Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretek olvasni. Mi mindent...

Szeretek olvasni. Mi mindent tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Ifjúsági regényeket (15-20 éves korra), vagy romantikus,fantasy vagy szépirodalmi könyveket szívesen olvasok, Jane Austen-tól Stephen Meyer-ig. Imádom a vörös vagy arany pöttyös könyveket. Olvastam Jane Austen összes regényét, Enigmát, Twilightot, Gyönyörű-Veszedelmes Sorscsapást, Szjgt és a Bàbelt. Kérlek ne ajànljàtok ezeket.

2014. jan. 7. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál, szinte mindet olvastam én is. Ennek alapján ajánlanám a következőket.

Ken Follett: A katedrális, majd ennek folytatása: Az idők végezetéig. / Elfújta a szél és folytatása: Scarlett. / Elisabeth Gaskell: Észak és Dél- Az ebben lévő romantikus szál egyébként hasonlít a Büszkeség és balítélet sztorijára.

Dan Brown könyvei is rendkívül érdekesek, izgalmasak- Da Vinci- kód; Angyalok és démonok; Digitális erőd.

2014. jan. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, utánanéztem tényleg jó könyvek. A Katedràlist ma meg is veszem nagyon tetszett.
2014. jan. 8. 06:35
 3/11 Zsófia Tóth válasza:
100%
Brenda Joyce könyvei!Csak ajánlani tudom :)
2014. jan. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha megvolt Jane Austen, akkor próbálkozhatsz a Bronte nővérek műveivel is. Szabó Magdát tudom még ajánlani mondjuk az Abigélt vagy az Álarcosbált. A Harry Pottert se hagyd ki :)

És nagyon népszerű vörös pöttyös az Időtlen szerelem trilógia Kerstin Giertől (Rubinvörös, Zafírkék, Smaragdzöld)

Ja és Gárdonyinak vannak szép romantikus művei is mint az Ida regénye, Ábel és Eszter, Isten rabjai, bár ez utóbbi inkább már történelmi regény.

Ami még eszembe jut, az az Éhezők viadala trilógia, most készült belőle film is és a könyv is nagyon népszerű (még nem olvastam).


Jó olvasást!

2014. jan. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Móra: Aranykoporsó
2014. jan. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Verne Gyula: Kétévi vakáció

Verne sok izgalmas, kalandos regényt írt, érdemes belemélyedni a regényeibe.

2014. jan. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
csupa jókat ajánlottak fölöttem, de az imént ajánlottam valakinek és bűn lenne ide nem be írni, ez egy Fantasy: Steven Erikson: A Malazai bukottak krónikája(A Hold udvara c. az első kötetnek)
2014. jan. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az Időtlen szerelmet én is csak ajánlani tudom! :) Valamint Charlaine Harris- True Blood sorozatát (filmsorozat is készült belőle), ez 13 részből áll. Valamint Jeff Lindsay- Dexter sorozata is jó :)
2014. jan. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Magyar könyvet csak kötelezőben olvasok. Az Éhezők viadala trilogián én is gondolkoztam. A többi könyvnek is utánanézek, köszönöm!
2014. jan. 11. 07:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak kötelezőként olvasol magyar könyvet? És a Szjg és a Bábel? Nem hinném hogy máris iskolai tananyag lenne... mindegy, a te dolgod, csak épp nagyon sok olyan magyar mű van, amit érdemes elolvasni (sőt, a kötelezők között is van ilyen). Egyébként külföldi szerzőktől is vannak kötelező olvasmányok, legalább is az én időmben még voltak....
2014. jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!