Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az ötletről?

Figyelt kérdés

Gyakorikérdések.hu-n többféle ember van, van aki csak politikát van aki csak szórakozást stb.


Na most itt a szórakozáson belül a --Könyvek-- szekció alapvetően a SZJG/HP kérdésekre, az regényrészlet/könyvkiadás kérdésekre és az ismeritek/olvastátok xy könyvet kérdésekre oszlik meg persze a többi kis kategória 10% alatti előfordulással.


Ahogy észrevettem bár van amatőrírók meg karcolat meg minden, még sincs egy minden igény kielégítő változatos befogadóképességű felület ahol az ilyen írások, részletek véleményeztethetnének, lehetne róluk beszélni stb. Ez azért van, mert ha egy oldal kijelöli hogy most ők csak fantasy/horror vagy ilyesmi akkor ott a szerelmes,filozofikus,történelmi művek kiesnek alapból.


Ezért a grandiózus ötlet az lenne, hogy itt aki szokta olvasni a kérdéseket --Könyvek-- szekcióban mindenki tudja, hogy vannak olyan illetők mint a jó 90% körüli harcosok akik 100x alkalommal is leírják 1 oldalban a könyvkiadatás menetét, vannak akik már adtak ki könyvet, és vannak disztingvált véleménnyel rendelkező hozzászólok.

--

Az ő közreműködésükkel gondoltam arra, hogy ki lehetne alakítani egy felületet a net,blog akár facebook akár ami jó.

--

Egy 5-9 fős megoldásra gondoltam, lenne 1-2 előzetes revizor (akiknek pl. végképp nincs idejük) akik gyorsan átfutják ezeket az úgyis max 2-3 oldalnyi szövegeket azt ami nagyon gyámoltalan (ezek a 2 szavas összesen 300 karakter, de 120 mondat), amik értékesebbek ennél nyilván továbbmennek. Amik pedig nagyon jók azt többen is elolvassák megvitatják szerzővel, másokkal stb.


Nyilván mindenki egyetemen van vagy dolgozik, de úgy gondolom mivel nem 50 oldalas készleteket kell olvasni ez mindenkinek beleférne még. Nem célja, ennek az egésznek az hogy gyak.hu-tól átvegye ezeket a kérdéseket, csak akkor akiket érdekel mások véleménye épp alakuló szellemi munkájukról ily módon szakszerűbb, hasznosabb gondolatokhoz, észrevételekhez juthatnának hozzá.

Szerintem van ennek létjogosultsága mivel, sokszor olvastam olyan részleteket amik jók voltak de elsiklott felettük mindenki vagy jó volt de pont nem olvasták a "nagyok" , és ez nyilván nem jó.


Akik úgy gondolják vevők erre kérem jelezzük, amennyiben az érdeklődés mértéke nem kielégítő nyilván nem jön létre a dolog.



2014. febr. 9. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Van ilyen, ez a kezdeményezés lenne az x+1. Én magam vagy négy olyan FB csoportnak vagyok a tagja (bármiféle beleegyezés nélkül), ami pont erre épül. Vagy kifejezetten "gyik alapokon" nyugvó oldalt szeretnél? Na, ez inkább kivitelezhetetlen.

Akik itt válaszolnak és 90% felettiek, azok általában nem itt kezdték az ipart. Ez csak side project, a névtelenség jó, és előbb-utóbb az itt közzétett féloldalak eljutnak hozzájuk is (arra az oldalra, ahol rendszeres látogatók), akkor meg már jobb a legelső formában látni a művet, mert így eldönthető, hogy a szerző fejlődőképes, vagy lusta és nettó diszlexiás.

Max. 2-3 oldalról nem is lehet tisztességgel véleményt mondani. Ezek inkább regényrészletek, ahhoz meg ez kevés. Illetve ha tisztességgel véleményt akar mondani az ember, legalább ennyit kéne írnia. Ki írt ezen az oldalon ennyit? Nagyon ritka. Csak arra van idő, hogy "olvasnám/nem akarom látni", és megy tovább. Már ha olvasta, mert sokszor erre sincs igazán idő, kedv.

