Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi (k) az eddigi kedvenc...

Mi (k) az eddigi kedvenc könyve (i) d?

Figyelt kérdés

Spoiler nélkül,de kérlek fogalmazd meg néhány szóban miért X könyv(ek) a kedvence(i)d. Kort és nemet is írjatok.

Könyvutalványt nyertem,és 20x is megszeretném gondolni milyen könyveket vásároljak meg rajta. 17/L Halak csillagjegyben születtem(hátha segít az ajánlásban,mivel az általános ismertetők 95%-ban igazak rám).

Köszönöm!


2014. júl. 17. 09:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
pár kérdéssel lejjebb jóformán ugyan ezt válaszoltam meg, ott a második válaszoló vagyok 28/f
2014. júl. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Jv LoL válasza:
42%
Trónok harca könyvben, jó kis fantasy.
2014. júl. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
A Trónok Harca még mindig nem fantasy :)
2014. júl. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
akkor mi, ha nem fantasy?
2014. júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát, pedig a Tűz és jég dala (így a Trónok harca is) az bizony high fantasy. Amúgy tényleg jó sorozat, de csak akkor, ha bírod az erőszakot és a nem igazán tündérmesés-vidám történeteket.

Nekem a John Dies at The End nagyon tetszett, baromi jó köny, de magyarul nem jelent meg. Ez horror is egy picit.

Romantikusból a The Princess Bride (Willim Goldman könyve), azon sírva röhögtem.

Neil Gaiman könyvei mind nagyon jók, azok inkább urban fantasyk. (A Pratchettel közösen írt Good Omens szintán sírva röhögős.)

Én Diana Wynne Jones könyveit is nagyon szeretem, mert azok a gyerekkönyvek között szerintem a legjobbak között vannak, baromi szórakoztatóak.

A Harry Potter meg egyértelmű, nekem az volt a gyerekkorom.

2014. júl. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Harry potter nekem már a kora felnőttkorom volt, mégis imádtam, de a kedvenc kedvencem, az a Galaxis útikalauz stopposoknak
2014. júl. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Hát, pedig a Tűz és jég dala (így a Trónok harca is) az bizony high fantasy."

Ha már mindenképp fantasy, akkor low fantasy.

High fantasy az a Gyűrűk Ura.

2014. júl. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miről beszélsz. NEm tartom valószínűnek, hogy tudod, hogy mi a fantasy és high fantasy jelentése. Nem attól high fantasy a high fantasy, hogy klasszikus, vagy hogy mennyire régi és imsert.

Másrészt először még azt írod, hogy nem is fantasy, aztán már esetleg low fantasy. Ne beszélj össze-vissza, légyszi. De azt még mindig nem írt le, hogy mi, ha nem fantasy.

2014. júl. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem meg te nem vagy teljesen tisztában a fogalmakkal, de mindegy.


low fantasy: Hasonló a történelmi vagy kortárs típus, de képzelt világban játszódik. A mi világunkhoz (jelen vagy történelmi) nagyon hasonló a történet háttere. Főleg akkor jellemző, ha az író szabad kezet szeretne a mű írásában úgy, hogy a realitások ne kössék meg a történetvezetést. Így például írható olyan középkori témához hasonló történet, amelynek nincs valós helyszíne vagy a történelmi alapja. Ezenfelül némileg felrúghatók a fizika törvényei is, például mágia használattal vagy csodatétellel. Ilyen a Trónok harca.


Tessék, itt a definíció :) High/epic fantasy pedig az, ami teljesen elrugaszkodik az általunk ismert világtól, és nagy hangsúly van azon.

A Trónok Harca inkább történelmi regény, fantasy elemekkel.

2014. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
tehát a sárkányok, a sárkányon lovaglás, a tűzálló nő, az arcát változtató gyilkos, a rémfarkasok, a zombik, a mások, teljesen normális elemei egy történelmi regénynek? köszönjük Emese!
2014. júl. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!