Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Véleményeteket szeretném?

Véleményeteket szeretném?

Figyelt kérdés

Egy város ahol ellentétek élnek. Ahol tilos a másik féllel találkozni. Ahol nem lehet ugyanazt tanítani. Ahol mások az árak. Ahol az emberek FÉLELEMBEN élnek.

Ez a város egy dolog miatt különleges. Az itt élők többségének különleges ereje van. Van aki vizet fagyaszt. Van aki a szelet uralja. És még ehhez hasonlók.

Egyetlen közös hely egy óriási áruház. Itt egyaránt jók és gonoszak is dolgoznak. Habár a boltokban ugyanaz uralkodik, mint a város többi részén. Itt tilos a törvénysértés. A feleknek el kell viselniük egymást.

Ez a város a tengerparton van. A jók oldalán minden gyönyörű és rendezett. Míg a rosszakén az állandó rendetlenség uralkodik.

Történt egyszer, hogy Ariana és Avan a parton sétáltak. Ők a jókhoz tartoznak.

Ariana gyönyörű, fiatal lány. 17-18 éves lehet. Szőke hajú, kék szemű lány. Nem divatmániás, de mindig ügyel a magjelenésére.

Avan, ha lehet ilyet mondani a város (mármint a jók között) egyik, ha nem a leghelyesebb pasija. 18-19 éves. Magas, barna hajú és gesztenyebarna szemű. Mosolya gyönyörű. Teste izmos. Minden lány azt kívánja, hogy vele járjon. DE NEKI BARÁTNŐJE VAN.

A parton rengetegen napoztak, páran pedig a vízben fürödtek. Idilli kis kép, vagyis csak az volt. Egészen addig, amíg a gonoszak át nem léptek.

Néhány napozót elhurcoltak magukkal. Aztán meglátták a parton kéz-a kézben sétáló Avant és Arianát. Néhány katona lerohanta a fiút és leterítették a földre. Ők lefogták Avant és nem engedték vissza a szerelméhez. Ebben az elrablásban részt vett egy nő is. A neve Rebecca.

Ez a nő 38-40 év körüli. Magas, fekete hajú. Stílusa első ránézésre zsarnokoskodó, de mivel a rosszak oldalán áll így érthető is.

Ő is látta ezt a jelenetet. Ez a bánásmód durvább volt, mint amire számított, ezért rákiabált a katonákra:

- Engedjétek el! Most!- ordította.

- De Rebecca

- Semmi de. Na, hadd lássam!- a katonák elengedik Avant.

- Úristen, jól vagy?- kérdezte Ariana.

- Igen, jól vagyok kicsim- Avan megfogja Ariana kezét.

- Na, jó vége!- kezdte az egyik katona- A lány velünk jön.

- Nem te parancsolsz!- ripakodott rá Rebecca.

- Ő nem megy veletek. Itt marad. Ő ide tartozik.

- A lány velünk jön- mondta Rebecca- Hagyunk titeket lebúcsúzni.

- Utoljára mondom, hogy ő itt marad VELEM.

- Még egy valakinek jönnie kell. Vagy te vagy ő.

- Inkább én megyek. Nem fogom hagyni, hogy az ő lelke is gyűlölettel és gonoszsággal legyen tele. Nem lesz olyan, mint ti.

- A lány kell- mondta hidegen Rebecca.

- Nekem kell mennem, édes- Ariana hosszasan, forrón, szenvedélyesen megcsókolja a barátját- Szeretlek Avan!

- Szeretlek Ariana!- a fiú is megcsókolja a lányt.

Ariana elengedi Avan kezét és elmegy a gonoszakkal az ő oldalukra. Mindketten akkor kezdtek el sírni, amikor már nem látták a másikat.

Vajon így ér véget ez a hatalmas szerelem? Elszakítva egymástól?


Szeretném ha véleményt írnátok. A címe "Minden a szívben lakozik"



2014. márc. 1. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Végigolvastam,nekem nagyon tetszik!
2014. márc. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem tetszik ez a jó/gonosz megközelítés. Egy gyerekmesében tökéletes lenne, ahol a "jó" a király legkisebb fia/lánya, aki mindig önzetlen és becsületes, a "gonosz" meg egy köpenyes, hisztérikusan kacarászó alak, aki el akarja puszítani a világot. De egy regényben nem szeretem ha ilyen sarkosan vannak véve a szereplők tulajdonságai. Nincs olyan, hogy valaki csak jó/csak gonosz.

Remélem, hogy a sztoriban később kiderül, hogy miért is jöttek át a gonosz fazonok hirtelen a jófiúk oldalára. Vagy csak úgy gondoltak egyet, hogy ideje lenne már gonoszkodni kicsit, és elrabolni pár standoló embert?

A dialógus elég gagyi. Nem valósághű a szereplők reakciója. Rebecca elvileg gonosz, és el akarja rabolni az embereket, de mégis azt mondja, hogy engedjétek el, mikor látja, hogy csúnyán bánnak Avan-nal (tök jó a neve)? És miért nem rabolják el mindkettejüket? És ha olyan kegyetlenül gonoszak, miért hagyják őket elbúcsúzni?

