Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jó könyveket keresek. Szeretem...

Jó könyveket keresek. Szeretem az elvont és mély tartalmú regényeket, van ötletetek? Twilighttal, mai vámpírregényekkel és a Szent Johanna Gimivel hagyjatok, már kivégeztem őket. Ötletek?

Figyelt kérdés
Mindenfélére nyitott vagyok. Sci-fit és törtelmi regényeket ritkán olvasok, de tulajdonképpen csak a véleményeteket és ajánlásotokat kérem a kortárs és múltban alkotott írókat illetően. :) Jó versek is jöhetnek.

2013. febr. 14. 21:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Darren Shan írt egy 12 részből álló vámpír kötetet, iszonyatosan jó lett! Itt nem csillognak a vámpírok, nagyon jó és nagyon fordulatos, az utolsó rész utolsó oldalait úgy olvastam h majdnem felrobbantam (ha elérsz oda megérted miért) :D

Van egy démonos sorozata is azt is érdemes elolvasni.


de még lehet: Vavyan Fable (álmok tengere)

2013. febr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Virginia Woolf: Mrs. Dalloway
2013. febr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
egyesnek igaza van , darren shan vámpír könyvei , nagyon fordulatosak és még valosághűek is valamennyire .
2013. febr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
egyesnek igaza van , darren shan vámpír könyvei , nagyon fordulatosak és még valosághűek is valamennyire . olvasd el.
2013. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Meg Cabot: Neveletlen hercegnő

Igazán klassz, kiolvastam mind a 10 részét!

Ajánlom figyelmedbe.

2013. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Krimivel, kitalált szereplők életútjával foglalkozó, a valódi történelmen átívelő könyvekkel hogy állsz?


Ha jöhet, akkor:

Harlan Coben könyvei

Fordulatos, élvezhető krimik, nem az az Sherlockos vagy Agatha Christie-s fajta, tehát nem feltétlen egy gyilkosságot kell végignyomozni. Az utolsó oldalakig nem nagyon lehet tudni, mi is történt valójában. Némelyik elég hidegrázós, természetfeletti nincs benne, csupán emberi kegyetlenség, bosszú, hogy meddig képes elmenni egy ember azért, mert 20 évvel korábban valami sérelem érte...


Daniel Silva könyvei

A Moszad ügynöke és folytatásai, Gabriel Allon, az izraeli kém ügyeiről, életéről.

Könnyedebb politikai krimik.


Jeffrey Archer könyvei

Nagyon tudom ajánlani, én hármat olvastam eddig tőle, a negyediket épp tegnap kezdtem el. Mindhárom eddigi nagyon tetszett. Néhány kitalált személy életét írja le, az Első az egyenlők között című könyvében pl. 4 angol politikus, a legkülönfélébb társadalmi helyzetekből indulva hogyan jut el a miniszteri székekig, a pártvezérségig, a házelnökségig, és vajon kiből lesz majd miniszterelnök. A könyv során a magánéletükkel, családjaikkal is foglalkozik. A legtöbb regénye pár életutat követ nyomon, a személyek, nevek kitaláltak (nyilván sok esetben a valóság ihlette őket), viszont a történet nagyon is valós, sok pl. az I.-II. vh idején, elején kezdődik, és a 70-80-90-es években ér véget. Jó stílusú, élvezhető könyvek.


Ajánlhatom még a Csak ha te is akarod című könyvet, az írónő életéről szól, a különleges kapcsolatáról egy nála több, mint 40 évvel idősebb férfival, a gyermekmolesztálásról, stb...

2013. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a konmenteket, különösen az utolsóét, igazán felkeltetted az érdeklődésemet :)
2013. febr. 15. 18:35
 8/17 anonim ***** válasza:

Remélem, tetszeni fog valamelyik, esetleg írj majd, melyik mellett döntöttél :)

Egyiknél sem fontos a sorrendiség, nem egymásra épülnek (pontosabban Archernek van néhány könyvsorozata is, ott azért nem árt a sorrend), viszont mindegyikben fellelhetőek ugyanazon személyek, vagy utalnak egy korábbi, szintén leírt esetre. Ezektől eltekintve lényegtelen a sorrend.

Silva regényei ugyanarról az emberről szólnak, így korábbi ügyeiről is esik szó, de nem sok.

Coben regényeiben felbukkan néhány szereplő, aki több könyvben is, viszont csak mellékszereplők (pl. a főhős volt iskolatársa, akiből magánnyomozó lett, vagy a barátjának az ismerőse egy másikban)

Archernél pedig eddig két könyvben találkoztam az utalással, az Első az egyenlők között egyik főszereplője Andrew Fraser, és A negyedik rend című könyvében egy felszólalással ö segíti egy laphoz a médiamogul Keith Townsendet. És ugyanúgy az Első az egyenlők közöttben Andrew is megemlíti, hogy nem jó az a nap, mert Keith Townsendnek segít. De kb ennyi :)

2013. febr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Első válaszoló: ezt én akartam mondani :DD

Nekem nagyon tetszett még Cassandra Clare Pokoli szerkezetek c. könyvsorozata, valamint a Végzet ereklyéi sorozat. :) Jó még szerintem az angyalsors is, de most így hirtelen megint nem jut eszembe egy se. :)

2013. febr. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%
te komolyan a twilightot meg a szent johannát tartod mély tartalmú könyvnek?!? könyörgöm olvassatok már értelmes dolgokat!
2013. febr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!