Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért nem szeretek olvasni?

Miért nem szeretek olvasni?

Figyelt kérdés
mit tehetnék hogy megszeressek olvasni? 16 éves vagyok, és mindig azt csinálom, hogy belekezdek egy könyvbe aztán max első 100 oldalig eljutok és abbahagyom. Akár mit olvasok annyira nem tud lekötni. Pedig tudom hogy nagyon hasznos az olvasás.
2011. febr. 13. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

gondolom kisebb korodban kimaradt az olvasás, nem a Két Lottin és társain nőttél fel hanem a Tv előtt, gyorsabban váltásban kaptad az infokat meg az ingereket ezért kevesebb ideig tudsz egy dologra koncentrálni. szerintem.


Talán jó módszer lenne, ha rövidebb könyvekkel kezdenéd, 100-200 oldalasokkal, amiket be is tudsz fejezni, hogy legyen sikerélményed. És mindenképp olyan könyvekbe kezdj bele amik megfelelnek az érdeklődési körödnek. Ha pl. szeretd az alkonyat filmeket olvasd a Bree Tanner rövid második életével az nem hosszú és olyan cselekményhez kapcsolódik amit szeretsz.


Ha szereted a groteszk humort válaszd Rejtőt neki is vannak rövid könyvei.


Ha rejtélyeket akkor Agatha Christiet, csak ott figyelj, hogy Miss Marple-t vagy Poirot-t tudnád jobban szeretni.


Vagy olvass novellás köteteket. Egyel elolvasol, félreteszed csinálsz valami mást aztán előveszed és elolvasol mégegyet pl. a buszon suliba menet.


Remélem segítettem.

2011. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ismerős a helyzet, kb 16 éves koromig én nem voltam képes elolvasni semmit (de tényleg semmit), aztán végre találtam olyan témát ami érdekelt, nekem ez a zene volt, zenekarok történeteit olvastam... sex & drugs & rock & roll. komoly irodalomra még nem voltam készen :)
2011. febr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az első válaszoló tanácsait támogatom
2011. febr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
kezdj el rövidebb terjedelmű könyveket olvasni és olyanokat, amelyek megfelelnek az érdeklődési körödnek :D
2011. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

olvass Darren Shan könyveket pl :D kb 160 könyvet olvastam, de csak az ő könyveire tudom azt mondani, hogy egyáltalán nem uncsi :D pl a vámpírsorozat

15L

2011. febr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert még nem találtad meg azt a fajta könyvet, ami neked tetszik.


Ez nehéz dolog, mert ahhoz is kell bizonyos olvasottság, hogy az embernek egyáltalán fogalma legyen róla, milyen könyvek léteznek. Viszont millióféle könyv van, valószínűleg már létezik az is, amelyik téged érdekelni fog, csak még nem találkoztál vele.


Esetleg mondhatsz valamit arról, hogy mik a kedvenc témáid, kedvenc hangulataid vagy zenéid, és lehet, hogy tudnék valami könyvet javasolni ez alapján.

2011. febr. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a barátnőidtől mi nekik a kedvenc könyvük, és azt kérd kölcsön.Egyébként ajánlanám a mai könyveket, mert a régi nyelvezet nehézségein aludni lehet.
2011. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

képzeld én se szerettem olvasni...de aztán megszerettem :) engem a Harry Potter könyv kötött le ugyanis megvették nekem az 1. részt könyvbe aztán elkezdtem olvasni (bár azért mert nagy Harry Potter rajongó vagyok) aztán olvasgattam olvasgattam nagyon izgis volt...egyszer arra eszméltem h vége :D Majd megvettem a 2. 3. 4. 5. 6. 7. részt KÖNYVBE :D és szépen ki olvasta őket. így most már szeretek olvasni azóta meg van KÖNYVBE a gyűrük ura mind a 3 része és még sok más

14/F

2012. ápr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!