Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet írok. Szerintetek...

Jojomojo kérdése:

Könyvet írok. Szerintetek érdemes folytatni? Vagy hadjam az egészet?

Figyelt kérdés

...Szóval, te helytállónak érzed magad erre a hatalmas feladatra?

-Eberon bólintott és elmesélte falujának és egyben családjának pusztulását.

-Magyarán kötelességednek érzed a küldetést? - kérdezte a második tanácstag látszólag kicsit együtt érzően.

-Igen - felelte határozottan.

-Akkor nincs más teendőnk, minthogy megvizsgáljunk, majd ha alkalmasnak találunk, akkor kiképezzünk.

-Készen állsz?

-Igen. - harsogta a férfi.

-Akkor most Imerithin megvizsgálja a fizikai és mentális erődet, majd megmondja, hogy mit gondol.

Ebben a pillanatban Eberon érezte, hogy az elméje nme az ő irányítása alatt van és vagy egy perc múlva, viszont újra a régi.....



2013. jan. 26. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
A részlet tetszik, de mi lenne az alapsztori? Így nem tudok mit mondani, de szerintem nem éri meg abbahagyni.
2013. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 rajcziz ***** válasza:

Ennyiből nehéz messzemenő következtetéseket levonni, de a fogalmazással, szóhasználattal gondok vannak.

Vegyük a magyarán szót. Ezt csakis a magyar nép használja, érthető okokból, egy Eberon és Imerithin szereplőket felvonultató regényben szerintem semmi keresnivalója ennek a szónak.

"és vagy egy perc múlva, viszont újra a régi" - ez így nagyon magyartalan megfogalmazás.

Vannak benne helyesírási hibák is, de ez még nem akkora probléma.

Mint mondtam, ennyiből nem tudom megítélni, hogy érdemes a folytatnod.

2013. jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ebből gyakorlatilag semmit nem lehet megtudni arról, hogy milyen író vagy. Nem tudjuk, hogy építed a cselekményt, még csak tippünk sincs, milyenek a karakterek. amit látunk, egy középszintű megfogalmazás, dugig hibával. Meglehetősen semmitmondó részletet ragadtál ki. Ettől lehetsz te jó író, de ez a 10 sor nem elég hozzá, hogy megmutasd.
2013. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Előszöris köszönöm a véleményeteket, és igen így utána olvasva tényleg nem a legjobb részt ragadtam ki, de most elég ideges is vagyok, családi ügyek stb... és ez még persze javítatlan változat. Nyilván ezért kérdeztem meg. :)
2013. jan. 26. 18:16
 5/9 rajcziz ***** válasza:
100%

Akkor fogadj meg tőlem egy jótanácsot!

Amikor valaki arról fog dönteni, hogy elolvassa-e a művedet vagy sem, abszolút nem fogja érdekelni, hogy ideges voltál-e amikor írtad, milyen problémáid voltak, vagy épp hányszor írtad át. Olyan munkát, amire magad sem vagy 100%-osan büszke, soha ne adj ki a kezed közül!

2013. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*hagyjam
2013. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ez így jó, de már majdnem nem néztem meg a kérdést, mivel már az utolsó szó is rosszul van leírva, és gondoltam, ez már rossz lehet, de ez a párbeszéd tetszik, csak ebből nem derül ki semmi, ami megfogná az embert, szóval ha el tudod küldeni a sztori lényegét, szívesen elfogadnám
2013. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és igen 15 vagyok :D
2013. jan. 26. 19:24
 9/9 anonim ***** válasza:
De azért ugye nem képzeled magad rögtön Paolini-nek?
2013. jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!