Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Alapsztori vélemény?

Alapsztori vélemény?

Figyelt kérdés
A történet főszereplője Maja, akit az anyukája halála után a nagymamája nevel. Apja elhagyta őt, mert képtelen volt ránézni a történtek után. Maja most 17 éves, az apja visszatér és el akarja vinni. Egy vita után Maja elájul a teniszpályán és egy hős megmentő (Röné), beviszi a kórházba. Maja amnéziás lesz. Az apja és a nagyija jobbnak látja, ha hazudnak Rönével kapcsolatban. Röné Maja pasi lesz. A lány amnéziája újra összekovácsolja a családot. Egyre jobban megismeri az apját, megtudja anyja titkait és a látszólagos szerelme Rönével valódi szerelemmé forrja ki magát.

2014. márc. 8. 17:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

"Egy vita után Maja elájul a teniszpályán és egy hős megmentő (Röné), beviszi a kórházba. Maja amnéziás lesz."


Ez úgy baromság, ahogy van egyrészt, másrészt előszedtél egy unásig nyomatott sablon sztorit. Miért kéne ettől hasra esni?

2014. márc. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben 14-15 éves vagy és éppen egy szerelmi válságot élsz át tökéletes,azonban ha komolyan érdekel az írás, és azt szeretnéd,hogy legyenek olvasóid pocsék.
2014. márc. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
15 vagyok és NINCS semmiféle szerelmi válság. Oké szingli vagyok, de akkor mi van. Mi van abban ha ez jutott eszembe?
2014. márc. 8. 19:30
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Elég klisé, szerintem picit túl sok mindent szeretnél belesűríteni. Vágj bele, ha úgy érzed, de én tanácsolnék kisebb történetek, novellák, one-shotok írását.
2014. márc. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem unalmas.

bocsi:(

2014. márc. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ennél jobb alapsztorival csináltak filmet is, Aludj csak, én álmodom címmel, érdemes lenne megnézned, ha ilyen amnéziás-családösszehozós alapsztorin gondolkozol. Oké, mondahtod rá, hogy "de hisz ez teljesen más" - nem. Csak jobban működik. Amit te akarsz, ott két fontos motiváció hiányzik.

1. Maja elájul (miért pont egy teniszpályán? hol lényeges ez?), Röné beviszi. Miért? Miért ő, hogy kerül később a képbe? Ki ez a Röné addig? Utána hogyan marad képben, miért nem lép le, miután megtette a kötelességét, és bevitt a legközelebbi kórházba egy ájult lányt? Ez lenne a logikus, legfeljebb ott maradhat addig, amíg az apuka és a nagymama megérkeznek, mert mondjuk ő értesíti őket. Viszont ez esetben ismernie kell Maját, tehát miért megy bele a kapcsolatba. Illetve mit hazudnak róla Majának. Mondom, ez az a pont, hol az említett filmet meg kéne nézned.

2. Miért hazudnak egyáltalán Rönéről? Mit? Minek? Túl keveset írtál róla ahhoz, hogy ez a rész bármennyire is érthető legyen. Röné addig a pontig nem jelenik meg a sztoriban, tehát semmi nem kötné Majához.


Ez lehet nem rossz alapsztori (mint mondtam, film is van a témában... a hazassági jelenet valami hatalmas), csak pont a bonyodalom nem kellően világos és nincs mögötte motiváció. Gondold még át párszor, mihez kezdenél ezzel. Lehet előre borítékolható romantikus történetet írni, persze, a lényeg az, hogy a főszereplő csaj összejöjjön a csodás pasival, a család megbékül, mindenki happy. Ennek így kell lennie, az ilyen történetek erről szólnak. De akkor a legfontosabb részt árnyald kellően, mert így nincs egyszerűen cselekmény. Elájul, összejönnek, beleszeret, mindenki happy. Száz oldalon keresztül mindenki happy. Mi itt a történet? Semmi. Ha Maja egy újgazdag, elkényeztetett kislány lenne, Röné meg a teniszpályán dolgozó labdaszedő fiú, aki a három testvérét kénytelen a megalázóan kevés fizetéséből eltartani, mert az édesanyja munkaképtelen beteg, édesapja pedig a legkisebb, mentálisan sérült gyerek születésekor végleg lelépett Amerikába (gyerektartásról sosem hallott), akkor igen, ott lenne valami konfliktus. De így nincs. Márpedig konfliktus kell... ha nincs, de megoldják a szereplők, az nem érdemes megírásra.

2014. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Maja összeveszik az apjával és ezért elrohan. A teniszpályán áll meg ahol elájul. Röné és egy haverja éppen játszani mennek mikor meglátják. Rögtön hívják a mentőt, majd a kórházban Maja családját. Röné haverja elmegy, fölöslegesnek érzi magát a kórházban. Röné ott marad és kötelességének érzi, hogy ha a lány felébred mindet elmondjon neki. Aztán jön az amnézia és semmi sem alakul az eredeti terv szerint
2014. márc. 8. 21:28
 8/17 anonim ***** válasza:
9%
Jó lesz, írd!
2014. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

Ebből, amit leírtál, lehet egy nagyszerű meg egy pocsék regényt is írni. Szerintem. Kicsit sok benne a klisé, de szerethető karakterekkel egy tök jó kis történet lehet belőle. Mindenképpen kezdj bele. :)

Egyébként, csak úgy megjegyzem, a Röné nem lány név?:D Vagyis én úgy tudom. Minden esetre, ha magyar nevek vannak benne (Maja, mint Mariann, ugye? Vagy csak simán Maja?), én mellőzném ezt a Röné nevet, de ebbe nem szólok bele.

2014. márc. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A Made in Hungáriában is van Röné nevű férfi szereplő. Innen jött az ötlet. Maja pedig simán Maja.
2014. márc. 9. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!