Illetve az itteni írások közül tényleg kevés az, ami valóban figyelmet érdemel, nagyon sok a legelső, még átnézetlen forma, minimális odafigyeléssel javítható részlet, vagy ahol a szerző valóban fejlődni szeretne. Meg, valljuk be, azért nem mindenki gyomra vevő a negyvenedik ugyanolyan romantikus naplóregéynre, ahol a 14 éves tökéletes főhősbe szerelmes az iskola rosszfiúja, csak nem meri bevallni.


De nézd, ha te úgy érzed, van olyan részlet, ami megérne egy misét, csak pont az nem látta, akinek a véleményére lehet adni, mi tart vissza attól, hogy önszrogalomból te reklámozd? Csak tudod, kikre gondoltál, ha már emlegetted, hogy az ő segítségükkel saját oldalt hoznál létre. Ha jó művet látsz feltéve, írsz privát üzeit az illetőknek, hogy nézzék meg. Ha ezek után nem reagálnak, egy önálló oldalon sem tennék.

2014. febr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úgy látom ugyanúgy látjuk a gyik-es helyzetet, nem is érdemes másképp hiszen ez van, viszont én facebook alapon gondoltam inkább ott azért ezek a zárt csoportok működni szoktak legalábbis amikben én vagyok (mással kapcsolatosak de működnek).


Viszont


" (arra az oldalra, ahol rendszeres látogatók)"


Ez engem érdekelne, esetleg privátban, hogy van-e olyan ilyen jellegű felület amivel érdemes lenne megismerkedni, mert én eddig nem nagyon találkoztam olyannal ami esetlegesen eléggé sokrétű ahhoz, hogy ne csak szerelmes vagy ne csak fantasy műfajt fogadjon be.

2014. febr. 9. 21:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Az FB csoportokról megvan a nem túl hízelgő véleményem. Az nem egy megfelelő formájú fórum az írások véleményezésére. Ehhez már túl közösségi. (Plusz zárt csoport nem lehet kellően nyitott mindenki felé.)


Más oldal, ami elég sokrétű... én még nem találkoztam elég zárttal. Úgy értem, van (volt?) az Anime Fanfiction Style nevű oldal, még ott is olvastam realista kisregényt, pedig azért a neve nem erre engedett volna következtetni. Vagy a sokak által emlegített Merengő is alapvetően HP fanfiction oldal, értelem szerint ezek erősebben reprezentáltkak, de volt már ott alternatív történelmi novella, sci-fi regény és az angol romantika stílusjegyeit magán viselő realista elbeszélés is. Ha jól látam, te említetted a Karcolatot, ott sincs műfaji megkötés, csak regényeket nem fogadnak.

Túl kevés a jó amatőr ahhoz, hogy egy oldal megengedhesse magának a szigorú kategorizálást.

2014. febr. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerintem facebookon is működhet jól ha jól csinálják nyilván az ritka, de valamelyest érteni is kell hozzá, na most nyilván attól hogy valami zárt még lehet nyitott, szerintem ezt az interneten megoldani nem lenne nehéz de mind1.


Viszont amiket írtál oldalak hát ez az Animfe fiction stb. karcolatba belenézel azok is ilyen vérfarkas és társai szóval..egyszerűen ez egész filozófiája, ahogy ezt megközelítik szerintem nem jó. Tehát pl. nyilván én is írok aztán persze ismerősöknek akiknél van is értelme megmutatom, de az 1-2 ember, aztán itt gyik-en meg ha kiírom a kérdést hogy küldöm privátba vélemények, és ilyen baribe2002 írja hogy "Küldd :):):)" aztán elolvassa "Érdekes" szóval...na és ez csak én vagyok egy.


Továbbra is úgy gondolom a kivitelezés lehetséges, viszont mint írtam amennyiben ez senkit nem érdekel illetve senki nem tartja létképesnek úgy értelemszerűen nem is lesz belőle semmi.

2014. febr. 9. 23:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!