Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Eszembe jut egy történet,...

Eszembe jut egy történet, elkezdem írni, majd mindig újabb, és újabb ötletek jutnak eszembe, így alig folytatom az előzőt, és ez engem zavar. Hogy vehetném rá magam az írásra? Van olyan is, hogy van kedvem írni, ihlet is van, de mégsem fogok neki.

Figyelt kérdés

2013. jún. 19. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én általában gondolatban dolgozom ki a történetet. Elképzelem, és rövid címszavakban leírom a fontosabb részleteket egy papírra. Ha azt van kedvem kidolgozni akkor nekiállok. Ha nem akkor hagyom. Sose írj kényszerből, mert abból vagy egy harmadrangú semmi lesz, vagy még rosszabb.
2013. jún. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy olyan dokumentumom, aminek ötletek a címe, abba írom bele őket, aztán ha van kedvem, kidolgozom valamennyire az egyiket-másikat.
2013. jún. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam lenni ezzel, hogy van egy adott "világom", amelyben írok, egy adott szereplőcsoport, velük kapcsolatban azonban gyakran teljesen különböző, egymástól független ötleteim támadnak. Ezeket mindig le is írom, bár önmagukban még novellának sem tekinthetők, csak gondolattöredékek, jelenetek, részletek. Ezek a kis töredékek folyamatosan gyűlnek, és én igyekszem gondolatban összekötni őket egy komplett történetté.

Ha van kedved írni, és ihleted is van, szerintem mindenképpen írd le az ötleteidet. Nem baj az, hogy egyelőre még csak töredékek, hiszen azokból lesz az egész.

2013. jún. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kapkodás. Ha saját szórakoztatásra akarsz írni, történeteket kiagyalni, akkor akár gondolatban is végigmondhatod, úgysem érdekes. Így rákényszeríted magad, hogy legalább pár fejezeig egy történetben gondolkozz. Ha mindenáron publikálni is akarsz (pl. neten, blogban), akkor pedig nincs más, mint előre, egy ötlethez mindig visszatérni, nem hagyni, hogy a többi elvonja a figyelmet. Esetleg, ahogy a többiek is javasolták: új ötlet, mentsd valami "ötletek.doc" fájlba egymás után, majd ne is foglalkozz vele többet, térj vissza az elsőhöz.
2013. jún. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mintha magamat hallanám. :) Teli van a gépem félkész történetekkel, de egy dolog miatt ez nem is baj: később, mikor az említett ötletből már kicsit "kiszerettél", objektívebben tudsz ítélkezni felette. Van-e értelme foglalkozni vele? Ha nincs, akkor is van egy emlékeztetőd arról az ötletről, és talán később egy másikban fel tudod használni. Ha van, de épp nincs kedved írni, vázlatolj inkább - találj ki karaktereket, helyszíneket stb. és később, amikor már lesz kedved hozzá, elkezded írni. :)
2013. jún. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat. :)
2013. jún. 25. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!