Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek tudok írni?

Szerintetek tudok írni?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, és másabb mint a mostaniak nem kell rögtön azt gondolni hogy egy buli őrült budapesti lány vagyok aki az "Éjjel-nappal Budapesten" nő fel. Még csak nem is szeretem azt a sorozatot. Komolyabb vagyok mint a többiek és sokszor idősebbnek is érzem magam. Nagyon szeretek olvasni és egyben írni is, és arra szeretném kérni a segítségeteket hogy írjátok meg szerintetek egy 13 éves lány tudna írni? (Ha valaki kíváncsi az egyik írásomra az írhat privát üzenetet.)

2013. jún. 25. 23:32
 1/9 rajcziz ***** válasza:

Írni mindenki tud. A kérdés, hogy hogyan.

Egyáltalán nem értem a kérdést! Mégis hogyan tudhatnánk meg a semmiből, hogy tudsz-e írni? Még ha kimásolnál ide egy egyoldalas írást (hosszabbat úgyse olvasna el az itteni közönség nagy része), akkor sem! Az írás képessége nem olyasvalami, ami néhány mondatból meglátszik.

2013. jún. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Másolj ide egy részletet, és megmondjuk. Semmi sem zárja ki azt, hogy egy 13 éves lány tudjon írni. Én már fiatalabb koromban is irkáltam, igaz, akkor még az Éjjel-nappal Budapestnek híre-hamva se volt (a régi szép idők!), sőt, a plázáknak és a mobiltelefon nevű furcsa találmánynak sem.

Szóval nem te lennél az első, aki 13 évesen ír. Azt viszont előrebocsátom, hogy még csak most léptél be a serdülőkorba, az irodalmi stílusod tehát az életkorodból és a személyiséged küszöbön álló változásából eredően még kiforratlan. Ezt csak azért írom, hogy tudd, hogy 13 évesen az ember irkálhat, de élete fő művét még esélye sincs megalkotni. Ha szeretsz írni, olvass rengeteget, hogy fejleszd az "írói vénádat", és gyakorlásképpen irkálj rövidebb történeteket! Ha ezt teszed, mire felnősz, fejlődsz annyit, hogy képes legyél komolyabb irodalmi művek megalkotására is.

2013. jún. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szimpatikus vagy. Ha tudsz egy jó témát akkor simán. De figyelni kell hogy amit olvastál valaha azt ne hogy "lekoppintsd"
2013. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
6-7 évesen általában mindenki megtanul írni. És mivel eltudom olvasni, amit ÍRTÁL így valószínű, hogy tudsz.
2013. júl. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kösz 4-es de szerintem mindenki észre vette hogy nem ez volt a kérdésem. Normális választ is írhattál volna minthogy itt írj olyan dolgokat amit szerintem mindenki tud...
2013. júl. 1. 13:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, pedig ez volt a kérdésed. Tudsz írni, persze, az emberiség nagy része (jó, azért ebben nem vagyok olyan biztos) tud, már csak azon múlik minden, hogy hogyan. Mivelhogy egy kis részletet sem tettél közzé, ráadásul a kérdésedet is kétértelműen fogalmaztad meg, nem tudja ezt senki megválaszolni.

Mellesleg, ha valaki jól tud írni, a kutyát nem fogja érdekelni, hogy hány éves, bulizik-e, vagy szereti az Éjjel-nappal Budapestent. Leírtad, hogy tizenhárom éves lány vagy, és mikor elolvastam, hidd el, nem gondoltam rögtön azt, hogy egy "buli őrült budapesti lány" lennél. És még ha az is lennél, az sem zárja ki, hogy jól írj. Például Hunter S. Thompson is úgy fogyasztotta a drogokat, mint más az ételt, mégis remek újságíró volt, és négy könyvet megírt. Ne gondolkodj sztereotipikusan, egy írónak ezt nem szabad. Nem vagy több, de nem is vagy kevesebb másoknál, ne nézd le őket, mert ez nagyon végzetes hozzáállás és gondolkodásmód lehet a későbbiek során. Négy sort írtál le, de annyi dühöt éreztem ebben a négy sorban, ami nagyon meg tudja keseríteni az életedet.

Én azt javaslom, írj, írj és írj, használd fel ezt a dühöt, add ki magadból, és a környezetedben lévő "buli őrült budapesti lányokat" is használd inspirációnak. Próbáld őket megérteni, átérezni a helyzetüket, és meglátni, hogy igazából ők is jó emberek, még ha a hormonok meg mittudoménmik miatt eléggé szélsőségesen viselkednek.


Sok sikert =)

2013. júl. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sennie Beile ***** válasza:
41%

Persze, hogy tudsz. Én már 10 évesen regényeket akartam írni, csak nem volt hozzá ihletem. xDD

Egyébként egyáltalán nem gondolom egy 13 éves lányról, hogy egy páwa buli őrült. :PP

Nincs megírva a nagy könyvbe, hogy az írók komolyak. Vagy netán buli őrültek, nagy szájúak, netán depisek. Bárkiből válhat író, akiben meg van az... "x". :DD

Sok sikert neked :) Egyébként szívesen elolvasnám egy firkálmányodat, ha elküldöd, megmondom a véleményem. :DD

2013. júl. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hááát ha ezt a kérdest te irtad akkor naná.en mar 7 evesen tudtam irni. :)
2013. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
nekem van egy osztálytársam (13 éves) és néha..sőt..szinte mindig jobban ír mint bárki más..képes lenne 13 évesen egy regényt is megírni...olyan jókat tud írni hogyha szomorú a történet simán elsírom magam rajza..mindenki tud írni,csak ha valaki nem születik vele akkor gyakorolni kell :))
2014. máj. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!