Szerintetek érdemes folytatnom?
Nekikezdtem egy könyvnek amely magyar tájon, magyar emberekkel játszódik. Egyébként Zalaegerszegen, és mivel én is itt "nőttem fel," elég könnyen alkalmazom benne a tájszólást stb. A sztori egyébként krimi, két holttestet talál a rendőrség, mindkét nő hajdanán rendőr volt, más-más munkakörben, azonban egy projekt összeköti őket. Együtt nyomoztak egy sikkasztási ügyben, de az aki az egész mögött állt elhallgattatta őket. A haláluk akkor változtatja meg alapjában a rendőrség életét mikor esélyt kapnak arra hogy közülük való a gyilkos. Az összeszokott közösség egyre bizonytalanabb lesz. Már nem bíznak meg annyira egymásban, mint régen.
A főszereplő egy polgári családból származó, kényelemes, és sokszor topis hip-hop öltözködésű nyomozónő, akinek van egy érdekes karaktere. Vele dolgozik a társa, aki egy focirajongó őrült, aki mindenből képes poént csinálni, valamint a mindig elegáns, tökéletes modorú ízig vérig nő kolléga, az ő társa a bogaras elvileg biológus férfi.
A történet sokszor vicces sokszor elgondolkodtató, tényleg zalai, valós utcákat, létesítményeket említek benne. Pályázatra adnám be, az a kérdés hogy szereintetek jó-e vagy megállná-e a helyét? tudom hogy nem ebből döntik el, hanem abból, hogy hogy írok, de ne kíméljetek! :)
Ha TÍPÍÍÍKKKUUUS kliséket is akarsz bele tenni, akkor nagyon Tarantinó lesz :D, akiért mellesleg oda, meg vissza vagyok.
De lassan úgy érzem ez is csak egyfajta új megnyilvánulása lesz a ponyvának, mivel egy nagyszerű dolog megteremtői után, ha hasonló produktumok tömegesen követik egymást elvész az egyediség. Az utcák, terekre bólintok, mert legalább a dokumentáció hiteles, de egy tegyük fel debreceni, vagy stb. embernek teljesen mindegy lesz, hogy Fapados utca, vagy Zavaros. Azon túl diszharmonikus, ha egy tucat különc figurát helyezel egy nagyon determinált rendszerbe, mint egy rendőrség, vagy alapjában véve egy krimi. Persze fontos, hogy ki és miképp mondja el, éli meg a poént, de ha a reálisság fontos tényező érdemes 15-20%-ra venni a - kedvelt kifejezésemmel élve - túlburjánzott egyéniségeket. Művészek és őrültek esetében megengedhető a
35% is.
Mindazonáltal támogatlak, mert végre nem egy gyermekregénnyel van dolgom, sem egy csöpögős tinisztorival.
Minden esetre beleolvasnék, aztán hátha tetszik.
Utolsó: Ha kíváncsi vagy rá nagyon szívesen elküldöm a prológust bár ebből nem derül ki sok minden. :)
Első: köszönöm a választ! :)
Mivel kedvelem a krimiket, én biztatlak a folytatásra. Vigyázz, nehogy egy sokszázadik magyar CSI legyen belőle. A valószerűség jó dolog (is lehet), én azonban most inkább óvatosságra intenélek vele szemben. A színtiszta valóság unalmas és lehangoló, így ha egy az egyben a magyar átlag valóságáról írsz, félő, hogy olyasvalami lesz belőle, mint A gyanú árnyékában című fertelem, példának okáért.
Mint írtam, a valószerűség lehet jó dolog. Nem kell minden könyvben mágikus lényeknek szerepelni. Olyan mértékben azonban érdemes elrugaszkodni a valóságtól, hogy egy érdekesebb aspektusból közelíted meg. Például ha Rejtő arról írt volna köteteket, hogy néhány nincstelen, alkoholista csavargó hogyan issza le magát nap nap után, nem hiszem, hogy bárki is elolvasná. Ő azonban a nincstelen, alkoholista csavargók kilátástalan életének témáját egy olyan szemszögből dolgozta fel, amelyből nézve az érdekes, humoros, izgalmas, vagy éppenséggel romantikus.
A színtiszta realizmusról tehát lebeszélnélek, de maga az elgondolás jó.
én is Zegen nőttem fel :)
(bocsi az offért)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!