Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szoktatok több könyvet egyszer...

Szoktatok több könyvet egyszerre olvasni? Vagy ez nem "jó"?

Figyelt kérdés
Nem egy időben, hanem párhuzamosan.. :D

2013. szept. 19. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem jo. En olvastam 3-at is egyszerre, mikor melyikhez volt kedvem: A fekete kolostor, Twilight, Uvolto szelek. Az elsot azert olvastam, mert kotelezo volt. Ennek az lett a vege, hogy A fekete kolostor meg most sincsen befejezve, a kozepenel tartok, de mar nem is fogom elolvasni.


Maskulonben meg egyes embereket osszezavar. Kepzeld milyen, amikor egy vicces tortenetbol attersz dramaba. Szoval... Szerintem nem jo... Es ugyis az lesz a vege, hogy a kedvencedet fogod a legtobbet olvasni, mig a tobbit halogatod, mert " meg egy fejezet, meg egy fejezet... Mar befejeztem?" fog bekovetkezni.

2013. szept. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Néha, de összezavarja az embert. A kötelezőket olvastam párhuzamosan (négyet-ötöt egyszerre), és pont emiatt sok összemosódott. Nem a leghatásosabb módszer, de ha valaki el tudja különíteni magában, akkor szíve joga így olvasni. Viszont valószínűleg felületesebb lesz az olvasmányélmény, mint egyenként olvasva.

(Akkor viszont jó módszer, ha egyszerre sokat kell olvasni, vagy ha valaki "mennyiségben" számolja az olvasottságot. És persze vannak olyan művek, amik mellett nyugodtan lehet mást olvasni, mert... nem szólnak semmiről, így nem fognak összezavarni.)

2013. szept. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Összességében azt mondanám, hogy nem jó. Néha muszáj, például akkor, ha nagyon unok egy könyvet, de be akarom fejezni, akkor pihentetem, előveszek egy másikat, aztán visszatérek a másikra és így tovább.

De ha lehet, akkor egy könyvet olvasok.

2013. szept. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem sosem volt belőle gondom, de ezek szerint én vagyok a mutáns. Ha pl. suliba kötelezőt kellett, akkor azt párhuzamosan olvastam az éppen aktuális könyvemmel. Egyetlen egyszer nem kevertem össze a dolgokat.
2013. szept. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 cathilina ***** válasza:
Nekem sem volt vele soha semmi problémám. Talán tényleg kicsit nehezebben jegyzem meg a tartalmat, de mondjuk általában a 3-4 párhuzamosan olvasott könyvemből legalább egyet már korábban is olvastam.
2013. szept. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt már ilyen, pl. gépen olvastam egyet, majd megjött az egyik sorozatrendelésem, akkor elolvastam a sorozatot, majd folytattam a gépes regényt. Van egy másik könyv, amit akkor olvasok, amikor a mamámhoz megyünk, mivel ott nem tudok rendesen a gépről olvasni, még azzal sem volt gondom.
2013. szept. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Mirk ***** válasza:

Többször is előfordult már. Voltak olvasmányaim amiket vagy nem bírtam folytatni, vagy csak annyira felkeltette az érdeklődésemet egy másik könyv, hogy félbehagytam az addig olvasottat.

A többrészes, több ezer oldal terjedelmű nehezen emészthető regényfolyamoknál fordult elő, hogy félbehagytam, hadd ülepedjen egy kicsit. Szerintem ilyen esetben, mikor az ember feje tele van egy adott könyvvel, kell egy kis pihenő, vagy egy rövidebb más témájú mű közbeiktatásával, vagy az olvasás szüneteltetésével.

2013. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én gyakran szoktam. Egyébként nem vagyok hangulatember, de a könyveket valahogy szeretem az aktuális kedvemhez igazítani.
2013. szept. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szoktam. Azt mondják, hogy nem jó,de ha egyszer nem bírok várni vele?! Miért ne?!:)
2013. szept. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem meg teljesen jó.

Például egy hosszabb regény/regényciklus között (amit nem 3-4 nap alatt olvasol el) elolvasol egy-két 100-200 oldalas kis történetet, az úgy teljesen jó.


Nekem legalábbis bejön. :D

2013. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!