Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy barátommal könyvet írunk,...

Egy barátommal könyvet írunk, szerintetek jó alapsztori? (lent)

Figyelt kérdés

Fantasy. Arról szól, hogy régen a világot(majd kitalálunk neki valami nevet) az ősi fajok ( erdei elf, nemes elf, törpe, leprechaun, goblin, bogármedve, hobgoblin, ork, ogre,félóriás stb.)uralták. Isteneik a világ holdjairól vigyáztak rájuk, ám eljött a napisten és befagyasztotta a holdakba a régi isteneket. A régi istenek utolsó ígéje ezen vala: Minden hetedik gyermek hetedik gyermeke birtokolja azt a képességet, mit egykoron az ősök. Ez annyit tesz, hogy mágia. Minden ún. hetedifjúnak van valahol a testén egy rúna. A rúna jelentése az, amit a hetedifjú irányítani képes. Nois tehát ezek lettek az utolsó mágusok. 2000 évvel ezelőtt az emberek kikötöttek az xy kontinensen és birodalmat alapítottak és visszaszorították az ősi fajokat. Megalapult a napisten vallása és egészen máig az inkvizíció tartja rettegésben az emberi birodalmat és minden elszorított, más faj által lakott közösséget. Ám néhány hetedifú keletre vándorolva új birodalmat alapítottak és az ezutáni 2000 év háborúkkal és rövid fegyverszünetekkel teli időszak volt. 1997-ben egy furcsa, vörös hold jelenik meg az égen. Az inkvizíció, mely a kezdetektől mindenkit rettegésben tart(jobban, mint a keleti ún. gonosz hetedifjak királysága)minden hetedifjút lemészároltat a törvény szerint közel két évezrede. A megmaradt jó hetedifjak közül egyikről se hallani, viszont egy Baenar nevű öreg hetedifjú kémként megtudakolta, hogy a gonoszok egy ősi tekercs első darabjára bukkantak, ami a második részével együtt képes portált nyitni bármilyen dimenzióba. A vörös holdat félelemenergiából táplálkozó mikroorganizmusokból mutálódott démonok lakják, akik felvették a kapcsolatot a gonosz vezérrel. Ide akarnak a gonoszak portált nyitni, hogy porig rombolhassák az emberek királyságát, ám a jók hallgatva az ősi próféciákra, hogy az ő idejük egyszer lejár majd elbujdostak és már kétezer éve nem működnek szektaként. Viszont Baenar megakarja akadályozni, hogy a démonok megfertőzzék ezt a világot. Elbűvölt madarai segítségével megkeresi a 18-at még be nem töltött hetedifjakat(Akik még egyik oldalon sem állnak), hogy közösen megkeressék a jókat összehívó varázslatos kürtöt, Ezután Baenar megakarja győzni a tanácsot, hogy időben keressék meg a tekercs második darabját, pusztítsák el és az emberek oldalán vívják meg a gonoszak elleni utolsó véres ütközeteket. Ám a dolgok korántsem ilyen egyszerűek...2000-ben újra megjelenni készül a vörös hold és ekkorra jósolják az emberi asztrológusok a világ végét....eddig ennyi

Ha valaki csatlakozni akar, írjon nekem privit!

Egyébként van köztetek, aki jó térképrajzolásban?



2014. júl. 8. 12:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Milyen térképre gondoltál(már mint földrajzilag)? Talán megtudnám rajzolni
2014. júl. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Olvastátok a Szeptimuszt? Minden hetedik fiú hetedik fia mágikus. Elég népszerű sorozat szóval ezt szerintem vegyétek ki, vagy legyen 8. gyereke 8. akkor nem látszik annyira a hasonlóság. (a 8 is mágikus szám tudtommal)

A rúnás marha jó ötlet szerintem.


A mikroorganizmusos démonos cucc nagyon tetszik! :D


Ezt folytassátok szerintem hatalmas, izgalmas sztori lehet belőle és a világ alapötlete nagyon jó. Bonyolult történetet lehet belőle kihozni :)


A térképrajzolás nem az erősségem de szigeteket meg világokat és hasonlókat tudok elnevezni ha kell :) én is írok amúgy fantasy-t, szóval ha valami ötlet kell szívesen adok bármikor.

Egy kicsit hasonló a regényem alaptörténete, mármint ősi fajok, háború az emberekkel, és ilyesmik. Vallás nincs benne de később lesznek szekták meg inkvizíció csak ott még nem tartok.

2014. júl. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Orulok,hogy tetszik,koszonom az epito kritikakat, viszont tudtommal a hetedifjazas egy nepszeru europai legenda. Konyvek szulettek rola,nem is egy,illetve az iron maiden seventh son of a seventh son cimu albuma. Nem hiszem,hogy ez otletlopas volna, mert ez egy szajrol szajra terjedo monda. Sztem a hagyomanyorzes jobb szo lenne ra :-). Koszonjuk mindenki segitseget,aki eddig csatlakozott,meg varom a jelentkezoket!


Bocs a helyesirasi hibakert,telorol irtam!

2014. júl. 10. 09:21
 4/17 anonim ***** válasza:

Sose írj ilyen népszerű oldalra ilyet. Simán ellophatják az ötletedet!

Olyan oldalra kellene az ilyet írni,ahol szakértők vannak.

Amúgy ezt el tudnád magyarázni?

"Isteneik a világ holdjairól vigyáztak rájuk, ám eljött a napisten és befagyasztotta a holdakba a régi isteneket"

2014. júl. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1 a napisten szinte mindenhato es a holdak erejey szabaditotta a regi istenekre.

2. Aki ellopja, annak ez a szegenysegi bizonyitvanya.

2014. júl. 12. 09:58
 6/17 anonim ***** válasza:

aha értem,nem rossz,nekem tetszik.

Jó persze nem fogják ellopni az ötletedet. Egy író írjon maga,és ne más ötletét használja föl.

Nem hallottam még olyat,hogy valaki ellopta volna más ötletét,de azért érdemes vigyázni szerintem.

2014. júl. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Előfordul, köszönöm, hogy óva intettél tőle, vigyázni fogok:-)
2014. júl. 12. 17:03
 8/17 anonim ***** válasza:

Vállalom a mitológiát

(Snoe)

2014. júl. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Rendben Snoe
2014. júl. 12. 22:18
 10/17 A kérdező kommentje:
Még mindig térképrajzolót keresünk, mert a régi vállalkozó nem válaszolt! Szóljon, aki jó térképrajzoló!
2014. júl. 12. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!