Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a könyvem...

Mi a véleményetek a könyvem témájáról? Szerintetek megírjam a tárgytól függetlenül?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. Könyvet szeretnék írni, de az a baj, hogy a megalkotott történet vámpíros. Az iromány a 2. vámpírról szól. Persze szerelmes regény, olyan hatvan százalékban. A könyv a lány viszonyát mutatja be a mai világgal, és az ehhez kapcsolódó érzéseit, gondolatait írja le. A fő téma a megbocsátás neheze, tele összecsapással. A sztori a főszereplő beteges vágyakozásával kezdődik, saját családja utáni sóvárgással, amelyet elmart előle a sors, hogy azután több száz évig kutakodjon a boldogság után, amire végül bűnös szerelmében lel. Nagy vonalakban ennyi.

2014. jan. 21. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kik vagyunk mi, hogy megmondjuk, írj-e regényt? Ezt azért neked kéne eldöntened. Szeretnéd? Írd meg!

Viszont azt már nem javaslom, hogy fűnek-fának továbbküldözgesd, ha megírtál belőle hat sort, máris felpakold mindenhová a neten és mindenáron elismerő véleményeket várj rá. Abban igazad van, hogy ez ordas nagy klisé történeti szempontból, tehát ha publikálod, sok jóra nem számíthatsz. Ettől még magadnak megírhatod, maradhat a fiókban/megoszthatod a barátnőiddel, akik szintén kedvelik ezt a zsánert. Gyakorlás, szórakozás... mindenkinek vannak ilyen "ki kellett írnom" regényei. Aztán továbblépsz, remélhetőleg valami eredetibb ötlet felé, és ez a téma sem fúrja bele magát minden más művedbe.

2014. jan. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem várok rá elismerő válaszokat, csak kíváncsi voltam, hogy mekkora baklövés ez a téma. Nem szándékozom publikálni, csak ha TÉNYLEGlEG jó. Abban igazad van, hogy a véleményektől függetlenül meg kell írnom. Köszönöm a válaszod!
2014. jan. 21. 21:49
 3/11 A kérdező kommentje:

TÉNYLEGlEG-->TÉNYLEG

Bocs a gépelési hibákért:))

2014. jan. 21. 21:57
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kérdező a válaszom az hogy : NE kérlek NE írd meg

Miért ? Mert megint egy elcsépelt ka.ki lenne . Kérlek ha vámpíros könyvet akarsz írni ( bár nem kellene ) akkor Anna Riece félét vagy Bram Stoker: Drakuláját .


Az a baj veled Éva hogy a vámpírokat te a twilight-ból vagy a Vámpír naplókból ismered ... Még egyszer elmondom most érthetően :


Twilight <------béna

Drakula <------jó

Vámpírnaplók <------ béna

Vámpír krónikák <------ jó

Te irományod ötlete <------ értékelhetetlen

2014. jan. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy túl kritikus vagyok,de egy könyvvel kapcsolatban alap elvárás a kreativitás és az egyediség.Nálad egyik sincs meg,annyi ilyen jellegű könyv van,hogy meg se lehet őket számolni.
2014. jan. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazatok van és tényleg nem kéne megírnom... De amit leírtam ide rövid bevezetőként nem fedi a történetet. Csak nem fogom leírni a tarlalmát, az alapszituációt, a legmeghatározóbb történéseket stb. az interneten. Különben is csak a vámpíros téma ötletét szerettem volna megvitatni, és arra meg is kaptam a választ, egyértelmű nemet. Köszönöm nektek!
2014. jan. 22. 20:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem írd meg. Attól hogy vámpíros , még lehet eredeti. A szerelmet is milliószor megírták már mégis mindenkinek mégis mindenkinek más.:-) Ha kész van , én szívesen olvasnám. Végül is nincs olyan téma amit ne írtak volna meg, ez a tied lesz. Ha van belőle kicsi részlet nekem jöhet.:-)
2014. jan. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Írjad, ha van kedved, szeretem a vámpíros történeteket, meg mindenfélét meg lehet csinálni érdekesen!!

:)

2014. jan. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 csakialpar válasza:
ne torodj a negyesel nyugodtan ird meg en is biztos elolvasnam
2014. febr. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen egy vámpíros, szerelmes történet tényleg eléggé elcsépelt ötlet mostanában, de ettől függetlenül miért ne írhatnád meg? Rengeteg azonos ötleten induló történet van, és csak azért mert az alapsztori ugyanaz, szerintem lehet több jó könyv is ugyanabban a témában. A lényeg az, hogy valamivel, a stílusoddal, vagy egy csavarral egyedivé tedd!

Egyébként pedig, ha körbenézel a blogok között, lehet, hogy egy rakat ugyanolyan van,de mégis olvassák őket. Hogy miért? Mert bármennyire is azonos az alapsztori, mások a történetek, mások a szereplők, és bár vannak átfedések, szerintem tényleg lehet újat alkotni, akár egy ilyen témában is. Különben pedig mindenkinek megvannak az ilyen korszakai, például én is sorra olvastam/olvasom az összes hétköznapi, iskolás tinédzser szerelemről szóló könyveket, blogokat, bár azért van egy bizonyos szint amit nem adok alá. Egyszerűen kikapcsolnak ezek a történetek, ahogy a vámpírosak is, és mindig lesz szerintem olyan ember, aki szívesen végigrágja magát egy csomó egymáshoz hasonló, de mégis más sztorin.

Szóval szerintem írd meg, és ha úgy érzed jól sikerült, rakd fel. Olvass és írj sokat, azzal mind fejlődsz, mind pedig új ihleteket szerezhetsz, és annál nincs fontosabb. A lényeg szerintem az, hogy az ember írjon és alakítsa ki a saját stílusát, érezzen rá arra, hogy melyik témában a jó. Senki sem született J.K. Rowlingnak, hogy kipattanjon a fejéből egy Harry Potter, vagy bármilyen új világ. Ha pedig semmibe sem kezdesz bele, mert már sablon sztorinak számít, akkor szerintem sosem fogsz eljutni odáig, hogy alkoss valami eszméletlent. Ha mást nem is, de tapasztalatot szerzel egy klisé történet megírása közben is, arról nem is beszélve, hogy szerintem tök jó kihívás, hogy sikerüljön úgy megírnod, hogy más legyen!

A terjedelemért ne haragudj, néha ömlik belőlem a szó, még akkor is, ha gyakorlatilag ugyanazt mondom el, körülbelül háromszor annyi mondatban, mint kéne! :))

2014. febr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!