Isaac Asimov könyvei, Stanislaw Lem könyvei, Felhőatlasz, Hamlet,


és akkor az igazán meglepőek egy fiútól :D

burok, beavatott, éhezők viadala.


Valamint gyerekmeséket olvasok, ugyanis azokat leszámítva, amiket apukám kiskoromban fejből mesélt, súlyos kimaradásaim vannak így aztán jóformán rajongok a mesekönyvekért :D

2014. júl. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Babits Mihály: A gólyakalifa

ez kimaradt pedig nagyon nagyon fontos :P

2014. júl. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, jó az ízlésetek :)))
2014. júl. 17. 14:25
 5/8 anonim ***** válasza:

"a fiúk véleménye is érdekel, ha van itt olyan, aki olvas" :DDD Na igen. Én lány vagyok egyébként.


A Galaxis Utikalauz Stopposoknak

Mert nagyon humoros, jókat lehet rajta röhögni és még a történet is nagyszerű


Az Eragon és a következő 3 része

Mert a történet elképesztően izgalmas, összetett, a szereplők nagyon szerethetőek és jól kidolgozottak, még a negatívak is. És ezek a negatív szereplők ugyan úgy emberi lények akiknek megvan a jó oldaluk is, és megvan a maguk erkölcsi világa.

2014. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Anthony Burgess: Gépnarancs: mert zseniális, brutális, és ez volt az a könyv, amit tényleg alig tudtam letenni. :)

Robert Merle: Mesterségem a halál: ehhez nem igazán tudok indoklást írni, szintén nem egy vidám sztori (sőt!) és tele van feszültséggel, de engem végig lekötött és megmutatja a fajgyűlölet borzalmasságát.

George R.R. Martin: Tűz és Jég Dala: mert a legjobb fantasy sorozatnak tartom, hihetlenül jó az író stílusa, a karakterek jellemfejlődése és tele van váratlan fordulatokkal.

20/F

2014. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Aristotle And Dante Discover The Secrets Of The Universe - sajnos magyarul még nem jelent meg, de ez a könyv gyönyörű! imádtam minden egyes szavát, egyszerűen tökéletes úgy ahogy van! :)

18/F

2014. júl. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Robert Musil - A tulajdonságok nélküli ember

Liu O - Öreg Can

André Gide - Pénzhamisítók

James Joyce - Ulysses


meg még rengetege

Musil, Hrabal, Joyce, Dosztojevszkij, Proust, Goncsarov, Gide, Flaubert, Sartre, Sillanpää, Solohov, Mann, Murakami, Ottlik, Krasznahorkai, Szerb, Faulkner, Larkin, Bulgakov, Duhamel, Mauriac, Marquez, Borges, Cortazar, Sabato, Bjornson, Sienkievicz, Liu O, Oe

2014. júl. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!