A párbeszédek után rakhatnál több olyat, hogy "mondta XY" "kiáltotta XY" stb. meg olyanokat, hogy milyen az arckifejezésük, milyen hangsúllyal mondják, amit mondanak stb. Mert például én Ariana és Avan helyében halálra lennék rémülve, de nem, ők még szemrebbenés nélkül kötözködnek, mikor éppen el akarják őket rabolni a különleges képességekkel rendelkező katonák. Ja igen, hol van ilyenkor Avan és Ariana különleges képessége?

A szereplőleírásnál csak a külső tulajdonságokról beszéltél Ariana és Avan esetében (és nem létezik, hogy ilyen tökéletesek legyenek mindketten!), nem ismerjük meg felületesen sem őket, hiszen nem látunk bele a fejükbe. Pedig egy-két kósza gondolat nem ártana, mert így azt sem tudom, melyik karakter szemszögéből látjuk az eseményeket.

Az is fura, hogy egyszer múlt időben, egyszer jelen időben írsz.

Nem raktál ki mostanában másik részletet is gyakira?:D Ezek a közbeszúrt ordibálások (caps lock) nagyon ismerősek. :D

2014. márc. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Az eleje felé van egy lány lány szóismétlés de egyébként nagyon tetszik szerintem jó!! Csak így tovább!!!!
2014. márc. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem is nagyjából tetszik, de egy-két helyen még belejavítanék és kiszedném a nagy betűkkel írt szavakat, mert így nekem azt sugallja, hogy ott nagyon oda kell figyelni, az nagyon fontos, rá akarod erőltetni ezt az olvasóra, pedig úgy is megérti ha csak kis betűkkel van. A stílusod tetszik, de nem ezt raknám egy könyv első oldalának, mert mondjuk az jó hogy így nem unalmas, de ez a konfliktus az előtt jött hogy teljesen megértettem volna, hogy milyen világban vagyunk.

Nekem sem teljesen tetszik ez a jo-rossz megközelítés, de a cím alapján gondolom, hogy majd kiderül, hogy a rosszak is tudnak jót tenni.

Amúgy szerintem csak írj tovább!! De kérd hozzá többször is másnak a véleményét, mert az csak segíteni fog :).

2014. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat. Örülök, hogy tetszik!!
2014. márc. 2. 11:26
 6/14 anonim ***** válasza:
Ne kérd hozzá többször is másnak a véleményét, mert el fog veszni az izgalom, meg a lelkesedés
2014. márc. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
elküldöd a folytatást? NAGYON SZUPER!!!!!!!!!!
2014. márc. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az elejét úgy kezdd, hogy jellemzed a várost. Hogy milyen a fekvése, milyen az élet a városban, stb. Hagyd, hogy mi tapasztaljuk meg ezt a világot, ahol a félelem uralkodik. Ahhoz, hogy élvezetes legyen a könyv, az olvasót abba a helyzetbe kell varázsolnod, be kell vinned a befogadókat abba a világba. Ez pedig úgy fog sikerülni, ha az ő fejükkel nézed a várost. Persze, elmesélheted, hogy mit tudunk arról a helyről eddig, de ez érződjön is. Ehhez rengeteget kell olvasni és tapasztalni. És tényleg nem jó, hogy valószerűtlenül viselkedik az a két ember. Meg egyáltalán, ha félnek a gonoszaktól, miért fürdenek vígan? És tényleg nem jó, hogy polarizálod a szereplőket jókra és rosszakra. Nem mondom, az én történetemben is szét van szedve a világ jókra és rosszakra, de a rosszak között is van jó, a jók között is van rossz, sőt, a legkegyetlenebb rosszat lehet a leginkább sajnálni, és a mű az ő világát is bemutatja. A Gyűrűk Urában is vannak jók és rosszak, de egyik jó sem szent igazából, egyik sem ideál.

Az pedig eléggé sablonos, hogy a legszebb fiú a főhős lánnyal jár, ráadásul különleges képessége van mindkettőnek. Ezzel elemelkedsz a valóságtól, mert nem ilyenek az emberek. Persze, a fantasyban megengedhetsz magadnak olyat, hogy elrugaszkodsz, de ne ennyire, az emberek jellemét hagyd meg. Egy olyannak kell bemutatni az olvasót, akivel (legalábbis amilyen embertípussal) az utcán is összefuthat.

2014. márc. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Doruss ***** válasza:
100%

A koncepció nem rossz, de a fogalmazásmódon, stíluson még van mit csiszolni. Igazából nagyjából úgy hangzik, mintha egy (hosszúra sikeredett) kedvcsináló szöveg lenne egy könyv hátulján.


Pl. ez a rész nagyon furcsa:

"Ők lefogták Avant és nem engedték vissza a szerelméhez. Ebben az elrablásban részt vett egy nő is. A neve Rebecca.

Ez a nő 38-40 év körüli stb." Valahogy ez olyan, mint egy személyleírás egy újságcikkben. Olyan nem regénybe illő.


Szóval a stilisztikát még egy kicsit gyakorolni kell, egyébként jó lesz. És ne haragudj, építő kritikának szántam :)

2014. márc. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha lesz időm mindent kijavítok és átírok majd. Minden kritikát építőnek fogok fel!!
2014. márc. 2. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!