Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes folytatni? Van varázsa?

Érdemes folytatni? Van varázsa?

Figyelt kérdés

Egy művészről tervezek írni, illetve egy művészről és az én történetemről. Ahogy kialakul egy barátság, tele sok-sok mély érzelemmel, a zenéről és a művész érdekes életéről.

Még csak pár sor van meg, nagyon kevés, épp azért rakom ki, hogy ezek alapján folytassam-e, vagy bújjak el, és ne írjak.


Halk dallam szál az éjjel csendjében. Bekúszik a szobámba, felébreszt, majd elvarázsol. Kikászálódok az ágyamból és elindulok a hang felé. Csak megyek és megyek, mint egy megszállott, aki kizárja a külvilágot és csak egyvalami létezik a számára. Elérek az ablakhoz, kibámulok, és egy muzsikust látok az utca közepén, lába előtt egy dobozkával kezében pedig egy hegedűvel. Magamhoz fogok egy kis aprót, majd rohanok le a ház elé, amilyen gyorsan csak tudok. Amint leérek, és megpillantom a férfit ismét, lelassul a mozgásom, eltűnik minden, és csak ő van a csodálatos zenéjével. Odasétálok hozzá, a dobozba dobom az aprót majd leülök a mellette lévő padra. Ahogy hallatom átkerülök egy másik világba. Minden egyes mély hang egy-egy könnycseppet csal ki a szememből és minden magas hang összeszorítja a szívemet. 40 perc ámulás után a férfi elteszi a hangszert, fogja a dobozát, megnézi mennyi apró van benne, kicsit elmosolyog, majd elindul. Pár másodperc múlva eszmélek csak fel, majd a férfi után rohanok. "Várjon!" kiabálok utána, majd odaérek, ő megfordul, én a szemébe nézek, és megint elfog valami. Csillogó barna szemeiben az ember elveszik. Látni benne a szeretetet, az őszinteséget és azt a varázslatot, amit a zenéjén át ad át másoknak. Pár pillanat hallgatás után tudok csak megszólalni: -Holnap is jön?-kérdezem halkan tőle. Ő csak elmosolyog, és továbbsétál.



Ez elég kevés tudom, de ha nem jó, akkor nem szánok rá sok időt, vagy épp semennyit:)


2013. ápr. 4. 09:51
 1/9 A kérdező kommentje:

Folytattam.

Talán egy kicsit önmagam is benne vagyok illetve a világi nézetem. Remélem nem tűnik az egész begyepesedettnek..



Másnap reggel szokásosan 6-kor ébredek, kimászok az ágyból, kicsoszogok a konyhába, felteszem a kávét, majd beállok az ablakba figyelni, amint az emberek élik az életüket, sietnek, rohannak és nincs idejük magukra. Az egész napjuk be van osztva, mindig van valami dolguk, és legtöbb esetben elfelejtik, hogy kik is ők. Hisz kik is ők? Olyan emberek, akik robot módjára csinálnak meg mindent, túlhajtják magukat, próbálnak megfelelni, megélni, életben maradni. Ezek az emberek gyakran olyanná válnak, amilyenné a külvilág szeretné. Próbálnak megfelelni mindenkinek és a saját énjük csak úgy eltűnik. Lesz belőlük egy szorgalmas kis méh a nagy kasban, aki a dolgát végzi a királynő parancsára. Majd a kávéfőző rotyogó hangja riaszt fel a reggeli elmélkedésemből. Miután megittam a kávémat, lefürödtem, felöltöztem és készen álltam munkába menni, pont mint más emberek, hirtelen eszembe jutott a tegnap esti férfi és a csodálatos játéka. Egy pillanatra majdnem megint elvesztem, de az idő nagy úr, én pedig majdnem késésben voltam. A munkába val séta közben elgondolkodtam, hogy mi is volt az tegnap? Még soha semmi nem volt rám ilyen hatással. Ez csak zene, én pedig mégis teljesen más dimenzióba kerültem.

Munkéba érve felhúztam a kötényem majd jegyzettömbbel a kezemben rohantam az asztalokhoz felvenni a rendelést. Szinte mindenki kávét rendel ilyenkor és valami laktatót. Az embereknek még normálisan reggelizni sincs idejük, pedig az a nap legfontosabb étkezése. Gyorsan lehajtják a kávéjukat, megesznek egy fánkot vagy sütit és rohannak. Az ilyen rohanó élet nem csak a személyiségünket veszi el, hanem a nézetünket a világ felé. Ha valaki beül egy kávézóba, a pincérben nem azt az embert látja, aki reggel bejön dolgozni, dolgozik, hogy pénze legyen, megvan az élete, hanem egy embert aki kérésre kihozza ami kell. Munka után szép lassan sétáltam haza, ahogy azt szoktam. Félúton rágyújtok egy szál cigire, mondván, hogy jól esne egy, holott nagyon jól tudom, hogy nem esne jól, és nem is kellene, de a szokás nagy úr. Rágyújtok, majd három slukk után végigfut az agyamon, hogy mi is lehet most a tüdőmben és ezzel a gondolattal el is dobom a cigit. Ezt hívják akaraterőnek. Ha az ember akarja, akkor ellent tud mondani Szokás Úrnak, és a vágy ellenére el tudja hajítani a füstölgő mérget. A vágy idővel enyhül, hiszen az idő gyógyít.

