Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Két könyv olvasása egyszerre?...

Két könyv olvasása egyszerre? Szerintetek működhet?

Figyelt kérdés

Anyukám szerint két könyv olvasása nem fér meg egymás mellett, mert az ember kevésbé élvezi, könnyen elveszti a fonalat meg hasonlók. Nektek mi a véleményetek erről?

Arra gondoltam, hogy a Tűz és jég dala mellett (ami nem túl egyszerű olvasmány, sokszereplős, hosszú) elkezdeném az egyik kötelezőt, a Tartuffet vagy a Candidet. Szerintetek működhet vagy inkább olvassam végig?



2014. júl. 6. 08:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én simán olvastam már több könyvet egymás mellett, nem okozott problémát, sorozatokból sem egyet nézek.
2014. júl. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mindig több könyv van az éjjeliszekrényemen.

A mindenkori hangulatomtól függ, hogy éppen mihez van kedvem. A "rutinos" olvasó, aki érdeklődéssel olvas, szereti a könyveket és oda is figyel, az - általában - nem keveri össze a dolgokat.

Szokás kérdése...

2014. júl. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld ki hogy milyen 2 könyvet egyszerre olvasni,aztán hogyha nem megy,akkor hagyd abba,ha meg nem okoz gondot,akkor olvasd tovább őket.
2014. júl. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Gyémántlány ***** válasza:
100%
A kötelezők mellett mindig olvasok másikat, mert a kötelezőket alapjába véve nem kedvelem, de valami jót ugye olvasni kell...
2014. júl. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Épp 5 könyvet olvasok egyszerre. Sose volt problémám azzal, hogy felvegyem a fonalat, nem szoktam keverni sem őket - ahhoz nagyon egyformának kéne legyenek szerintem.

Ha anyukád elmélete helytálló lenne, akkor igen nehezen boldogulna az ember már az általános iskolában is, ahol egyszerre több tárgyat is kell tanulni, sőt, később sem egy dolog foglalja le az ember agyát. Képes leszel elkülöníteni, ne félj. :D

2014. júl. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, mindenkinek adtam zöld kezet, és még ma belekezdek a másik könyvbe, ha minden jól alakul. :D
2014. júl. 6. 12:52
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én egyszer olvastam két könyvet párhuzamosan. Igaz, egyszer sem vesztettem el a fonalat, mindig tudtam követni a szálakat, de mégsem tetszett annyira, hisz az egyik könyv mindig háttérbe szorult. Tehát olvastam az egyiket, és annyira izgalmas volt, hogy nem bírtam lerakni, így csak akkor folytattam a másikat, amikor végeztem vele. Tehát, nekem kényelmesebb egyszerre egy. :-) Vagyis végülis mindegy. De a kérdésre válaszolva még 1x: ugyan úgy élvezhető két könyv párhuzamosan olvasva egymás mellett. Szerintem. ;-)
2014. júl. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Szia! Az én asztalomon jelenleg nyolc könyv sorakozik. A hangulatomnak és az időmnek megfelelően választok közülük. Ha kevés az időm, akkor olyan könyvet választok, aminek vagy nagyon az elején vagyok, vagy tudom, hogy ha kell, akkor le tudom rakni. Egyszerre a két könyv semmiség lesz, higgy nekem és a többi válaszolónak. :) A Tartuffet én is elolvastam (az egyetlen kötelező, amit kiolvastam) és nekem nagyon tetszett. Sok sikert és jó mulatást a könyvekhez! :D
2014. júl. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is próbáltam 2 könyvet párhuzamosan olvasni. Nem kevertem össze és semmi ilyesmi. Engem csak simán zavart:) főleg mikor izgis rész van, úgysem teszem le...csak azért hogy a másikat is olvassam.


Szóval nekem nem tetszik a dolog. Ugyanúgy ahogy egyszerre csak egy kisregényen, vagy novellán dolgozom. És ha végeztem, megyek a következőre... mert amúgy hobbim az írás:)


De próbáld ki, és majd meglátod hogy neked bejövős e a dolog.

2014. júl. 7. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én imádok olvasni, de nekem sose ment egyszerre 2 könyv olvasása. Nem kavarodtam belem meg semmi ilyesmi csak egyszerűen elkeztem olvasni az egyiket, olvastam belőle kb. 150 oldalt és elővettem a másikat. Viszont azt nem tudtam letenni. Végül az lett az egészből, hogy kiolvastam az egyiket 3 napután míg a másikat kezdhettem elöről mert nem volt teljesen élvezetes úgy, hogy "megzavartam" azt egy másik történettel (amúgy minkét könyv nagyon izgalmas volt, de külön-külön, ez olyan mint amikor a fagyira teszed az uborkát. Mindkettő jó, de külön-külön) Ez az én véleményem. Van akinek élvezetes egyszerre többet olvasni, nekem viszont nem az.
2014. júl. 7. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!