Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy 14 évesnek ajánlottak...

Egy 14 évesnek ajánlottak ezek a könyvek?

Figyelt kérdés
Anna Karenina,Bűn és bűnhődés valamint Ulickaja és Vlagyimir Vojnovics könyvei.Szeretnék az orosz irodalomról olvasni.nem lesz túl nehéz?
2013. szept. 2. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nehéz? Már miért lenne nehéz? :) Ha érdeklődsz az orosz irodalom iránt, akkor csak hajrá :)


Dante

2013. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Bűn és bűnhődést én is ennyi idősen olvastam, és odavoltam érte, a mai napig az egyik kedvencem. A két utolsót nem ismerem, így csak az Anna Karenináról és a Bűn és bűnhődésről tudok nyilatkozni. Ezekről viszont azt nyilatkozom, hogy végre egy értelmes 14 éves! Igazi kincs az ilyen ember manapság. Hajrá, csak így tovább! És ne hagyd ki Bulgakovot, Szolzsenyicint, Tolsztojt, Gogolt, Goncsarovot, Csehovot, Puskint és Paszternakot sem.
2013. szept. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az Anna Kareninát kicsit korainak tartom, talán egy 14 évesnek még nehéz megértenie a korabeli társadalmi felépítést, elvárásokat, nehéz beleélnie magát egy feleség és anya erkölcsi és érzelmi gyötrődésébe, hiszen ez a könyv nem az események sorozatáról, hanem ezek érzelmi hátteréről, a döntéseink következményeinek vállalásáról szól.

Persze, ha van kedved olvasd el, de szerintem ez még nem neked való, mivel ezt a könyvet csak akkor lehet igazi mélységében megérteni és megélni, ha rendelkezik az olvasó bizonyos élettapasztalatokkal.


Helyette viszont ajánlom a Háború és békét. Az egy igazi szép, kalandos romantikus történet, amit fiatalabb korban is érthető, élvezhető.

2013. szept. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is ajánlok egyet:


Bulgakov: Mester és Margarita

2013. szept. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!