Hazaérve, belépve a lakásomba Otthon érzetem van. Ez az érzés olyan, mint amikor valaki egy helyen úgy érzi, hogy ott megtalálja önmagát, kötődik oda, szeret ott lenni és ott boldog. Ez is ritka az emberek életében. Gürcölnek, robotolnak, elvesznek és így az igényeik is elvesznek. Vagy, sokkal inkább feleslegesen hajtják magukat, hiszen hiába dolgoznak reggeltől estig, be kell érniük egy olcsó albérlettel, ami még csak nem is otthonos és az ember nem érzi ott jól magát. Kell egy hely, ahová az ember elvonulhat, egyedül lehet, önmagával foglalkozhat, megismerheti a saját személyét és nekem ez a hely megvan. Lepakolom a cuccaimat, átöltözök valami kényelmes otthoni ruhába, hiszen fontos, hogy az embernek a kényelme is meglegyen, majd lehuppanok a kanapéra, és olvasok. Szeretek olvasni, mert ilyenkor saját magam képzelhetem el a szereplőket, a helyszínt, a mozdulatokat, a szereplők beszéd közbeni arckifejezéseit.. Mintha a saját filmem lenne amiben én is ott vagyok.

Este 6 óra van. Az ablaknál állva látom, amint az emberek már nem rohannak annyira. Megjelennek a szerelmes párok, egymás kezét fogva mosolyogva sétálgatnak. Felkapok magamra valamit és lesétálok. Leülök a padra és várom a hegedűs férfit.



Na?:)

2013. ápr. 4. 10:18
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem rossz ez, de annak ellenére, hogy milyen szép, választékos a szókincsed és milyen értelmes gondolataid vannak, nos, a helyesírásodra jobban oda kéne figyelni. Rengeteg helyen hiányos a központozás, és vannak fura "nyelvbotlásaid", pl. "elmosolyog", amit kétszer is használsz. Mosolyog vagy elmosolyodik, jelen helyzetben szerintem inkább az utóbbi. De olyan, hogy elmosolyog, nincs.

Szóval jó, van értelme folytatni, de sokkal jobban figyelj oda a részletekre és a nyelvtanra, mert egy fogalmazási hiba nagyon ki tudja zökkenteni az olvasót.

Még egy dolog: a tördelés. "Várjon!" előtt és után tessék entert nyomni. "Holnap is jön?" -nél is. És mivel nem angol nyelvterületen vagyunk, a szereplők mondandóját nem idézőjelbe tesszük, hanem gondolatjellel külön sorba írjuk.

2013. ápr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Igen, a helyesírásomra valóban nem figyeltem úgy oda, mentségemre szolgáljon most az, hogy hirtelen jött az ötlet és a lendület, én pedig hirtelen írtam le, de több ilyen nem lesz!

Az elmosolyog pedig.. Ezen én is elmosolyogtam:) Nem tudom, hogy jött ki, biztosan elmosolyodott-at akartam írni.

Az idézőjeles "Várjon!" pedig.. Nos a párbeszéd rész nem az erősségem, és féltem, hogy túl sok kezdőbetűs, rövid, egyszavas beszélgetés lesz.. Igyekszek majd mindent átjavítani és odafigyelni a hibákra. Köszönöm a választ!:)

2013. ápr. 4. 13:54
 4/9 A kérdező kommentje:
* "kezdőbetűs" helyett "gondolatjeles"-et akartam írni..:)
2013. ápr. 4. 13:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1.)Túlságosan fellengzős, dagályos a fogalmazásod, tele van klisékkel és sztereotípiákkal.

2.) Baj van a helyesírással

3.) Helytelenül használsz szavakat, szófordulatokat:

Magamhoz fogok - Magamhoz VESZEK

elmosolyog-elmosolyodik (az előbb már említették)

majd odaérek - AMIKOR odaérek

megint elfog valami - mi? ez így értelmetlen, legfeljebb elfog egy furcsa érzés.

stb...

4.) Nagyon rossz a mondatszerkesztésed, tagolásod. Ahol kéne nem használsz írásjeleket, ahol nem kéne, ott viszont igen.

5.) Elveszel a saját gondolataidban, értelmetlen következtetéseket vonsz le, parttalanul filozofálgatsz, bosszantó és unalomig ismert kliséket vonultatsz fel garmadával.

"Az ilyen rohanó élet nem csak a személyiségünket veszi el, hanem a nézetünket a világ felé." ??????????????

"Rágyújtok, majd három slukk után végigfut az agyamon, hogy mi is lehet most a tüdőmben és ezzel a gondolattal el is dobom a cigit. Ezt hívják akaraterőnek."?????????

(nem, ezt nem akaraterőnek hívják, hanem félelemnek)

"Gürcölnek, robotolnak, elvesznek és így az igényeik is elvesznek." - ráadásul szóismétlés!

6.) Össze-vissza kevered az igeidőket, hol múltidőt, hol jelenidőt használsz. Nagyon zavaró.

"Munka után szép lassan sétáltam haza, ahogy azt szoktam. Félúton rágyújtok egy szál cigire"


Nagyon sajnálom, de én személy szerint semmi varázslatosat nem találtam benne, számomra egy kínszenvedés volt végigolvasni. Nem bántani akarlak, ha akarsz, akkor írogass a saját szórakoztatásodra, de ahhoz, hogy közzétedd valahol ez nagyon gyenge.

2013. ápr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Húh, hát akkor most jó sok mindent kell átjavítanom.. Azért köszönöm a figyelmeztetést vagy kiábrándítást, javítást.. Rajta leszek a hibák javításán!:)
2013. ápr. 4. 14:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha élvezed az írást, akkor először is olvass nagyon-nagyon-nagyon sokat. A fejlődésedhez ez elengedhetetlen.
2013. ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik a történet, de a hibákra fontos odafigyelni! Javítsd ki és sok sikert a folytatáshoz! :)
2013. ápr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó történet, és tényleg vannak benne furcsa szófordulatok, de nekem szeméy szerint tetszenek :)) A helyesírásra azonban jobban figyelj oda! Hajrá!
2013. ápr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!