Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről a történet...

Mit gondoltok erről a történetről? Érdemes lenne megírni?

Figyelt kérdés
A királyság válságától és férje tragikus halálától a gyenge jellemű uralkodónő padlót fogott. Már alattvalói előtt sem mutatkozik, a palota sötét zugaiban él, és alkoholba fojtja minden bánatát. Az egyetlen lánya próbálja irányítani az országot. Egy cseppet sem aggódik anyja iránt, sőt, igazán kapóra jött, hogy beletanulhat a kormányzásba, mielőtt ünnepélyesen átvenné anyja helyét. Egy nap a palotába érkezik egy fiatal nemes úr, aki a királyi lovasság parancsnokától tanulna, hogy méltó utódja legyen a család barátjának. A hercegnő titokban találkozgat a fiúval, ám nem marad sokáig észrevétlenül a viszony. Az udvarban hamar híre megy, hogy gyakran látni a hercegnőt egy titokzatos úriemberrel a kertben sétálni. Mikor a királynő fülébe jut a hír, mindent megtesz, hogy kiderítse, kivel szűrte össze a levet a lánya. Elhatározta, hogy a sarkára áll, és az alkoholt is mellőzni igyekszik, de titkon a borosüveget gyakran újra elővette, mikor senki nem látta. Újra át akarja venni az irányítást a birodalom felett. A hercegnő, pedig rettegve anyja haragjától, inkább megszakít minden kapcsolatot a szeretőjével, és visszatér régi életéhez. Pár hét erejéig, minden a megszokott mederben folyt tovább, de egy szörnyű nap a királynőt holtan találta meg a szolgája, mikor ébreszteni ment. Az udvar felbolydult, a megrémült hercegnő fejére hamar koronának kellett kerülnie. A váratlan gyorsasággal királynővé avanzsált lány a fejébe vette, hogy, ha a királyi udvar semmilyen lépéseket nem tesz annak érdekében, hogy fény derüljön a hirtelen halálesetre, akkor majd kideríti ő, mi történt az anyjával.

2013. ápr. 27. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jó sztori. Ha szépen leírod tök jó lesz !
2013. ápr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Személyes véleményem:


Igazából nem értettem. Mármint ebből a kis részletből nem derül ki túl sok,hogy pontosan mi is ez,hol játszódik,mikor,stb...

Amit furcsállok,hogy a lányát tulajdonképp csöppet sem érdekelte az anyja,de most valahogy ki akarja deríteni,hogy hogyan halt meg. Meghalhatott az öregségtől is,nem?(elvégre a kora sem lett tisztázva).

Meg az sincs említve,hogy a királyi udvar nem tesz semmit. Ezt beleírhattad volna.


Apróbb hiba(szerintem):

"titkon a borosüveget gyakran újra elővette..."

Nem tudom,valahogy mintha nem illene az a borosüveg szó a környezetébe. Nekem például egy olyan kép ugrik be róla,hogy a királynő issza a kannásbort :) Tudom,üveget írtál,de akkor is.


Egyébként a helyesírás és a fogalmazás jó. Csak olyan kevés ez a részlet,nem elég ahhoz,hogy megfogjon valakit. Tegyél ki kicsit többet belőle :)

2013. ápr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Írd meg! :)
2013. máj. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem írd meg:) Engem megfogott :)
2013. máj. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, igen, írd meg! :D Jó ötletnek tűnik és nem vesztel semmit ha megpróbálod. Lehet, hogy még jó történet lesz belőle, szóval sok sikert! :)
2013. máj. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, jelentem: elkezdtem. :D
2013. máj. 13. 00:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, hát.

Az alapsztori olyan közepes. Nem egy nagy durranás, de nem is az a kategória, amire kapásból azt mondom, hogy bele sem érdemes kezdeni. Ha jól írod meg, akár még valami jó is kisülhet belőle.

Amit előrebocsátok, az az, hogy már az alapsztoriban is elkövettél stilisztikai hibákat. Ezeket próbáld kiküszöbölni! Pl.: "A királyság válságától és férje tragikus halálától a gyenge jellemű uralkodónő padlót fogott." Tárgyilagos, komoly hangnemű mondat, és a végére egy modern szleng: "padlót fogni". Hogy érzékeltessem a hiba mibenlétét, ez olyan, mintha azt írtad volna: A királyság válságától és férje tragikus halála totál gallyra vágta a gyenge jellemű uralkodónőt idegileg.

Érted a problémát, ugye?

Még arra is figyelj, hogy ne ugrálj az igeidők között.

Egyébként mondom, ha jól írod meg, akár még valami jópofa dolog is kisülhet belőle.

2013. máj. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

*A királyság válsága és férje tragikus halála totál gallyra vágta a gyenge jellemű uralkodónőt idegileg.


Ezt akartam írni, no.

2013. máj. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Írd meg és várom a folytatást
2014. máj. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!