Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van itt közületek olyan...

Van itt közületek olyan fiatal aki könyvet ír?

Figyelt kérdés
Mi motivál titeket? vagy csak hobbiból csináljátok? Milyen műfajban szerettek írni?:)

2013. máj. 21. 20:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi számít nálad fiatalnak... én 25 éves vagyok. Idestova 7 éve írok, eddig csak hobbiból, most kezdtem el komolyabban foglalkozni a dologgal.

Motivációként a HP-fanfiction terén elért sikereimet tudnám említeni (immár saját szereplőkkel dolgozom, de kezdésnek nagyon jó volt a fanfic, ott megtanultam mindent, ami a saját sztorihoz kell).

Műfaj: elég változatos nálam, írtam már krimit, fantasyt, most épp egy romantikus krimivel próbálkozom - ez utóbbit már a nagyközönség elé szánom a blogomra. :)

2013. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hobbiból csinálom, egyszerűen azért, mert nagyon élvezem, hogy én diktálom a szabályokat és emberek sorsa felől döntök, még ha csak képzeletben is. Kicsit istent játszok. :) Másfelől meg segít feldolgozni az életem rossz és még rosszabb eseményeit, írás közben kicsit kiengedem a gőzt és levezetem a napi feszültséget szegény karaktereken.

Általában fantasyt és sci-fit írok, ezek engedik a legnagyobb mozgásteret, gyakorlatilag bármit megtehetek.

2013. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én csak blogot (próbálok) írni, mert a hirtelen jött ötleteimet lefirkálom és többnyire megtartom magamnak. Hogy mi motivál? Egy üvöltöző lány a megállóban, egy boldog házaspár, egy szál virág....

Én inkább novellákat írok (=kis terjedelmű, max. néhány oldalas írás), bár már 3 történetbe is belekezdtem, aztán meglátom, hogy mi sül ki belőle...

a műfaj pedig krimi, romantika, ism. terj., bármi amihez kedvem van:) de nem tervezek könyvet írni.

Hát ennyi. És te?

2013. máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) ment a zöld kéz mindkettőtöknek:)
2013. máj. 21. 21:04
 5/15 A kérdező kommentje:

Én még nagyon amatőr vagyok, kb 1 hete kezdtem el az írással foglalkozni:) Eddig még csak fantasy történetet írok, de majd idővel belekezdek más műfajba is:)

Még az lenne a kérdésem, hogy az írásaitokat megszoktátok mutatni másoknak? vagy inkább megtartjátok magatoknak?

2013. máj. 21. 21:07
 6/15 anonim ***** válasza:

Első válaszadó vagyok: a hp fanficeimet publikáltam, aztán amikor elkezdtem "saját" sztorit írni, azt megtartottam magam, puszta szemérmességből. :) Ám, mint írtam, a mostani regényem már közönség elé szánom. :)


Sok sikert kívánok neked is! :)

2013. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
1. válaszoló! nagyon szépen köszönöm,neked is sok sikert kívánok:)
2013. máj. 21. 21:26
 8/15 lálá2000 ***** válasza:

Ez a lány 22 éves és nemrég jelent meg az első könyve, és az első vélemémnyek szerint nagyon jól ír.

[link]

2013. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mi motivál? A szórakozás. Az, hogy írás közben tőlem merőben eltérő, sőt, időnként velem ellentétes karakterek bőrébe bújom. Vagy olyanokéba, akik pár dologban hasonlítanak ugyan rám, mégis teljesen mások. Utazom időben, térben és személyiségben.

Csakis és kizárólag hobbiból írok. Nem is tervezem megjelentetni a műveimet, mert nem az a célom. A karaktereim a féltve őrzött kincseim, sosem adnám ki őket a publikumnak.

Kedvenc műfajaim a krimi és a kaland, sok humorral és kevéske szerelmi szállal megspékelve.

2013. máj. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Itt csak olyan fiatalok vannak, akik könyvet írnak. :D Hogy mi motivál? Nem tudom, igazából nem azért írok, mert meg akarom mutatni a külvilágnak, hogy mit tudok, vagy mert kitaláltam valamit, és publikálni akarom, vagy bármi ilyesmi. Ez nekem szükséglet. Már akkor meg akartam tanulni írni/olvasni, amikor épp csak beszélni kezdtem, és konkrétan öt éves korom óta író akarok lenni. Nem hinném, hogy valaha is sikerülni fog, viszont ha napokig nem írok, fáj a fejem, és aludni is alig bírok. Ez biztos valamifajta kényszeresség, de az a lényeg, hogy nem bírok leállni vele. Egy csomófüzetem betelt már, számítógépen is írok, blogot is, mindenféle műfajban szeretek írni, csak legyen benne valami egyediség, valami formabontó, nem a többiek munkáját akarom lemásolni. Szeretem a humoros történeteket, a váratlan csavarokat, amit olyan szépen építenek fel, hogy észre sem lehet venni, és a nem szokványos karaktereket. Körülbelül ez jelenti számomra a jó regényt is.
2013. máj. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!