Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez baj, ha így írom a könyvem?

Ez baj, ha így írom a könyvem?

Figyelt kérdés

(Egy részlet)

Denisz: De nem tudom megtenni.......

Rayman:Szánalmas vagy...



2014. febr. 1. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. :)
2014. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

igen.

miért nem használsz párbeszéd vonalakat? elvégre magyarul így a helyes

2014. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sophye21 ***** válasza:
Ha jól értem az egész könyv cselekményét csak párbeszédekben akarod megírni? :0 Szokatlan de jó ötlet. De akkor rakjál a párbeszédbe néha hely/helyzet leírást is. Pl.: Dennis.: Menjünk innem! Az egész szoba fekete és az egyetlen nyílás egy csapóajtó a padlón. Olyan mintha egy koporsóban lennénk. Klausztrofóbiás vagyok! Rayman.: Nyugi! Mindjárt megyün.)
2014. febr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sophye21 ***** válasza:
*megyünk
2014. febr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha így küldöm el kéziratot egy kiadónak, akkor kiadhatják?
2014. febr. 1. 19:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdeklődd meg tőlük:))
2014. febr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez így inkább forgatókönyv, mint sem regény.
2014. febr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem ez így nem lesz jó! Egy könyv csak párbeszédből? Ne haragudj, de valószínűleg nem fogják kiadni. Mert ahogy már írták előttem, ez tényleg inkább forgatókönyv, mintsem regény. A regény leírásokat is tartalmaz. Így valószínűleg nem is olyan élvezhető.
2014. febr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez műfajtól függ, drámát szokás így írni (de ott is szükséges lenne kiegészíteni bizonyos információkkal, pl. hol játszódik a cselekmény, milyennek kell elképzelni a szereplőket, mit csinálnak beszéd közben, milyen hangsúllyal, metakommunikációval beszélnek, stb.)

A drámát előadásra szánják elsősorban, nem olvasásra (színpadra v. megfilmesítésre, tehát lehet éppenséggel színmű, vagy ahogy írták, forgatókönyv is a megvalósulási forma). Tehát ebben az esetben nem a kiadás, hanem az eljátszás a cél, és az ehhez szükséges instrukciókat bele kell írni. Ha regényt írsz, akkor viszont a leíró részekre kell inkább koncentrálni, persze lehetnek benne párbeszédek is. Először is tisztázd magaddal, hogy milyen műfajban írsz, és annak a műfaji sajátosságait kövesd!

2014. febr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!